N". 840. Maandag 17 November. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95eD franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 n. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens vau 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal is rond gedeeld een adres van Hope en Comp., die de aanneming van het wetsontwerp tot verbetering van den nieuwen water weg naar zee door Holland op zijn smalst verzoeken. Dat adres is van 750 handteekeningen voorzien. In de Vrijdag gehouden zitting van den Hoogen Raad heeft de Raad uitspraak gedaan in de zaak van de Silezi- sche brandverzekeringmaatschappij te Breslau en de Wurtem- bergsche transportverzekeringmaatschappij te Heilbrons tegen D. Utermark en Cie. De Raad heeft het arrest van het Hof in Noord-Holland van den 14den November 1861 vernietigd en de zaak naar hetzelfde Hof teruggewezen om met inachtne ming van 's Raads arrestde hoofdzaak te onderzoeken en te beslissen. Hierna heeft de proc.-gen. van Maatien conclusie genomen in de zaak van de Nederlandsche Rijnspoorwegmaatschappij tegen den Staat der Nederlandenvertegenwoordigd door den Minister van Binnenlandsche Zaken. Het betreft hier slechts de vraag, of de Staat ten deze behoorlijk was vertegenwoor digd? welke exceptie door de Rijnspoorwegmaatschappij was aangevoerd, doch door het Hof in Noord-Holland verworpen. De procureur-generaal heeft geconcludeerd tot verwerping der voorziening. De uitspraak is bepaald op 12 December eerst komende. Naar men verneemt zal aanstaanden Maandag avond in den Kon. Franschen Schouwburg, door het Duitsch opera gezelschap van den heer van Liervan Amsterdameen voor stelling gegeven worden. 's Rijks middelen hebben in de tien eerste maanden van flit jaar opgebragt 49,659,923,72. De opbrengst in 1861 be droeg 49,746,830,03. Voor 1860 bedroeg die ƒ48,538,832,50. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdamde heer C. de Bie, heeft zich tot de Tweede Kamer der Staten-Ge neraal gewendtot wederlegging van het adres van Mr. Schil- lemans aan die Kamer, van 7 November 1862. De hoofd commissaris besluit zijn adres aldus: //Ten slotte kan de on- dergeteekende de bewering niet terughoudendat het een droevig verschijnsel isdat ambtenarendie niets meer doch ook niets minder dan hunnen pligt doen,als zij de maatschappij van een gevaarlijken misdadiger zuiverengenoodzaakt worden zich deswegens op deze wijze een en andermaal te verant woorden." De kantonrechter te Zwolle heeft zich onbevoegd ver klaard om uitspraak te doen in de zaak van Dr. Tiratom dat het aan dezen ten laste gelegd feit met een geldboete van 100 bedreigd wordt en de zaak alzoo de competentie van den kantonrechter te bovengaat. Heden Zaturdag viert Mr. N. S. van Meurs de 60jarige vervulling der betrekking van Burgemeester der gemeente Heerde. De generaal-majoor Baron von Boecop, lid van het Hoog-Militair Gerechtshof te Utrecht, herdacht 11. Zondag zijn volbragte eervolle 50jarige militaire dienst als officier. In den tiendaagschen veldtogt voerde hij het bevel over het korps Vrijwillige Jagers der Leidsche Hoogeschool. Ter vervulling der openstaande betrekking van gemeente- opzigter bij de fabricage te Middelburg is aan den Gemeente raad een voordragt ingediend, waarop alphabetisch geplaatst zijn de HH. W. van Geer te Leiderdorp, H. J. J. Jansen te Amsterdam en C. L. van Sorge te Middelburg. In de laatste bestuursvergadering van het Bataviaasch genootschap van Kunsten en Wetenschappen werden gekozen tot president Dr. G. Wassinck, vice-president; tot vice-pre sident Jhr. Mr. H. C. van der Wijck, gewoon besturend lid en tot gewoon besturend lid Mr. W. Stortenbeker Jr., gewoon lid van het genootschap. Donderdag morgen had aan het Nieuwediep een groot ongeluk kunnen plaats hebben. Op den straatweg naar Alkmaar oefende de in bezetting liggende mariniers zich in het schie ten met losse patronen. Een menigte Noord-Hollandsche chai- sen van den stoet van een bruidspaar kwam aanen op het oogenblik dat deze voorbij reden werd vuur gegeven. Geluk kig dat zij die de teugels in handen haddende paarden wisten te bedwingenmaar een rijtuig viel toch om en die er in zaten kwamen er niet zonder kneuzing af. Dit alles had plaats in de nabijheid van het Noord-Hollandsche kanaalzoodat de

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1