N". 837. Donderdag 13 November. Binnenlandsch Nieuws. .ElIISCII DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën.- 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regeh ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 ra.; naar HaaTlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 unr. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft D. J. Crol en A. B. Lucardie benoemd tot ambtenaren voor de dienst van het boschwezen in Ned. Indie; alsmede Mr. C. Duymaer van Twist tot procureur bij de arr-rechtbank te Deventer. Na voorafgaand vergelijkend examen zijn bij beschik king van den Minister van Binnenlandsehe Zaken, met in gang van 1 December 1862 benoemd tot opzigters van den waterstaat 4de klasse G. Lugten M. F. Klaassen en P. B. Weehuizen. In de zitting der Tweede Kamer van Dingsdag 11. heb ben de heeren Zylker en Groen van Prinsterer en vervolgens de Minister Betz het woord gevoerd bij de beraadslagingen over de Staatsbegrooting, De heer Groen stelde de vier vol gende vragen: 1°. Waardoor is dit kabinet na acht jaren uitstel onvermijdelijk geworden? 2°. Welken invloed heeft dit uitstel ten voordeele of ten nadeele van den parlementairen regeringsvorm gehad? 3°. Wat verlangen wij voor onze rig- tingen? en 4°. In welke verhouding staan wij tot het kabi net, tot de behoudende partij en tot de Natie? Op die vra gen heeft hij uitvoerigrondborstig en behartigenswaardig antwoord gegeven. In de zitting der Provinciale Staten van Zuid-Holland van Dingsdag jl. is met 63 tegen 6 stemmen besloten tot het verleenen van een bijdrage uit de provinciale fondsen in de kosten van verbetering der havenwerken van Middelharnis; een subsidie van f 10,600 toegestaan in de kosten van droog making van den Geer- en Kleine Blankaart-polder onder Soe- terwoude en Stompwijk; het bijzonder reglement voor een daartestellen polder de Zandsloot onder de gemeente Voorhout Sassenheim en Warmond gelegengoedgekeurd, alsmede met 40 tegen 29 stemmen aangenomen een voorstel van het lid Hu- brecht uit Botterdam om het reglement op de wegen en voetpaden in deze provincie geheel te herzien. Vervolgens is besloten een tegemoetkoming te verleenen aan de gemeenten Heke lingen en Stad aan 't Haringvliet in de kosten van stichting of herstel van scholen en onderwijzerswoningen en afwijzend te beschikken op soortgelijke aanvragen der gemeente Rid derkerk en op een adres van Dr. F. W. L. Tijdeman en an dere ingezetenen van Koudekerk om een jaarlijksch subsidie tot het oprigten eener bijzondere school voor meer uitgebreid lager onderwijs voor meisjes. Met 56 tegen 10 stemmen aan genomen een voorstel van den heer Hoffmann om aan het bestuur van het doofstommen instituut te Botterdam te ver leenen een jaarlijksch subsidie van f 2500. Nog zijn behan deld de voorstellen op de aanvragen tot tegemoetkoming in de gewone kosten van lager onderwijs van verschillende ge meenten waarop besloten is gunstig te beschikken op die van Barwoutswaarder en Schelluinenmaar afwijzend op die van Benthuizen, Giessen-NieuwkerkRhoonRidderkerk en Stolwijk, waarna de najaarsvergadering in naam des Konings is gesloten. Het diner, dat Dingsdag door de leden van de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland aan hunnen voorzitter, den Commissaris des Konings in deze Provincie, den heer Mr. J. Loudon, in het Hotel de Oude Doelen werd aangeboden, was allerprachtigst. Tot bijwoning van dat diner waren uit- genoodigd de heeren Mr. J. A. Philipse, president van het Prov. Gerechtshof in Zuid-Holland en Mr. J. van Galen procureur-generaal bij dat Hof. De eerste feestdronk werd ingesteld op Z. M. den Koningvoorts op den heer Loudon op den bloei en de welvaart van deze provincie enz., welke feestdronken allen met geestdrift ingesteld en met warmte beantwoord werden. Na afloop van het diner bleef men nog geruimen tijd genoegelijk bijeen. Men berigt, dat de Nederlandsche consul te Canton aan zijn regering het ontwerp van een handelstractaat met China gezonden heeft, die dat stuk aan de Kamers van Koophandel en Fabrieken heeft medegedeeld. Men zegt, dat de zeer aanzienlijke geldsom, die door den generaal Buttler was iu beslag genomen bij den Neder- landschen consul te New-Orleans, aan hem is teruggeven. Naar men verneemt zou het verblijf der Japannezen blijkens de bij het departement van Koloniën ingekomen re keningen, aan den Staat ongeveer f 36,000 hebben gekost. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond door de artisten van Zr. Ms. hoftheater

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1