KOFFIJHUIS DE PAAUW. Soirée Musicale, LA HAYE, Etablissement de Photographie. Promotlën aan de Leidsche Hoogeschool. OFFICIEEL NIEUWS. - Adverlen l iën HOOGHEEMRAADSCHAP Aanvang HALF ACHT uur. voor hen zoodat de inspecteurs werden uitgejouwd en onver richter zake de gemeente moesten verlaten. Ook de Gemeen teraad schijnt geen genoegen te nemen met de van Regerings wege gedane benoemingen de broeders uitgenoodigd te heb ben om op hun post te blijven. Sir John Bowring is te Parijs aangekomen na eenige dagen te 's Gravenhage te hebben vertoefd, waar hij een tractaat van vriendschap en koophaudel gesloten heeft tus- schen de Nederlandsche Regering en die der Sandwich-Ei- landenop den voet van volkomen reciprociteit. Men ver neemt dat sir John ook bij den Keizer der Franschen door Koning Kamehameka IV is geaccrediteerd. De heer P., boekhandelaar in den faubourg St. Antoine was genoodzaakt zijn zaken te verlaten, daar bij door een faillissement van een handelshuis geheel geruïneerd was. Zijn vrouw en zijn kind waren door verdriet ziek geworden en hij wist geen raad meer. Dezer dagen was hij des ochtends zeer vroeg opgestaan en had hij zijn winkel ontsloten. In gedach ten en weenende stond hij in zijn winkel, toen een heer bin nentrad en om papier en ouwelen vraagde. De heer P. wischte zijn tranendoch de heer had zijn droefheid reeds bemerkt en vraagde naar de reden. De heer P. maakte geen geheim van zijn ongelukkigen toestand en verhaalde alles. Daarop vraagde de heer met hoeveel geld hij wel te redden zou zijn, en hij kreeg ien antwoord, dat een redding onmogelijk was, daar de som 10,000 francs beliep, en niemand hem die zou willen leenen. Wie weet," herhaalde de heer, »of er niet spoedig redding komt; houdt slechts moed en laat het hoofd niet hangen. Wie geld verliest, verliest veel; doch wie den moed verliest, verliest alles. Geef mij uw naam op en misschien zult gij spoedig van mij hooren." De onbekende vertrok en de beer P., hoewel niet veel op de belofte van den onbekende rekenende, was echter eenigzins getroost. Denzelfden dag kwam de heer terug en gaf de heer P. een verzegeld pakket. //Ik moet op reis," zeide hij, //gij hebt mij vertrouwen ingeboezemd en ik verzoek u dus dit pakket voor mij te bewaren. Ben ik morgen op ditzelfde uur niet terug gekeerd open het dan en handel volgens den inhoud van een papier dat gij er in zult vinden." De volgende dag brak aan, niemand kwam en de heer P. wachtte tot 's avonds laat. Toen brak hij het pakket open en vond een som van 10,000 francs aan bankpapier en een no- tarieele acte, waarbij deze som aan hem werd geschonken. De brief was van den volgenden inhoud: »Mijnheer, za ken van veel gewigt noodzaken mij van het leven te scheiden. Mijn dood doet niemand schadeik ben zonder familie. Ik vertrek verre van hier om mij het leven te benemen. God zal mij, hoop ik, vergiffenis schenken. Voor dat ik het leven verlaat, wil ik eerst nog iemand gelukkig maken; ik heb onderzoek naar u gedaan en heb goede informatiën bekomen. Nevensgaande som is voor u; maak er een nuttig gebruik van. Omhels uwe vrouw en uw kind en wanneer gij bidt wees mijner dan indachtig. Leef gelukkig!" Uit de berichten uit Japan blijkt, dat de politieke gis ting onder de regerende klassen aldaar nog voortduurt; de vertegenwoordiger van den Mikado te Jedo was in ongenade gevallen en had verlof gekregen zich den buik opentesnijden als een middelom de verbeurdverklaring zijner goederen te voorkomen. De post van regent, die door den moord van den laatsten titularis was vacant gewordenwerd opgedragen aan een rijksgroote van hoogeren rang, doch onder een an deren titel. 22 October. - In de Geneeskunde de heer L. G. Veldt van Benningbroek met een academisch proefschrift getiteld De verschijnselen en het toezen der Uraemie. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 23sten October 1862, des namiddags te twee uur. Onderwerpen: 1°. Adres van den stads-chirurgijn J. L. A. Desertine, om continuatie in zijn betrekking. - 2°. Verzoek van Mr. J. T. Buysom ontslag als lid der plaatselijke school commissie. - 3°. Adres van Dr. G. Salomon, om ontslag als stads-vroedmeester en praelector in de verloskunde. - 4°. Adres van J. H. Zitman om continuatie van de leverantie van boekenkaarten enz. voor de openbare lagere scholenen adres van P. Engels, D. J. Couvée en R. van Baak, tegen de inwilliging van dit verzoek. - 5°. Adres van D. van Leeu wen om continuatie van het rivierzand. - 6°. Voordragt om trent de onderhandsche verhuring van lokalen op het raad huis. - 7°. Voordragt betreffende het commissariaat van het Delftsche en Haagsche schuilenveer. - 8°. Adres van H. van Cazanttot onderhandsche verpachting van het schoonhouden der Beestenmarkt. - 9°. Adres van A. J. Wetrens, tot het gebruik van de Stads-Gehoorzaal. - 10°. Voordragt tot uit betaling der gewone gratificatie aan den Claviger van het Stedelijk Gymnasium. - 11°. Adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting, van: a. B. Bakker, b. Mr. J. T. Buys, c. C. H. van Cleef, d. de Wed. H. A. Dyckmeester, e. J. F. üiemer, f. de erfgenamen Prof. W. H. de Vriese. - 12°. Begrooting der gesubsidieerde godshuizen 1863 :a. H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis, 6. R. K. Wees- en Oude- liedenhuis, c. Evangelisch Luthersch Wees- en Oudelieden- huis, d. Gereformeerd Minnebuis. - 13°. Begrooting van het Werkbuis, 1863. - 14°. Adres van de Israëlitische armver- zorgers om subsidie voor 1863, met begrooting. - 15°. Be grootingen van niet gesubsidieerde instellingen van weldadig heid1863: a. R. K. Armbestuur, b. Gereformeerd Minne of Arme oude Mannen- en Vrouwenhuis, c. Vrouwen Kraam- moedersd. de Gemeente-Apotheeke. de Vereenigde Gast en Leprooshuizen. Zijdie iets te vorderen hebben van j Mr. Th. F. VAN KRIEKEN, worden verzocht daarvan vóór 15 November aan staande, opgave te doen bij Mr. L. J. H. PHILIPS, Advocaat, j te Rotterdam. yan 1L. AM MB - De DIJKGRAAF van RIJNLAND brengt ter kennis van de Ingelanden van bet Hoogheemraadschap, dat er op Woens dag 29 October in het. Gemeenlands- buis te Leiden des voormiddags ten 10^ ure, eene Vereenigde Vergadering zal wor den gehouden. De Dijkgraaf, H. C. J. HOOG. DONDERDAG, 23 October. NOORDEINDE 109. R. SE) -W E R I m B PHOTOGRAPHE DE S. M. L E ROI.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3