Z0MERZ0RG. vier Rijksbeurzen Maatschappij van Algemeene Assurantiën tegen gevaren van Brand. Advertentien. Heeren Aannemers of Pol derbesturen. au ten duidelijkste een stem die hem het hevel toefluisterde onmiddelijk weder naar Newport terug te keeren. Hij deed wat hij kon om aan deze gewaarwording te ontkomen maar de stem sprak steeds luider en ten slotte gaf hij daaraan ge hoor, niettegenstaande de stuurman zich ten sterkste tegen zijn besluit verzette en hem poogde over te halen te Monte video binnen te loopen ten einde althans eerst de beslissing der reeders te vernemen. Leitden, 13 November 1862. A. G. HESSELS, Het Hof heeft besloten aan het oordeel van den Board of Trade de conclusie te onderwerpendat kapitein Matthias moet worden beschouwd als geleden hebbende en nog lijdende onder zinsbegoocheling, en hij derhalve ongeschikt moet wor den beschouwd gezag te voeren over eenig schip. OFFICIEEL NIEUWS. Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Donderdag den 20sten November 1862, des namiddags te twee uur. Onderwerpen: 1°. Benoeming van een lid in de plaatselijke Schoolcommissie. - 2°. Benoeming van een Gemeente-archi tect. - 3°. Benoeming van eeu adsistent commies-portier. - 4b. Benoeming van een regent van het Gereformeerd Minné- huis. - 5°. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit rege lende de heffing der schoolgelden (Gem. blad N°, 4,1861).- 6°. Raadsbesluiten tot afschaffing der plaatselijke belasting op den turf, de steenkolen en cokes en het brandhout en ver ordening omtrent de teruggave van belastiug voor den op het tijdstip van de afschaffing aanwezigen voorraad. - 7°. Staat van af- en overschrijving, gemeentebegrooting 1862. - 8°. Voordragt tot onderhandsche verhuriug van: a. het magazijn in de Smidsteegb. het huis aan de Wittepoort. - 9°. Voor dragt tot het in gebruik verlcenen van het schoolgebouw op de Haarlemmerstraat. - 10°. Adres van N. van Went, tot het leggen van een stoep voor het huis Wijk VII, N°. 779.- 11°. Adres van J. van der Tas, tot het innemen van grond bij de Marendorps-achtergracht. - 12°. Adres van G. J. Rol- landet, tot het bouwen van een schuitenhuis. - 12°. Adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting, van: a. H. M. T. van Cleef; b. de Wed. W. J. Hoefman - Kool; c. W. J, van der Hornd. H. J. Hullemane. de erfgenamen G. J. C. de Rozay; f J. H. van Rykom; g Mr. C. A. de Vassy. Donderdag 20 November 1862 zal, des namiddags ten 6 ure, Tuin en Zaal aan HH. Leden der Liedertafel de Avond ster worden afgestaan, en de Koffij- kamer des avondsna het vertrek van den laatsten Spoortreinmede voor het Publiek gesloten zijn. Wordt te Koop aangeboden plus minus 400 ton Clrond, goed geschikt voor Kaden of Wegen te formeerenliggende op het land van den Landbouwer VAN EGMOND, naast den Does, onder dc gemeente Leyderdorp. Franco te bevragen bij P. VAN SCHRA- VENDIJK, aan de Doesbrug gemeente Leyderdorp. De INSPECTEUR van het LAGER ONDERWIJS in Zuid-Holland maakt be kend, dat met lo Januarij 1863 vacant zijn a f 280, voor Kweekeüngen, die tot Hulpon derwijzer wenschen opgeleid te worden bij de Normaallessen te Gravenliage en Rotterdam. Belanghebbenden worden nit- genoodigd zich met eigenhandig geschre ven brieven franco te wenden tot den On- dergeteekende te 's Gravenhage vóór 25 November e. k. met overlegging van ge boorte-acte en getuigschrift van goed ge drag. De vereischten om tot het vergelijkend examenop later te bepalen dagte wor den toegelaten, zijn 1°. ouderdom van minstens 14 en hoogstens 15 jaar; 2°. ge noegzame kennis in lezen, schrijven, de beginselen van rekenenaardrijkskunde en geschiedenis. De Inspecteur van het lager onderwijs in Zuid-Holland H. J. VAN DER HEIM. De Ondergeteekende Agent van voormelde Maatschappij heeft de eer aan be langhebbenden te berigten: Dat uit de, ten zijnen Kantore aanwezige, ontvangen Rekening-Courant der Maatschappij is blijkende: 1°. Er aan loopende verzekeringen op 1 Januarij 1861 waren ingeschreven ruim 920.000 polissen met een bedrag van f 886,900,902,41 Cts. Ned. Cour. 2°. In het jaar 1861 aan nieuwe verzekerin gen na aftrek van vervallenvernietigde en hernieuwde jpolissenzijn bijgekomen eene somma ^van94,761,594,81 u Totaal loopende verzeker, op 1 Jan. 1862 f 981,662,497,22 Cts. Ned. Cour. 3°. Dat de ontvangst van premiën gedurende het jaar 1861 is geweest, na aftrek van het aandeel der herverzekeraars, eene somma van ƒ1,151,622,43 Ned. Cour. 4°. Dat aan brandschade over datzelfde jaar, na aftrek van het aandeel van de herverzekeraars, is betaald n 752.941,40 u 5°. Dat de reserve-kas op 31 Dec. 1861 bedroeg 466,456,56 Ned. Cour. en 6°. Het Maatschappelijk kapitaal is2,000,000,00 te zamen f 2,466,456,56 Ned. Cour. En alzoo veilig durft beweren, dat eene Maatschappij met dergelijke hulpbronnen wel moet geacht worden als de meest uitgebreide te zijn en ten allen tijde in staat, aan hare aangegane verbindtenissen te kunnen voldoen(ook zelfs in buitengewone gevallen, zoo als de brand van Enschedé, in Mei dezes jaars, waarbij de Maat schappij met 117 polissen, ter schade van ongeveer 380,000 gulden. Ned. Cour. getroffen was, waarvan bereids vóór medio Julij, ten genoegen van partijen de somma van 312,347,28 Ned. Cour. was uitbetaald, zoo als bewezen wordt uit eene, ten kantore van den ondergeteekende en ter inzage van belanghebbenden liggende lijst van de namen der verzekerden te Enschedé, en der betafddesommen) en zij bij soortgelijke rampen, geene de minste verhooging van vroeger gestelde premiën voor te doene verzekeringen vorderen zal. Hunne vaste premiën waren en zijn voor: Woonhuizenper f 1000, 's jaars f 0.50. Meubelen0.75. Winkelhuizennu u 0.60. Meubelen en Koopwaren u n 0.80. En alle andere risico's in evenredigheid. Er worden geene kosten geëischt van inleg, tauxatieverificatie of administratie- gelden dan alleen 1 voor de polis bij de deelneming. Bij onverhoopt verschil, wat niet in der minne kan worden vereffend, zal het door partijen worden onderworpen aan de uitspraak van den Nederlandschen regter, wijl de Maatschappij domicilie kiest bij hare respective Agenten in elk kanton. Tot het aangaan van verzekeringen en het bekomen van inlichtingen gelieve men zich te vervoegen ten Kantore van den \.gent voornoemd, Hoogewoerd N°. 436.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3