IEMAND, Hollandsche Spoorweg. WINTERDIENST Gemeente-Architect AAN TE BESTEDEN: TE VERPACHTEN Advertenliën. '-iOOO beschikbaar hebbende, en genegen zijnde zich te Associëren, op zeer voordeelige voorwaarden ter Exploitatie van vier ver schillende artikelen voor LandbouwHandel en Nijverheidalle gebreveteerd en be kroond, adressere zich onder Letter K. bij de Boekverkoopers VAN WEELDKN& MIN GELEN, Spui, te 's Gravenhage. STOFFELS, Wethouder, Op WOENSDAG 15 Oclobor a. s. zal aanvangen de volgens de dienst-bilietlen, verkrijgbaar aan alle Stations, Halten en Bestelkantoren CPri.is TWEE CE]\TTS). LAATSTE uitgifte van ïOHDACrS-RETOlJRBlXJLETTEM op 12 October. Amsterdam, De Administrateur, 6 October 1862. J. W. BAKE. de meid was verdwenen; men kwam in haar slaapkamer en vond haar vermoord liggen in haar bed. Opmerkelijk was daarbij, dat, terwijl zij met wonden overdekt was, eenige blijkbaar waren afgewasschen en verpleegd; de andere, die dieper waren hadden den dood verwekt. Het slagtoffer was dus getroffendaarna bijgestaan en toen weder gestokenmen vond verder, dat het goed der vermoorde evenzeer als het zilverwerk was verdwenen, terwijl de keuken duidelijk was schoongemaakt. De verdenking viel op den grijsaard, die den Ssten Julij 's morgenstoen de melkboer kwam, opengedaan en verklaard had, dat er geen melk noodig was, die wel naar de meid had rondgezienmaar daartoe zelfs haar slaap kamer niet had bezocht, die wel beweerde des nachts eenig gesteun te hebben gehoordmaar daarvan de geburen niets bad medegedeelden gedurende de volgende 3 dagenzonder iemands hulp interoepenrustig zijn eigen pot had gekookt. Korten tijd daarna werd evenwel ontdekt, dat zekere vrouw Mac Lachlan den 7den had gezegdde vermoorde dienstmeid te zullen gaan bezoeken; zij was den volgenden morgen eerst thuis gekomen. Zij werd in het bezit gevonden der goederen van de vermoorde; zij had juist de huishuur betaald, en goed uit de lombard gehaald; het zilver had zij verpand, en in 't veld werden bebloede kleederen van haar en van de vermoorde bij elkaar gevonden. Ondervraagd, verklaarde Mac Lachlan, dat zij het zilver en geld van den ouden heer Fleming had ontvangen, en dat de kleederen der vermoorde haar waren gezonden om ze te herstellen zij had die echter gehouden toen er sprake kwam van een moord, om alle verdenking afteweren. Dit getuigenis werd niet aangenomen en Mac Lach lan ter dood veroordeeld. Toen bleek echter, dat zij haar getuigenis had afgelegd op den raad van haar advokaat. Hare eigene getuigenis luidde nu, dat, terwijl zij in huis was bij de vermoorde, de oude man onvoegzame voorstellen had gedaan aan bet slagtoffer; toen deze weigerdehad de grijsaard in drift eenige steken toegebragt. Zij had de wonden afgewasschen en die willen re/binden toen de oude man terug was gekomen en op nieuw op de ongelukkige was aangevallen en haar had vermoord. De moordenaar had aan de veroordeelde gezegddat, als zij niet zweeghij haar als de moordenares zou opgevendat hij wel zou geloofd worden; dat, indien zij integendeel zweeg zij het goed der vermoordewat geld en het zilver kon me- denemenhetgeen haar in haar benarden toestand zeer te stade zou komen. Zij had toen beloofd te zwijgenhad de keuken schoongemaakthet lijk in het bed gelegd eD was eerst tegen 9 uur des morgens naar huis gegaan. Dit verhaal der tot den dood veroordeelde vond veel in gang; men begreep niet, dat de oude man drie dagen alleen thuis bleef, zonder zich over de verwijdering der dienstmaagd te verontrusten; buitendien, het was niet te denken, dat de veroordeelde, als zij een moord had willen begaan, vooraf zou gezegd hebben dat zij naar het huis gingevenmin als het begrijpelijk was, dat zij daar tot des morgens 9 uur zou gebleven zijn, na de euveldaad, als zij die gepleegd had. De bevolkiug van Glasgow komt dus op tegen het doodvonnis en heeft bij adres een herziening gevraagd. Dit feit, dat de openbare meening zoo de onfeilbaarheid van des rechters oordeel bestrijdt, is even opmerkelijk als dat de belangstelling in Schotland groot is, in den uitslag der pogingen, om een welligt onschuldig offer der menschelijke gerechtigheid te redden. De president der Unie heeft op den lsten Januarij alle slaven vrij verklaard in de alsdan nog in opstand zijnde Sta ten. President Lincoln heeft lang geaarzeld alvorens tot dien ver strekkenden maatregel overtegaanvoor het tegenwoordige kan daaraan nog wel geen gevolg worden gegeven, maar de slaven zullen weldra kennis van het besluit der regering te Washington dragen en de blanken in het Zuiden zullen meer dan ooit bloot staan aan een slaven opstand. De vreeselijke moordtooneelendie dan zullen volgen, dreigen alles te over treffenwat deze bloedige en wreede burgeroorlog onmensche- lijk heeft opgeleverd. Promotiën aan de Eeidsche Moogescliool. 8 October. - In de Heel- en Verloskunde de heer C. E. Daniels, med. doet. te Hillegom, met Theses. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden roepen bij deze op alle personen die geschikt en genegen zijn tot de vervul ling der met het einde dezes jaars open vallende betrekking van om zich bij een op zegel geschreven adres, vergezeld van de noodige getuigschriften die tot aanbeveling kunnen strekken, vóór of op den 25sten October e. k. te wenden tot den Gemeenteraadterwijl inmiddels ten aanzien van die betrekking inlichtin gen te verkrijgen zijn bij den Heer Mr. C. W. HUBRECHT, Wethouder, Voor zitter der Commissie van Fabricage, die tel ken Zaturdag, van 11 tot 1 uur, op het Raadhuis zitting houdt. Burgemeester en Wethouders voornd. fd. Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOU DERS der Gemeente Leiden zijn van meening, in het bijzijn der Commissie van Fabricage in het openbaar 1°. Het leggen van eenige riolen en lozin gen met de aanbehoorende kolken, in de Verwersstraat. Aanwijzing Donderdag 9 Oct. 'snara. ten 5 ure. 2°. De voordeelen van het ophalen van de SPANJAARDSBRUG onder de Ge meente Leyderdorpmitsgaders het Grasgewas langs den Zijldijk en de pas sage over dien dijk; van 1 Januarij 1863 tot 31 December 1867. De voordeelen van het ophalen van de Brug over den Rijn te Leyderdorp; mits gaders de bewoning en het gebruik vau y.o

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3