Nü. 829. Dingsdag 4 November. Au. 1 Binnenlandsch Nieuws. DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertêntiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 5 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 9 m. en 9 u. 19 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 51 m.; 1 n. 3 m.; 4 n. 53 m. en 9 u. 14 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u.; 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag vau 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IPethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Onden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft tot Burgemeester der gemeente Urk be noemd B. van der Putten. Z. M. de Koning heeft Zondag morgen de godsdienst oefening in de Waalsche kerk onder het gehoor van den Weleerw. heer Ds. Zubli bijgewoond. Aan het diner dat Zaturdag jl. bij Z. M. den Koning heeft plaats gehad, heeft Z. K. H. de Prins van Oranje, benevens eenige genoodigden deelgenomen. Niettegenstaande het min gunstig weder heeft de baron van Hall II. Zondag zijne gewone wandelingen gedaan en eenige bezoeken afgelegdzoodat de ongesteldheidwaarvan sommige bladen gewagenniet van ernstigen aard geweest en zeker al geweken moet zijn. Dr. H. van Hall te Leiden, heeft zich bij een zeer merkwaardig adres gewend tot de Tweede Kamer der Staten- Generaal met het eerbiedig verzoek om een verandering ten goede te brengen in den toestand waarin het Rijks Herba rium thans verkeerten daarmede het lot aftewenden waarmede deze belangrijke inrigting wordt bedreigd. Men verneemt dat door de arrondissements-rechtbank te Winschoten, ter vervulling der openvallende rechters-plaats, °p de aanbevelingslijst zijn geplaatst de heeren Mr. J. Goe- kinga, procureur, E. Koning, Griffier van het kanton-gerecht aldaar, en F. A. R. A. baron van Ittersum, subst. griffier bij de arrondissements-rechtbank te Groningen. Uit 's Hage wordt berigtdat de heer Mr. Coninck Liefsting de betrekking van schoolopziener in het 3de dis trict van Zuid-Holland hem bij Koninklijk besluit van 23 October II. in plaats van Dr. E. van der Ven opgedragen "iet heeft aangenomen. - Naar men berigt is de kapitein luitenant ter zee F. L. Geerling door den Sultan van Turkije begiftigd met het kom- Biansdeurskruis der orde van Medjidiewegens bewezen diensten nis kommandant van Zr. Ms. stoomfregat Zeelandtijdens zijn verblijf op de kust van Syrië, in het najaar van 1861. De Gemeenteraad van Breda heeft berust in de bezwa rendie bij den Minister van Binnenlandsche Zaken gerezen waren tegen de goedkeuring van een raadsbesluit, betreffende de wederinvoering van een belasting op het gemaal, en dien tengevolge besloten tot de invoering van een hoofdelijken omslag ten bedrage van f 20,000. In de zitting van den Gemeenteraad van Goes van 23 October jl.- is o. a. ontvangen een brief van den heer Hol- trop, bibliothecaris van de koninklijke bibliotheek te 's Gra venhage, verzoekende afstand van een boekje, getiteld: »Van Nyenvoist Loosheit en de practijycke hoe zij vrou Lorke verheffenwelk werkje het eenige van dien aard is in de bibliotheek der gemeente voorhandenen dat om zijn inhoud volstrekt geendoch om de oudheid van het drukwerk voor de bibliotheek groote waarde bezit. - Op voorstel van den voorzitter is besloten het verlangde ten geschenke voor de Koninklijke bibliotheek af te staan. Zondag voormiddag werd Ds. J. W. Felix als predikant bij de Hervormde gemeente te Katwijk aan den Rijn beves tigd door zijn behuwd-vader Ds. J. H. Gravenstein van Loon op Zand, met een leerrede over 2 Tim. II: 1. 's Namiddags aanvaardde hij zijn werk met een leerrede over 2 Cor. V:18b en 19. Een talrijke schare was daarbij tegenwoordig. In de vorige week had te Nieuwe-Pekela een droevig voorval plaats. De jager J. Bos, verheugd van de jagt huis waarts keerende wegens de groote hoeveelheid wild door hem gevangen zette zijn geladen geweer naast zich op den grond. Zijn zuster stootte ongelukkig daar tegen, met het gevolg, dat het schot afging en haar in de k nie trof en door de lenden heen drong. Deerniswaardig was de toestand der on gelukkige, die in haar bloed baadde. Spoedig werd genees kundige hulp ingeroependoch men vreest dat het been boven de dij zal moeten worden afgezet. Prof. Jonckbloet te Groningen hield dezer dagen in de openbare jaarlijksche vergadering van de Vereeniging Minerva een hoogstbelangwekkende rede over het gebrek aan zelfstan digheid in het maatschappelijk leven zoowel op het gebied van den Staat, Kerk en kunst, als op zedelijk gebied. Men heeft de opmerking gemaakt, dat de hervormde predikanten van Eeranes-Binnen bestemd schijnen voor het hoogleeraarsambt in de theologie en men wijst op het voorbeeld

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1