Vaste Premie. OFFICIEEL. NIEUWS. Advertentiën. ^40*jarige Huwelijksvereeniging Maatschappij van Verzekering gevestigd te Amsterdam. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 19 Augustus 1845, N°. 72 met een ten volle gestort Kapitaal van ƒ300.000 en daardoor erkend bij de Nederlandsche Handel-Maatschappij ter verzekering tegen Agent voor Leyden en Omstreken: W. L. VAN KAATHOYEN. van opgewondenheid als waarvan het statige Raadhuis welligt nog nimmer getuige was geweest. Professor Porta en de heer Palaschiano, de beide voor naamste chirurgen van Italië, bevinden zich op dit oogenblik in Londen. Zij waren bij de laatste consulten over Garibaldi tegenwoordig en houden het voor het best de natuur te laten werken. In den Times wordt geklaagddat sedert bet frankeren der brieven verpligtend is gewordende postadministratie zich veel minder moeite geeft om onduidelijk geadresseerde brieven aan het regte adres te bezorgen. Vroeger was op het postkantoor een beambte aangesteld, die de onverklaarbaarste adressen met een oogopslag kon lezen. Toen gebeurde het b. v. dat een brief, die voorzien was van het adres: //Srom- fridavi, Londres," evenwel aan het juiste adres, nl. aan de woning van den gewezen president der Royal Societysir Humpry Davis, werd besteld. Tegenwoordig worden honderde brieven in het geheel niet aan hun adres bezorgd. Het port is vooruit betaald, en het is der postadministratie onverschil lig waar de brieven blijven. Het is zelfs zoo erg, dat wanneer men slechts een verkeerd nommer op het adres schrijftde brief niet wordt besteld. //Ik woon sedert 40 jaren," schrijft de inzender [dezer klagt//in No. 25, Parlementstreeten al dien tijd stond mijn naam aan de deur te lezen. Daar echter een mijner correspondenten uit achteloosheid zijn brief aan mij No. 45 adresseert, wordt de brief niet bezorgd en de be steller meldt eenvoudig aan het hoofdkantoor: //niet bekend in No. 45." Ten gevolge van het schoone weder verzamelden zich te Londen Zondag behalve de gewone bezoekers, weder on geveer 50,000 menschen in Hyde-Park, waar zich ook een groot aantal Ieren bevonden. De agitatie, door de vroegere ongeregeldheden veroorzaaktscheen nog[ niet geheel te zijn uitgedoofdwant verschillende personenzoowel van hen die voor als van hen die tegen Garibaldi warentrachtten de menigte weder toe te spreken. Zij werden evenwel door de aanwezige politie-agenten spoedig tot zwijgen gebragt. Om de menigte spoedig uiteen te drijven, werd door de politie een zeer aardige list verzonnen. Verschillende agenten werden in burgerkleederen onder het volk gezonden en vervolgens door hunne kameraden in officieele uniformengearresteerd. Telken male dat een hunner werd weggevoerd, werd hij door een aantal nieuwsgierigen gevolgddie in den waan verkeerden dat het een oproermaker was. De list gelukte dus volkomen en verijdelde de plannen der rustverstoorders. De //vrouwelijke Blondin" wier droevig ongeval onlangs werd megedeeld, heeft 11. Vrijdag het St. Bartholomeï gasthuis te Londen op krukken verlaten. Zij is hersteld, maar het ge broken been is eenige duimen korter dan het andere en tot niets meer nut. Zij was tot aan haar ongelukkigen val de eenige steun voor haar ouden vader en een gebrekkige zuster. Het is te hopen dat de liefdadigheid zich deze ongelukkigen zal aantrekken. De Japanners, die in Nederland onderwijs wenschen te erlangen zouden den 12 Julij 11. naar Nagasaki vertrekken ten einde van daar met de eerste gelegenheid, welke een Ne- derlandsch vaartuig hun zal aanbieden, hetzij regtstreeks, hetzij van Batavia, hunne reis te vervolgen. Terwijl aanvankelijk als doel der zending dezer personen werd opgegeven het leeren van den scheepsbouw, is sedert het volgende dienaangaande gebleken Vijf officieren, met namen Oetsido tsoene dsiro, Enomoto- kama dsiro, Sawa taro dsaijemon, Akamats Daidsaboeroe en Tagoetsi Siunpe, zullen, zooveel mogelijk, den scheepsbouw moeten leeren. Allen hebben reeds eenig onderwijs in de zee vaartkunde genoten, de eerste (die de hoofdpersoon is), van het detachement der Nederlandsche marine op Decimade overige op de militaire school in Jeddo. Twee officieren, Tsoeda Sinitsiro en Nishisinsoeke, moeten zoo als de Japansche Regering het noemde, in de staatkunde onderwezen worden vermoedelijk zullen zij onderrigt verlangen in de staatkundige geschiedenis en het volkenregt. Twee geneeskundigen, Ito-Gempak en Majasi Kendai, die gedurende een jaar de lessen hebben bijgewoond van den gou- vernements-geneesheer Jhr. Pompe van Meerdervoortwenschen in Nederland onderwezen te worden op de school, waar de officieren van gezondheid worden gevormd. De overige personen, wier namen men niet kan opgeven, zijn twee timmerlieden, een bootsman, een matroos, een smid, een gieter en een meetkundig instrumentmaker. Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Donderdag den 30sten October 1862, des namiddags te een uur. Onderwerpen: 1°. Onderhandsche verhuring van den kelder op de Breêstaat Wijk IV, N°. 299a. - 2°. Voorwaarden van verhuring van het land tusschen de Mare en Rijnsburger- poorten. - 3°. Voorwaarden van aanbesteding van brand- en lichtstoffen. - 4°. Adres van J. Bolt, om continuatie van het onderhoud der plantsoenen. - 6°. Gemeentebegrootingdienst over 1863. van JOHAN GEORGE HEINEMAN WENDELINA CORNELIA MILIUS. Leiden, 30 October 1862. Hunne dankbare Kinderen. Getrouwd: Jhr, Mr. A. VAN DER DOES DE BIJE en W. E. M. A. BOL. Batavia, 30 Julij 1862. Bevallen van eene Dochter C. G. M. VAN ROMBURGH van Trotsenburg. Leiden, 28 October 1862. DE PHOENIX, Deze Maatschappij verzekert tegen brandschade alle soorten van Gebouwen, Kerken, Huizen, Schuren, Stallen, Molens, benevens Koopmans goederen, Winkelgoederen, Meubelen, Schepen, enz. De Premiën staan over het algemeen gelijk met die van andere in ons Rijk gevestigde Maatschappijen. De verzekerden behoeven behalve de vaste Premie geene onkosten hoe ook ge naamd voor Inleg, Administratie, Taxatie, etc. te betalen. Bij vooruitbetaling van 6 of 3 jaren heeft men één of een half jaar vrij. De Directie bestaat uit de Heeren: D. KINKER. J. RAHDER H.Zn. H. J. BLOEMEN. C. FABER BOISSEVAIN. Commissarissen. Directeuren.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3