worden opgevoerd: les doigts de Fee, nieuwe comedie in vijf bedrijven. Buitenlandsch Nieuws. Tot toelichting van het openbaar gemaakt ontwerp van een nieuwe wet op het zegel strekt het volgende: 1°. Zegelrecht op onderhandsche akten van verhuring en op onderhandsche akten van beleening. Volgens het ontwerp van wet op de registratie zal het evenredig zegelrechtdat thans op deze akten geheven wordt, door een evenredig re gistratierecht worden vervangen. De redenen voor die ver vanging zijn bij de toelichting van dat ontwerp opgegeven. 2°. Zegelrecht op wisselbrieven en ander handelspapier. Of schoon dit zegelrecht hier te landeeven als in de meeste andere landen van Europa sedert eeuwen geheven isis het echter, even als in die landenook hier te lande steeds op schroomelijke wijze ontdoken. In andere landen heeft men reeds vóór jaren bij de wet strenge maatregelen tegen die ontduiking genomen. Bij het plan tot een geheele herziening der bestaande ze gelwet moestuit den aard der zaakook dit onderdeel der belasting op nieuw een onderwerp van opzettelijke overweging uitmaken. Het is bekend, dat de wet, ofschoon zij, ten aan zien van het buitenlandsch handelspapier, hetwelk hier te lande betaalbaar is of verhandeld wordt en van de binnenlandsche promessenwelke ter discontering bestemd zijn in den regel wordt nageleefdechter ten opzigte van de binnenlandsche wisselbrieven en assignatiën nagenoeg als niet geschreven wordt beschouwddewijl deze laatste alleen dan op gezegeld papier worden geschreven, wanneer er gevaar voor protest bestaat. Zulk een toestand is niet slechts in strijd met de openbare zedelijkheid, maar ondermijnt ook den eerbied aan de wet verschuldigd en mag dus niet worden bestendigd. De wetgever moet, of de wet met de praktijk in overeenstem ming brengen, of maatregelen verordenen, waardoor de be taling van het recht daarop afdoende verzekerd wordt. Een afschaffing van het recht daarop kannaar het oordeel der Regeringniet in aanmerking komenten eerste omdat door die afschaffing de belastingwelke onder den naam van ze gelrecht op alle akten wordt gehevenin hare grondzuilen zou worden geschokt en dien ten gevolge op den duur on houdbaar zou wordenten tweedeomdat de schatkist bij de groote vermindering, welke de opbrengst der zegelbelasting door de voorgestelde belangrijke andere ontheffingen reeds ondergaan zal, het verlies van dat recht niet lijden kan, en ten derde, omdat de heffing van dat recht in beginsel zeer goed te verdedigen is. Er blijft dusnaar het inzien der Regeringniet anders over dan het tweede middel in toepas sing te brengen. Ten gevolge van de bestaande gewoonte, om binnenlandsche wissels en assignatiën alleen dan op gezegeld papier te stellen, wanneer er gevaar voor protest bestaat, zijn de gezegelde stukken van dien aard bij den handel in discre- diet geraakt. Daarin moet natuurlijk een volslagen ommekeer komen. Het is, naar de Regering meent alleen mogelijk dien ommekeer te weeg te brengen door 1°. het bedrag van het recht zóó laag te stellenen bovendien zóódanige vrijstellin gen van het recht toetestaan, dat de ontduiking er van niet meer kan worden vergoelijkt door de bewering, dat het, in dien het betaald werdte zwaar zou drukken2°. de wijze van betaling van het recht zóó gemakkelijk te maken als, behoudens noodzakelijke waarborgen tegen fraude, doenlijk is; 3°. de strafbepalingen tegen de ontduiking van het recht zoodanig interigtendat zij geschikt zijnniet slechts om van de ontduiking terug te houdenmaar ook om de belan gen des belastingschuldigen aan de nakoming der wet te ver binden. De bepalingen, welke de Regering ten opzigte van dit onderdeel der belasting bij het ontwerp voorstelt, berust op dien drieledigen grondslag. Dezer dagen verloste zeer voorspoedig de huisvrouw van G. Wagner te Puttershoek van drie welgeschapen en levende kinderenzijnde een zoon en twee dochters. De kraam vrouw is zeer zwakdoch de kinderen zijn redelijk wel varend. De oudste van dagen herinneren zich niet, en hebben er ook nimmer van hooren gewagendat er ooit zoo veel steurharing