J. L. BUCHEL, Echte Rogge Gezondheidsbloem. Christelijke Belangen. 100 fl. niet te boven gaat. De som wordt aan het telegraaf kantoor van afzending gedeponeerd, terwijl de afzender slechts den naam en de woonplaats des geadresseerden behoeft op te geven en de kosten van een enkelvoudig berigt, vermeerderd met één kreutzer voor elke 10 fl., die hij ter bestemder plaatse wil uitbetaald hebben, moet voldoen. Een vreesselijk ongeval heeft dezer dagen in Limburg plaats gehad. Bij een gevecht tusschen zekeren persoon S. en een man met name Boeker, verkreeg de laatste van den eerstgenoemden een beet in den vingerwelke wond den dood van den laatsten ten gevolge had. In de eerste dagen leed Boeker aan zijn wond de hevigste pijnen. Langzamerhand werden deze minderdoch de gewonde vinger begon hevig te zwellenlater de geheele hand en eindelijk zelfs de geheele arm. In den nacht van II op 12 Nov. kreeg hij tengevolge van dezen beet een hevige koortswaarin hij op een ver schrikkelijke wijze ijlde. Hij sloeg en beet als een waanzinnige om zich heen met het schuim voor den mondverscheurde het bed en slingerde alles van zich af, sprong op den tafel en vernielde stoelen en andere voorwerpen, in het kort, hij was aan een dol mensch gelijk. Na zulke verschrikkelijke oogenblikken had hij soms ook weder heldere en kalme oogen- blikkende kwaal werd echter hoe langer hoe erger, zoodat men genoodzaakt werd, den zieke het dwangbuis aantetrekken en hem door 4 of 5 man te laten bewaken. In den nacht van Zondag op Maandag 11. werd echter de ongelukkige door een zachten dood uit zijn ellende verlost, nadat hij nog kort te voren in een helder oogenblik aan zijn vijand vergiffenis geschonken en vurig gebeden had. Uit Antwerpen berigt men van 17 Nov.: Zelden hebben wij het nationaal tooneel zoo druk bezocht gezien als giste ren, men voerde er een vaderlandsch drama, //de zinnelooze van Leyden", van M. Karei Onderreet op, en de schrijver zelf, die hier als tooneelist zoo gunstig aangeteekend staat, zou in het stuk optreden. M. Onderreet is een onzer oudste acteurs, is een onzer allereerste tooneelschrijversen heeft zich altijd en zelfs nu nog, zoodanig op den eersten rang gehouden. De Vlamingen, waaronder vele letterkundigen, waren in grooten getale opgekomen omèn het vaderlandsch drama èn ook den schrijver toetejuichen. Na het vallen van het doek werden de tooneelisten en vooral de schrijver teruggeroepen en met geestdrift toegejuicht. Op het einde van het drama speelde het orchest zachtWien Neêrlands bloed. Een algemeene toejuiching begroette het volkslied. Het bis weerklonk van alle kantenen toen de di recteur M. van den Acker aan dien wensch toegaf, zong het publiek het Neêrlands volkslied meê, en de schouwburg da verde onder de bravo's, die insgelijks weerklonken hadden, bij iedere zinsnee van vaderlandsliefde en haat tegen dwingelandij. Maandag werd een groot aantal wonderschoone bloem ruikers Keizerin Eugenie bij gelegenheid van haren naamdag aangebodenmaar ouder die alle muntte vooral het bouket uit, dat door den Italiaanschen gezant, ridder Nigra, ge schonken geheel uit witte cameliasrozen en violieren van Parma zamengesteld is, en met ongeloofelijken spoed uit Genua herwaarts was overgekomen, zoodat de bloemen niets van hare kleur of frischheid verloren hadden. OFFICIEEL DTIËliWI, Burgerlijke Stand van Leiden, van 13 tot 19 Novem ber 1862. Bevallen: J. Vlendre, geb. OpgeenendZ. - J. Koren hof, geb. Verstraaten, D. - M. C. de Zwijger, geb. Henne- biek, D. - M. Vreem, geb. Gordijn, D. - J. Vilders, geb. Briejer, D. - L. Stijger, geb. Sierat, Z. - H. Oudshoorn, geb. Wakker, Z. - E. M. Popp, geb. Somerwil, Z. - J. Goed- raad, geb. Galjaard, Z. - J. van der Reijden Z.