DE MINISTER MR. J. R. TflORBEGKE HET RIJKS-HERBARIUM Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. in 1852 en 1862; OFFICIEEL. NIEUWS. en BENOEMING EN ONTSLAG VAN DEN CONSERVATOR. dook m. stellen om deze muurschilderingen thans weder te voorschijn te brengen. Ds. Casalet, predikant te Lyon, heeft voor het beroep naar de Waalsche gemeente te 's Gravenhage bedankt. Een bij het Departement van Koloniën ontvangen Re- gerings-telegramgedagteekend Batavia 30 September 1862, luidt aldus: Een zekere Maas Poengoet heeft getracht eenige ongeregeld heden in de residentie Bantam te verwekken. Zijn pogingen zijn geheel verijdeld. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings- dag des namiddags te 5 uur 51°, des avonds te 8 uur 51°, te 10 uur 51". Woensdag morgen te 5 uur 49°, te 8 uur 51', te 12 uur 64°, 's namiddags te 4 uur 52°. Uit Athene wordt berigt, dat kolonel Papadiamantopoulos de ziel van den Griekschen opstandtot militair bevelhebber der hoofdstad is benoemd. Majoor Fringhatas is benoemd tot gouverneur van het Paleiswaar alles is verzegeld in het bij zijn van den baron Wendland, chef van het particulier Ka binet van Koning Otto, door wien het daarvan opgemaakte proces-verbaal geteekend is. De juweelen der Koningin en een groot aantal andere voorwerpen van waarde zijn ter hand ge steld aan de grootmeesteres van haar Huisdie vergezeld was van een attaché der Engelsche legatie. Deze voorwerpen zijn op een wagen naar het Paleis van het Britsch gezantschap vervoerd, zonder eenig escorte en te midden der volksmenigte, die zeer goed bekend was met den inhoud. Tot een der eerste daden van het Voorloopig Bewind heeft behoord de in vrij heidstelling der om staatkundige redenen gevangen genomene personen, In de berigten uit Athene van 24 October wordt ge meld dat ook de bemanning van de Grieksche korvet Ame- lie, waarop Koning Otto zich bevond en dat hij te Salamis verwisselde met het Engelsche schip Scylla, vijandige demon stration jegens den Koning aan den dag legde. Alleen de kapitein van dien bodem wilde den Koning trouw blijven maar de equipage kwam toen tegen hem in verzeten toen vervolgens het voorloopig bestuur den kapitein deed weten dat hij op straffe des doods had te gehoorzamen, legde hij zijn commandement neder. Volgens berigt uit Grenada is de zaak der vergrijpen tegen de Godsdienst van Staat (de Protestantsche propaganda) nog niet ten einde gebragt. Na een eerbiedig request aan de Koningin te hebben ingediendis Matamores in beroep ge komen van het door een Kamer van het gerechtshof te Gre nada tegen hem uitgesproken vonnis. Het openbaar Ministerie is zijnerzijds insgelijks in hooger beroep gekomenomdat het oordeelde dat de aangeklaagde tot eene zwaardere straf had moeten veroordeeld worden. Van Garibaldi is niets naders vernomenmaar de door Dr. Nélaton - die in Parijs teruggekeerd is - uitgedrukte ziens wijze moet op het volgende nederkomenDe kogel zit wer kelijk nog in den wond; hij bevindt zich op een afstand van Ned. duim van de openingen de hoogleeraar Nélaton beeft dus ger'aden den omvang van den eigenlijken wond op de gebruikelijke wijze te vergrootenals wanneer men na vijf of zes dagen den kogel er zal kunnen uithalen. Over het alge meen is verder de toestand van den generaal zeer voldoende. Een der geneeskundige tijdschriften zal binnen kort een gedetailleerd verslag omtrent den wond en overigen toestand van Garibaldi openbaar maken, zoo als Prof. Nélaton dat voor zijn vertrek aan de overige consulterende geneesheeren heeft ter hand gesteld. Het Grieksche gezantschap te Parijs tracht van de regering de erkenning te verkrijgen van het voorloopig be wind, te Athene gevestigd. De heer L. Heukensfeldt Slaghekconsul-generaal der Nederlanden te Livornois door het hof van Turin benoemd tot ridder der orde van de HH. Maurits en Lazarus, en zulks ter belooning van diensten aan de Koninklijke Univer siteit te Pisa bewezen. Men verneemt, dat Koningin Victoria, daaromtrent ge raadpleegd, heeft te kennen gegeven dat, ofschoon de 21ste verjaardag van den Prins van Wallis, waarop hij meerderjarig wordt, den 9den dezer door het hof in alle stilte zal worden gevierdde meer plegtige en openbare viering daarvanwelke men in verschillende steden zou willen doen plaats hebben, geenzins door haar wordt verboden. Vrijdag is de internationale tentoonstelling te Londen door 32,811 personen bezocht geworden, hetgeen voor een toegangsprijs van een halve kroon aanzienlijk mag worden geheeten. Onder de aanwezigen merkte men andermaal op Prins en Prinses Napoleon, behalve een menigte andere voor name personen. In den avond heeft het door eene lief derijke aan het vrouwelijk personeel der tentoonstelling toege dachte feestmaal in de restauratie-corridor plaats gevonden. De eenige plegtigheid welke Zaturdag bij de sluiting zou worden in acht genomen, heeft daarin bestaan, dat ten 4£ uur door de leden van de Sacred Harmonie Society, onder bege leiding van de grootste orgels, het God save the Gueen zou worden gezongen. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te we ten, dat op den 26sten November des middags te 12 uur, op het Raadhuis een vergadering van Kiesgerechtigden zal worden gehouden, om de plaatsen aantevullen van deheeren: Abraham HarteveltJoannes zoon Jan van Heukelom, Junior, Dominicus Antonius Schretlen en Samuel Jacob le Poole, die met het einde dezes jaars als leden der Kamer van Koop handel en Fabrieken moeten aftreden, doch op nieuw be noembaar zijn; dat de lijst der Kiesgerechtigden, waartegen gedurende de eerstkomende 8 dagen bij het Gemeentebestuur bezwaren kunnen worden ingeleverd, ter inzage ligt op de Secretarie dezer Gemeente, en dat de inlevering der stem briefjes op bovengenoemden dag geschiedt van twaalf tot., twee uur, waarna de bus geledigd wordt en de stemopneming plaats heeft. Leiden23 October 1862. Overleden Jonkvrouwe SUSANNA AR- NOLDINA VAN DER HOEVEN, oud 85 jaren. Huize Bijdorp, bij Voorschoten, 27 October 1862. Heden overleed mijn hartelijk geliefde Echtgenoot de Heer JACOBUS VAN DER SPECK, in den ouderdom van bijna 86 jaren na tijdig voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden. Wed. C. J. VAN DER SPECKVlek. Leiden, 3 November 1862. Bij A. W. SYTHOFF te Leidenverschijnt dezer dagen Math. Mag. et Phil. Nat. Doet. Prijs f 0.5U.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3