te Scheveningen is aangebragt als gedurende de laatste dagen. Sedert den 25sten October toch tot Maandag avond hebben 78 schuiten, waaronder er zijn die twee reizen volbragten, en in zeer weinige dagen van de visscherij met eene volle schuit terugkeerden 6,473,000 stuks haring geleverd, die heeft op- gebragt ruim f 111,000 terwijl de haring van de beste hoe danigheid, die onder de Engelsche wal gevischt was, Maan dag nog 20 goldt. Dingsdag is de haring van nog vier schuiten afgeslagen. Hare gezamenlijke vangst bedroeg ongeveer 280,000 stuks. Van niet minder dan acht pinken moet de vangst nog verkocht worden. Te Meppel is een perceel aangekocht tot het bouwen eener R. K. kerk en pastorie. Twee dames uit Zwolle hebben daarvoor ieder f 10,000 geschonken De meerderheid der provinciale kerkbesturendie vol gens de kerkelijke reglementen moest goedkeuren het door de Algemeene Synode der Nederlandsche Hervormde kerk in hare jongste vergadering ontworpen reglement op de verkie zing van kerkeraadsleden door de gemeente, heeft zich tegeu dat reglement verklaardzoodat de bestaande toestand blijft gehandhaafdniettegenstaande tien jaren geleden reeds is be paald, dat de gemeente hare kerkeraadsleden rechtstreeks zoude benoemen. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Dordrecht Ds. F. Rauwenhoff te Zalt-bommel. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings dag des namiddags te 5 uur 43°, des avonds te 8 uur 43°, te 10 uur 43°. Woensdag morgen te 6 uur 44°, te 8 uur 45°, te 12 uur 48°, 's namiddags te 4 uur 48°. De generaal Colocotrani alsmede een ige andere perso nen die wegens hunne gehechtheid aan Koning Otto bekend waren, hebben Athene verlaten. Dit is niet te beschouwen als een verbanning maar slechts uit voorzorg, in het belang hunner eigen veiligheid en van de openbare rust hebben zij zich uit de hoofdstad verwijderd. Het fregat Koningin Amalia is her doopt en voert nu den naam van Hellas. De korvet Otto zal den naam voeren het Vaderland. Het plim Otto is den 26sten plegtig herdoopt en heeft den naam ontvangen van het plim der Eendragt. De heer Em. Coutzikaris is benoemd tot ma ire van Athene. Een groot aantal ambtenaren onder anderen de leden van den Areopagus, al de hoogleeraren der Universiteit hebben A van hunne bezoldiging aan den staat afgestaan. De tijdingen uit Griekenland luiden thans over het ge heel minder gunstighoewel de rust niet gestoord is. Men ducht dat de republikeinsche partij de overhand zal behalen zoodat de generaal Grivasde verdediger van Naupliade republikeinsche vaan zal hebben ontroldhetgeen velen ver wachten. Te Konstantinopel was op 26 October jl. het berigt ontvangen van de omwenteling in Griekenland, hetwelk al daar groote geestdrift had verwekt onder de te Konstantinopel in grooten getale woonachtige Grieksche en Italiaansche vlug telingen. De Italiaansche gezant, markies Caraccioliheeft, naar men beweertaan die luidruchtige vreugdeblijken eenig aandeel genomen. De Engelsche gezant, sir Henry Bulwer, bevond zich nog niet te Konstantinopel en was, naar men zeideop weg naar Egypte, alwaar de wankelende gezondheid van Said Pacha zijn tegenwoordigheid wenschelijk maakte. De vermoedelijke opvolger van den Egyptischen onder-Koning Ismael Pacha dezelfde die gedurende Said Pacha's reis naar Europa zes maanden lang het regentschap heeft waargenomen wordt om zijn zuinigheid en zijn beleid zeer geprezen. In diplomatieke kringen te Weenen beschouwt men de verheffing van den hertog van Leuchtenberg tot Koning van Griekenland als eene uitgemaakte zaak. Hij zag het eerste levenslicht 4 Augustus (28 Julij) 1843 en is de zoon van wijlen den hertog Maximiliaan van Leuchtenberg en de groot vorstin Maria Nikolajeffina. Nog altijd heerscht te Antwerpen onder de bevolking groote opgewondenheid naar aanleiding van het vraagstuk der militaire servituten. Ook door 15 leden van den provincialen raad, uit Antwerpen afgevaardigd, is hun ontslag ingezonden ten blijke van protest tegeu de beweerde verongelijking van

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2