-J. M. Bots, geb. BlommesteijnZ. - G. Niericker, geb. Vogelenzang, Z.- J. M. van der Reijden Z. levenl. - J. C. Meijer, geb. Ker- pelD. levenl. - J. C. Brugmangeb. HellingsZ. - E. Bree- develt, geb. Fakkel, D. - A. Beenakker, geb. van Wijngaar den D. - H. C. Valkgeb. Chaufour, Z. - P. M. J. Vrij- bloed, geb. van der Steen, Z. - J. W. Draaysmageb. Lind- hout, D. - C. van der Upwich geb. Dirkzwager, Z. - A. van Rijn, geb. Pauw, D. - E. Koremangeb. Salemink, Z. - S. Versteeg, geb. Marsman, Z. - C. Kruit, geb. Hollebeek, Z. - S. W. Fakkel, geb. van den Berg, D. - G. Sierat, geb. Koppeschaar, D. - M. Blansjee, geb. Leemans, D. - A. H. C. Leeflanggeb. Winck, Z. - M. J. Plukker D. - J. Kloosmangeb. Braamberg, Z. - J. Liefrinck, geb. Ro vers, Z. - E. Oudshoorn, geb. Bon, Z. - T. F. Duyverman, geb. GutberletD. - M. Sierat, geb. Segaar. Z.-S. E. Oleff, geb. Verhagen, Z. - W. de Graaf, geb. Houvast, Z. Gehuwd: F. W. Krüger jm. met M. C. du Croix jd. - J. Dirkse jm. met C. J. de Ridder jd. - C. van den Burg Wedn. met A. K. van der Kolk jd. - C. Molet jm. met S. B. Ringels jd. - W. C. J. Kriek jm. met H. E. C. Ver voorn jd. - C. E. Abspoel jm. met F. Kuyl jd. - A. Pie- kaar Wedn. met W. C. van Borselen jd. - J. Schmidt Wedn. met D. M. de Vries Wed. Overleden: C. van Oosten D. 11 w. - Ma. Jongbloed 36 j. - J. L. van der Hooft D. 11 m. - W. C. Fiolet,geb. Sauer 69 j. - G. J. Dirkse D. 14 d. - J. Tiele Z. 3 j. en 5 m. - W. M. A. Chimaer van Oudendorp Z. 7 w. - L. Schipper Z. 1 j. en ruim 2 m. - J. van der Beekgeb. Troost, 43 j. - E. Schoonhoven, geb. Beuzemaker, 80 j. - E. Eikerbout geb. Omvlee, 63 j. - P. Hanselaar 49 j. - W. Versteeg Z. bijna 2 m. - G. A. D. de Vink D. 3 j. 2 m. - J. W. Molenaar D. 4 m. Adverlentiën. Voor de vele bewijzen van vriendschap en deelnemingbetoond gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijnen dierba ren Echtgenoot den Heer F. ANDRÉ, be tuig ik hiermede mijnen opregten dank. Wed F. ANDRÉgeb. Knese. Leiden, November 1862. VEEEENIGING Evangelie-Verkondigin g op Zondag 23 November 1802, des avonds ten half acht ure, door Ds. A. H. W. BRAADT Pred. te Amsterdam. ZAAL. Noordeinde. Het goedkoopste Gewondheids- en Voedingsmiddel uit de Stoom- Graan- en Meelzuivering van J. IMMINK te Zwolle wordt met het beste gevolg als ontbijt en drank gebruikt, door Borstzieken, Hoestende, Teringachtige, Eng- borstigezwakke gestellen en Kinderen, Maag- en Keelprjnlijders enz. Deze bloem wordt afgeleverd in pakjes van 15 en 30 Cent, voorzien van Gebruiksaanwijzing, Enveloppe en Cachetis alleen verkrijgbaar bij den Heer H. N. VAN BAARDWIJK te Leiden en de Heeren in andere steden. Gebreveteerd LAMPESMAKER van Z. K. H. Prins Frederik. GEDEMPTE RAAM N°. 12. te 's Hage. berigt zijnen geëerde begunstigers, dat bij hem voorhanden zijn goed geconstrueerde MOD E K. A.TEUR-IiAMPEH welke onder garantie geleverd worden. Tevens beveelt hij zich bij voorduring aan tot het in order stellen van CARCEL- en MODERATEUR-LAMPEN tot het vergulden (bij imitatie) en bronzen van LUSTRES, PENDULES LAMPEN, etc. VOOR

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3