N°. 808. Vrijdag 10 October. A°. Bintieiilaiidscli Nieuws. jy, V;' v: V LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9m.; 9 u. 24 ra. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 ra.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 n. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sinorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraa(. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Teïegraaf dagelijks van 's m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zatnrdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens vau 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot deurwaarder bij het provin ciaal gerechtshof in Utrecht C. Klaasen thans deurwaarder bij de arr.-rechtbank te Amersfoort,- tot lid der commissie van adm. over het burgerlijk en militair huis van verzekering te Arnhem, Mr. F. L. Schlingemann officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Arnhem. Z. M. heeft den officier van adm. 2de kl. F. T. Stein- buchthans in Oost-Indië, op verzoek, eervol uit de zee dienst ontslagen. Dingsdag is te Zwolle door den Minister van Binnenl. Zaken op de daarvoor bestemde plaats aan den rechter IJssel- oever bij het Nieuwe Werk, de eerste steen gelegd van de spoorwegbrug, die eerlang de Provincie Overijssel met de overige gewesten aan gene zijde zal verbinden. Aan den Mi nister en de overige autoriteiten werd van wege de spoorweg maatschappij in de groote zaal van het gebouw aan het Katerveereen déjeuner aangebodendat door de zorg van den heer Zomerdijk Bussing was gereed gemaakt. De heer P. Regout te Maastricht, heeft zich bij adres van 2 October jItot de Tweede Kamer der Staten-Generaal ge wend om op nieuw hare aandacht te vestigen op de bekende zaak der wateraftappingen van de Maas. Adressant acht een beslissing van dit betreurenswaardig geschil in elk opzigt in het belang van beide partijen. Er kan tochnaar zijn mee ning, geen sympathie bestaan, dan wanneer die gegrond is op wederzijdsche achting. Redenen waarom hij zich tot de vergadering wend, met eerbiedig verzoek bij de regering, op de meest nadrukkelijke wijze aantedringen op krachtige en afdoende maatregelen tot handhaving van de eer, de waardig- digheid en de belangen des lands en herstel van onrecht en schade. De 1ste luitenant M., van het 1ste Bat. 5de komp. van het regiment grenadiers en jagerswordt sedert eenige dagen vermist. De arrond.-rechtbank te 's Hertogenbosch heeft twee dames ieder veroordeeld tot een boete van 100 ducatons (ƒ315) en subsidiair tot een gevangenisstraf van 3 maandenomdat zij zich hebben belast met het rondgaan en aanbieden van een lijst van inteekening voor een verloting van voorwerpen, welke op 9 Dec. a. s. te Rome ten behoeve van Z. H. den Paus zal plaats hebben. Het Handelsblad meldt het volgende: Wij vernemendat de HH. P. C. van Vlissingen en M. de Bruyn Cz., in verband met de plannen tot uitbreiding der stad aan de zijde van het IJ, die door hunnen raadsman den heer Mr. W. K. van der Breggen krachtdadig worden voorgestaan en met het oog op de daarstelling van het Noord- zee-Kanaalconcessie hebben aangevraagd tot den aanleg van een spoorweg: 1°. Van de Noordzee af door het IJ naar Amsterdam (sta tion Leidschepoort)met een ceintuurbaan rondom die stad, de beide dokken en de Iiollandsche met den Rijnspoorweg verbindende. 2°. Van Amsterdam door den Haarlemmermeerpolder langs AlphenBodegraven naar Gouda en van daar in een rechte lijn naar het punt, waar de aansluiting aan de staatsbaan van Rotterdam naar Dordrecht, verkregen zal kunnen worden. 3°. Van Alphen een met zijtak naar 's Gravenhage. Mogt dit plan verwezentlijkt worden dan zou een korter weg zoowel naar Belgie en Frankrijk als bij het verleenen der aangevraagde concessie van een spoorweg over Naarden, Nijkerk en Zutphen naar Midden- en Noord-Duitschland daar- gesteld worden. Men leest in de Utrechtsche Courant, een blad dat men waarlijk niet van blinde ingenomenheid met het tegenwoordig Ministerie kan beschuldigen, het volgende: Het Nieuw Dag blad van 's Gravenhage begint thans de financiële plannen te bespreken en 't is te begrijpen, dat het die afkeurt. Wat ech ter minder te begrijpen is, is dat het N. Dagbl. bij de be handeling van de twee grondbeginselenwelke bij de hervor ming vooropstaan, de financiën van het moederland onaf han- kelijk te maken van die onzer O. Indische bezittingen en de belastingen in het moederland gelijkmatiger te doen heffen - wat bet eerste punt aangaat o. a. zegtwat men even goed als magtspreuk kan stellen: Nederland moet financieel onaf hankelijk zijn van Groningen of Zuid-Holland. De voorstel-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1