HOLLAND. Men verlangt Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. Openbare Aanbesteding Om Kontrakten van Verzekering bij Overlijden en Overleving te sluiten te 10 uur 51". Dingsdag morgen te 5 uur 48°, te 8 uur 50°, te 12 uur 52°, 's namiddags te 4 uur 51°. Volgens mededeelingen uit Athene heeft de Fransche gezant aldaar de hofdamesdie zich bij het uitbarsten van het oproer op het Koninklijk paleis bevondenonder zijne bescherming genomen. Ook de hofbedienden heeft hij in de gelegenheid gesteld om zich ongestoord naar elders te be geven. Te Lubeck is een der oudste leden van den Senaat overleden, de Heer F. M. J. Claudius, zoon van den be roemden dichter Matthius Claudius. Hij was geboren 17 Mei van het jaar 1789. Men verneemt, dat de geleerde professor der Gentsche hoogeschool, de heer Moke, gevaarlijk ziek ligt. In Belgie is dezer dagen het volgende gebeurd dat niet weinig opspraak heeft verwekt. De familie X., die aldaar is gevestigd en een hoogen rang bekleedt, heeft dezen zomer eenige weken in een badplaats doorgebragt. Een dochter had haar ouders vergezeld. Zij maakte kennis met een jong mensch die dezelfde stad als zij bewoonde. Naauwelijks was de familie in de stad harer woning teruggekeerd, of de jongman vroeg de hand van Mej. X. De vader weigerdemaar de jonge lieden zetteden hunne briefwisseling in het geheim voort en hadden daartoe zelfs door de liefde geleideen snel en zeker middel uitgedacht. De heer X. was hun brievenbesteller. Deze was namelijk lid van een kring waartoe de jongman eveneens behoorde. Mej. X. verborg iederen avond een epistel in den hoed van haren vader en daar deze zijn hoofddeksel altijd in de antichambre liet, was het den jongman gemakkelijk den brief telkenmale door een aan Mej. X. te vervangen. Alles ging dan ook naar wensch. Zoo schreef Mej. X. den eenen dag: »Mijn, toestand is ondragelijk gij moet mij ont voeren" en denzelfden avond ontving zij reeds het antwoord: ^Ontvoeren is gemakkelijk gezegdmaar daarvoor is geld noodig en ik heb niets." ^Hoeveel," vroeg de dame weder. tfZes duizend francs," was het antwoord//opdat wij het oogen- blik kunnen afwachtenwaarop ik mij een positie bezorgd zal hebben." *Zes duizend fr. is wat veelmaar ik zal zien antwoordde Mej. X. En inderdaad zij zag of liever zij ging nog verder. Achtereenvolgens verdwenen een aantal voorwerpen uit het huis van den heer X., in de allereerste plaats de kleinodiën zijner dochter, vervolgens voorwerpen der etagère en ten laatste zelfs eenige stukken zilverwerkdie men opzettelijk niet weg geborgen had en van een teeken had voorzien om den dader te ontdekken. De policie werd in den arm genomen en wer kelijk hield men een dag later eene dienstmeid aanop het oogenblik dat zij de ontvreemde stukken te koop aanbood. Men voerde haar tot den commissaris van policie, die toe vallig de familie X. kende en zelfs iederen avond den heer X. in dezelfde sociëteit ontmoette. De meid weigerde de minste inlichting te geventotdat zij eindelijk verklaarde niets meer gedaan te hebben dan het uitvoeren van een last haar door Mej. X. opgedragen. De commissaris sloeg weinig geloof aan die beweringen ontstak daardoor nog meer in woede tegen de dienstbode, die hare meesteres op zoo schan delijke wijze belasterde. Deze had echter het bewijs harer ver klaring bij de hand. //Ga dezen avond naar de sociëteit, en zie in den hoed van den heer X. of gij er geen brief zult vinden," zeide zij tot den commissaris. Deze deed dat wer kelijk en vond op de aangewezen plaats een schrijven van Mej. X., waarin deze meldde, dat alles verloren was, daar de dienstbode was aangehouden op het oogenblik dat zij voor de schrijfster eenig zilverwerk wilde verkoopen, De meid werd in vrijheid gesteld, en de zaak had geene verdere gevolgen. En inderdaad zag men Mej. X. spoedig weder in het openbaar met hare ouders. Deze hadden echter ééne zaak vergeten namelijk de opbrengst van de talrijk vermiste voorwerpen van hunne dochter terug te eischentwee dagen later was deze met haren geliefde spoorloos verdwenen. Et elle court encore. Uit Parijs wordt berigt dat in den aanstaanden winter eene totale omwenteling zal plaats vinden in de kleederdragt der heeren. Verscheidene coryfeën der mode hebben besloten de hongaarsche kleeding aan te nemendie volwassen mannen bijzonder goed staat. Zij zullen alzoo spanbroeken dragen die in de laarzen verdwijnenterwijl de kappen der laarzen met een eikel versierd zijn. De prozaïsche kagchelhoed zal vervan gen worden door den hongaarschen mutsdie door onze da mes reeds haar weg gebaand heeft. Voorts zullen alle over jassen het veld moeten ruimen en niet anders dan mantels gedragen worden. Promotlën aan de Leldsche Hoogeschool. 4 November. - In de Geneeskundede heer T. Lijcklama a Nijeholt, van Bolswardmet een academisch proefschrift getiteld: Over sommige Entoptische gezigtverschijnselen. tegen primo Februarij bij Fatsoenlijke Lieden een WEDUWE om geheel het huiswerk te verrigten tegen genot van vrije woning en billijk Salaris. Franco brieven aan het Bureau van het Leidsch Dagblad onder lelter H. M. op Woensdag den 12den November aanst. des namiddags ten twee ure, in de Raad kamer der Arrondissements-Regtbankten Raadhuize te dezer stede; Tot het verbouwen van een Woonhuis op de Varkenmarktget. Wijk I, N°. 186 bestemd tot Archief-lokaalvoor de genoemde Regtbank. Aanwijzing in loco zal geschieden op Zaturdag de Besteding voorafgaande, des voormiddags te tien ure; terwijl inmiddels inlichtingen gegeven zullen worden door J. W. SCHAAP, Architect alhierbij wien de teekeningen en bestek ter inzage en overneming liggen. De Voorzitter der Arrondissements- Regtbank voorn. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP VAN VERZEKERING OP HET LEVEN. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 8 October 1860, N°. 51. KommissarissenDirecteuren De heeren Jhr. Mr. C. H. BACKERDe Heeren H. W. FISCHER. Q. BLAAUW, D VERHOOP. W. P. C. FABIUS Jhr. Mr. E. L. DE GEER, F. J. C. SCHIMMELPENNINCK. Behalve het sluiten van Kontrakten voor de Overlevlngskassenvoldoet de Vennootschap HOLLAND thans ook aan den talrijk geuiten wensch: waarvan de betaling der Premiën even als de Stortingen voor de OVERLEVINGS- KASSENbij wekelijksche gedeelten kan geschieden. Hierdoor wordt aan allendie tot hiertoe in dergelijke Inrigtingen niet kouden deelnemende gelegenheid gegeven voor eigen toekomst of die hunner Nablij- venden te kunnen zorgen. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar aan het [Kantoor der Vennootschap O. Z. Voorburgwal bij de Halsteeg, A. 224, te Amsterdam. Agent te Leiden, de Heer A. J. VAN DRIESTEN, Hoogewoerd Wijk III, No. 455.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3