Nü. 833. Zaturdag 8 November. A°. I Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam eu Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 n. 14 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snaraiddags te 3 u. 45 in. 'savonds te 8 u. 15 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 eu 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft Dr. D. Lubach te Haarlem, lid der provinciale commissie van ge neeskundig onderzoek en toevoorzigt in Noord-Holland, tot haar Voorzitter benoemd. Naar men verneemt, zullen de Staten dezer Provincie in de volgende week aan hunnen Voorzitter, den Hoog Ed. Gestrengen heer Mr. J. LoudonCommissaris des Konings in dit gewest, een diner aanbieden in het hotel de Oude Doelen te 's Gravenhage. In de zitting der Provinciale Staten van Zuid-Holland van heden Vrijdag is ingekomen een door de heeren Hoo- gendijkWillemstijn en Singels onderteekend voorsteldaartoe strekkende: 1°. dat door de Staten uit hun midden eene com missie wordt benoemdten einde te onderzoekenof het wen- schelijk zij, met het oog op de veiligheid der kust een adres tot de Hooge Regering te rigten ter bevordering van de plaatsing van een vuurlichter nabij de Banjaarden 2°. dat in geval de commissie zich voor de wenschelijkheid verklaart, een ontwerp adres in dien zin aan de vergadering voor te leggen. De heer Hoogendijk bekwam onmiddelijk het woord tot toelichting van dit voorstel. De vergadering heeft daarop besloten het voorstel van de heeren Hoogendijk c. s. te stellen in handen van een com missie, bestaande uit de heeren Hoogendijk, Joost van Vol lenhoven, Léonvan den Broek en Blussé, ten einde daar omtrent nader verslag uittebrengenzullende aan Z. M. mag- tiging worden gevraagd voor deze commissie, om hare werk zaamheden na de sluiting dezer vergadering voorttezetten. Daarna werden de beraadslagingen voortgezet over de ont werpen van wijzigingen van de reglementen voor de hoog heemraadschappen van de Vijf Heerenlanden en van den Al- blasserwaard met Arkel beneden de Zouwe. Een amendement van den heer Rooseboom werd met 36 tegen 29 stemmen en het gansche rapport met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens heeft de Vergadering zich zonder discussie ver- eenigd met verschillende rapporten van commissiën over voor stellen van Gedeputeerde Staten en een subsidie van hoogstens 1000 verleend tot verbouwing van het gesticht voor minderja rige ideoten te 's Gravenhage. De vergadering is gescheiden tot aanst. Dingsdag. Ter vervulling der opengevallen rechtersplaats heeft de arrondissements-rechtbank te Appingadam op een aanbevelings lijst geplaatst de heeren en Mr. E. J. Offerhauskantonrech ter te Hoogezand en de advocaten Boeles en de Savornin Lohman te Groningen. Naar men verneemt heeft de arrondissements-rechtbank te Amersfoort geen termen ter verdere vervolging aanwezig gevonden in de zaak van L., voormalig administrateur der verzekering-maatschappij Ultrajectum te Zeyst, en mitsdien zijn invrijheidstelling bevolen tegen welke beslissing het open baar ministerie in verzet is gekomen, zoodat deze zaak thans aan het oordeel van het provinciaal gerechtshof in Utrecht is onderworpen. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag worden ten tooneele gevoerd de opera Robert le Diable. Door de hoofd-directie van het instituut voor doofstom men te Groningen is benoemd tot secretaris de heer Mr. H. D. Guyot, kleinzoon van den stichter des instituutsin de plaats van Dr. A. W. Alings, benoemd tot instituteur, in welke betrekking deze tevens, volgens het reglement, lid is van de hoofd-directie. Men verneemt, dat van wege vele handelaren en nota- biliteiten te Amsterdam met de directie der Hollandsche ijzeren spoorwegmaatschappij een overeenkomst is gesloten ten einde op den dag der beraadslaging over het wetsontwerp betreffende de waterwegenin de Tweede Kamer der Staten- Generaal een extra trein heen en terug naar 's Hagebe staande alleen uit rijtuigen der eerste klasse, te doen loopen. De als letterkundige en dichter bekende heer I. Bres ter Az. is 11. Woensdag te Amsterdam overleden. Woensdag avond 11. is te 's Gravenhage de persoon van J., schippersknecht van beroep, oud 22 jaar, naar het huis van arrest overgebragt. Zijn patroon bewaarde, zooals dit ge woonlijk het geval iszijn geld en voorwerpen van waarde in een kistje, aangebragt in den wand van het achteronder

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1