Nü. 844. Vrijdag 21 November. A°. Binnenlandsch Nieuws. DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakiugen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 ra.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenlabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den heer J. Loopuit te Schiedam benoemd tot directeur van wege den handel bij het vrije entrepot aldaar. Woensdag is, onder voorzitterschap van den heer Mr. iE. Baron Mackay, de eerste openbare vergadering gehou den van den Raad van Stateafdeeling geschillen van be stuur. Er zijn in deze zitting vier zaken behandeld. In de eerste plaats een beroep van Burgemeester en Wethouders van Loosduinen tegen een besluit van Gedep. Staten van Zuid- Holland van 26 Februarij 11., waarbijxop een verzoek van den hoofdonderwijzer op de openbare lagere school in die ge meente, om vergunning tot het geven van privaat-lessen in koraal gezang en Bijbelsche geschiedenisten behoeve der kinderen van leden der Hervormde gemeente, aan den adres sant is te kennen gegevendat de werkzaamhedenwaartoe de goedkeuring van Gedep. Staten wordt verzochtdoor hen niet als een bediening in den zin der wet op het lager onderwijs wordt beschouwden hij dus daartoe geen toestemming noo- dig heeft. Na het uitbrengen van rapport door het lid, den heer Borretwerd namens den belanghebbende in deze den hoofdonderwijzer te Loosduinenhet woord gevoerd door den heer advocaat Mr. J. W. de Quertemont, die in een uitvoe rige rede in de eerste plaats de vraag onderzocht of deze afdeeling wel bevoegd was van deze zaak kennis te nemen en ten tweede, bij toestemmende beantwoording, verzocht dat de afdeeling moge adviseren tot handhaving van het besluit van Gedep. Staten. Ten tweede werd door den heer Borret rapport uitgebragt op het beroep van den gemeenteraad van Hontenissen tegen een besluit van Gedep. Staten van Zeeland nopens het bedrag der jaarwedden van de hulponderwijzers aan de openbare scholen dier gemeente. In de derde plaats werd door den heer Borret gerapporteerd op het beroep van de heeren schoolopzieners in het 1ste2de en 4de district van Noord-Holland, tegen een besluit van Gedep. Staten dier provincie, nopens vijf openbare schoollocalen in de gemeente Amsterdamwelke door hen zijn verklaard voor de gezond heid schadelijk en van onvoldoende ruimte te zijn voor het getal schoolgaande kindereu, doch waaromtrent Gedep. Staten hebben beslist, dat zij voorloopig nog in dienst kunnen wor den gehouden totdat de scholen in Amsterdam gereed zullen zijn. Ten slotte is door het lidden heer de Jonge rapport uitgebragt op het beroep van Mr. G. B. Voormeulen van Boekerennotaris te Stadskanaalgemeente Wildervank te gen een besluit van Gedep. Staten van Groningen nopens het niet toelaten van hem als lid van den Raad der gemeente Wildervankop grond dat hij vervult de betrekking van op- perbrandmeester in die gemeente. Omtrent deze drie laatste zaken waren geen belanghebbenden opgekomen. Nadat de Voorzitter ^verklaarde dat er voor heden geen verdere zaken meer aan de orde warenwerd de vergadering gesloten. Ter vervulling van de vacature van rechter in de arr.- rechtbank te Dordrecht, ontstaan door de benoeming van den heer Mr. G. A. de Raadt, tot burgemeester dier gemeente, heeft de genoemde rechtbank de volgende voordragt opge maakt: 1°. Mr. J. J. Loke, rechter te Brielle; 2°. Mr. P. van der Meer Mohr, kantonrechter te Hulst en 3°. Mr. A. J. Duymaer van Twist, kantonrechter te Oud-Beijerland. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland hebben zich op nieuw tot de Tweede Kamer gewend en hunne bezwaren ontwikkeld _over het voorgedragen wetsontwerp tot verbetering van de waterwegen naar zee. Dingsdag 11. had te Utrecht een buitengewone vergade ring van aandeelhouders in de Nederlandsche Rijnspoorweg maatschappij plaats. Met bijna algemeene stemmen werd de schikking goedgekeurd met de Hollandsche IJzeren Spoorweg maatschappij getroffennopens de aansluiting der beide wegen te Rotterdam en een rechtstreeksche verbinding met Scheveningen. Woensdag 11. is in een te Utrecht gehouden vergade ring van afgevaardigden der afdeelingsbesturen van het pro- testantsch gesticht voor verwaarloosde kinderen te Montfoort besloten tot de opheffing van dat gesticht en de liquidatie opgedragen aan het bestuur. Drie leden uit 's Gravenhage hebben benevens den heer Frankenhuizendirecteur, dat be sluit in strijd geacht met de statuten en daartegen protest doen aanteekenen.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1