N°. 831. Donderdag 6 November. A". 11862. Binnenlandsch Nieuws. X LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mqrs Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regeb ƒ0.75. iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 53 m. en 9 u. 14 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 26 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebeatuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester eit WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Ding9dag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft het eereteeken tot belooning van eervolle langdurige werkelijke dienst bij de schutterijtoegekend aan W. Lau, korporaal, A. J. H. de Goeij en C. Hofkes, mu ziekanten bij dc dienstdoende schutterij te Leidenvoorts benoemd tot kapt. plaatselijk adjudant 1ste kl. te's Hertogen bosch den lsten luit. T. M. W. Acker van het 8ste regt. inf.; tot ontvangers der in- en uitgaande rechten en accijnsen te Nispen den heer H. de Jong en te Kanter deu heer C. Kem- peneers; tot adsistent voor de dienst der Nederl. bezittingen ter kust van Guinea de adj. onderofficier bij de vaste bezet ting aldaar P. J. W. Gerritsen, en tot predikant bij de pro- testantsche kerk in Neerl.-Indië den heer J. J. Diest Lorgion kand. bij bet prov. kerkbestuur van Drenthe. Uit 's Hage wordt medegedeelddat de Graaf de Sar- tiges, gewezen Fransch gezant bij het Nederlandsche Hof, is benoemd tot grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw. Naar men verneemt is de 1ste luit. H. F. C. Harden- berg van het reg. grenadiers en jagers benoemd tot adjudant bij het 4de bataillon van dat regement. In de vergadering der Provinciale-Staten van Zuid-Hol land van 11. Dingsdag zijn in handen van commissiën ge steld de door Gedeputeerde Staten voorgedragene 1°. ontwerp van wijziging van het bijzonder reglement voor den polder Roxenisse (gemeente Melissant); 2°. ontwerp van wijziging van het bijzonder reglement voor den polder Hoek- en Schu- wagt (gemeente Lekkerkerk); 3°. rapport op het adres van de hoofddirectie van het Idioten-gesticht te 's Gravenhage, om een subsidie uit de provinciale fondsen in de kosten van verbouwing van dat gesticht; 4°. ontwerp-reglement voor een daar,testellen polder de Zandsloot (gemeenten Voorhout, Sas- senh^ira en Warmond); 5°. drie ontwerpen van wijziging van de reglementen tot regeling der belangen vana. het ge meenschappelijk onderhoud der havendammen in Vroonstegen i. der gemeenschappelijke uitwatering van de polders Nieuw- Cromstrijen, Klein-Cromstrijen, Groot-Cromstrijen en Nu- manspolder; c. der gemeenschappelijke uitwatering van de polders Nieuw-CromstrijenKlein-Cromstrijen en Groot-Com- strijen6°. ontwerp van wijziging van art. 25 van het regle ment op de wegen en voetpaden7°. voorstellen om tegemoet koming in de kosten van stichting of herstel van scholen en onderwijzerswoningen der gemeenten Hekelingen, Ridderkerk, Stad aan 't Haringvliet en IJsselmondeS°. voorstellen om trent de aanvragen om tegemoetkoming in de gewone kosten van het onderwijs der gemeenten Barwoutswaarder, Benthuizen, Giessen," Nieuwkerk, Rhoon Ridderkerk, Schelluinen en Stolwijk9°. voorstel tot het verleenen van een provinciaal subsidiegroot f 8000in de kosten van droogmaking van den Geer- en Kleinen Blankaard-polder, onder Soeterwoude en Stompwijk 10°. adres van doctor F. W. L. Tydeman en andere ingezetenen van Koudekerk, om een jaarlijksch subsidie uit de provinciale fondsen tot het oprigten eener bijzondere school voor meer uitgebreid lager onderwijs voor meisjes, en 11°. nader rapport omtrent het verleenen eener bijdrage uit de provinciale fondsen in de kosten van verbetering der ha venwerken van Middelharnis. Aan de orde zijn gesteld de volgende onderwerpen, als: 1°. adres van doctor W. Hendriksz, directeur van het ge neeskundig etablissement //Zuiderburg," gemeente Stompwijk, om ondersteuning uit de provinciale fondsen, tot instandhou ding van dat etablissement; 2°. rapport der commissie tot het onderzoeken van de door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland gemeenschappelijk met die van de provincie Utrecht ontworpen reglementen voor het waterschap Haanwijk voor den Buitendijkschen Oosterpolder en voor de waterschappen Groot Houtdijk, Klein HoutdijkNoord LinschotenSnelre- waard en Zuid-Linschoten en 3°. rapport der commissie aan welke tot nader onderzoek zijn gezonden de door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voorgestelde wijzigingen in de regle menten voor de hoogheemraadschappen van Delfland, Schie- land, KrimpenerwaardVijf-Heerenlanden en Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe. Ter lezing wordt gelegd een rapport van Gedep. Staten nopens het sedert de vorige vergadering der Staten verrigtte in zake de droogmaking van plassen beoosten Rotterdam. Aan Gedep. Staten zijn gerenvoijeerd om in een volgende

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1