UITVINDING. ZONDAGSBLAD Lakens en Heeren-Modes. BRUSS VAN BEETEN, Geregtelijke Aankondiging. Advertentiën. Hoogstraat, Wijk VII N°. 3, LEIDEN. Hebben de eer de ontvangst te berigten der NOUVEAUTÉS in Fransche en Engelsche stoffen. NIEUWE Verkoopiug in de Stads-Bank van Leening te Leyden. CHRISTEL IJ K tenblazer mossen. De jongen werd onmiddelijk gepakt en zal jiii terecht staan als overtreder der jagtwet. De heer Outrey, Fransch consul-generaal te Beyruth heeft dezer dagen alle consuls aldaar bij zich vereenigd, en bij die gelegenheid de tijdingendie hij van den Libanon had ontvangente hunner kennis gebragt. Hij heeft zelf in de vergadering een persoon binnengeleid, die hem deze depêche had gebragt terwijl daarin het treurigst tooneel wordt opge hangen van den toestand in dat land. De heer Outrey heeft vervolgens zijn collega's, die de mogendheden vertegenwoordig genwelke het Parijsche vredestractaat onderteekend hebben uitgenoodigd, zich met hem naar Gazir, in Kosroan, te be geven zeggende dat zoo hij de Europesche vlag aan de Dru- sen liet zien, hij welligt een nieuwe slagting kon voorkomen. Alle consuls, met uitzondering van den Engelschen ver klaarden dat zij aan deze uitnoodiging niet konden voldoen voor dat zij nieuwe instructien van hunne regering ontvangen hadden. Er had alstoen een zonderlinge scène plaats, een zeer hevige scène zelfs tusscben den Franschen en Bussischen consul. De laatste beweerde dat de heer Outrey indirect een nieuwe conferentie wilde doen beleggen. Dat is zoo niet, ant woordde de Fransche consul, doch indien het zoo ware, in dien een conferentie het leven van verdrukten kon redden waarom zouden wij dan geen conferentie houden Na deze bijeenkomst zonden de consuls depêches naar hunne respective hovenalsmede naar Konstantinopelterwijl de heer Outrey in alle haast een koerier naar den Franschen gezant te Kon stantinopel zond, om hem goed op de hoogte te brengen van hetgeen er was voorgevallen. Dezer dagen heeft voor het Hooge Gerechtshof te Va lencia een zeldzaam proces gediend. Een jonge, rijke vrouw, de gevierdste schoone van den adel te Valencia, was met haren man en twee van zijn broeders naar Barcelona gereisd waar zij, onder voorwendsel van een diner, in het krankzin nigen huis gebracht eu daarin met geweld werd teruggehou den. De misdadigers hadden zich vooraf van valsche getuige nissen aangaande den zielstoestand der dame voorzien wes halve de directeur van het gesticht geen zwarigheid maakte haar optenemen. Jaren verliepen, alvorens de ongelukkige, die al haar krachten moest inspannenom wegens de haar aangedane schandelijkheid haar verstand niet te verliezenin staat was de vlugt te nemen. Thans leeft zij rijk en geëerd te Valencia. Alle medepligtigen aan deze misdaad waaronder ook de geneesheerendie getuigenis van haar voorgewende krank zinnigheid gegeven hadden, zijn tot 12 jaren galeistraf veroordeeld. De negen-jarige prins Leopold van Engeland heeft zich met een stalen pen een wonde in den mond toegebracht, welke een bloeding heeft teweeggebrachtdie ernstige be zorgdheid inboezemt en bij het afzenden van het berigt nog niet gestelpt was. Uit een particuliere correspondentie blijkt, dat het En- gelsche gouvernement de erkenning van de Zuidelijke Staten in ernstige overweging heeft genomen. Men zegt zelfs, dat zulks geschiedt in overeenstemming met de Fransche Begering. Men schijnt de scheiding van bet Noorden en Zuiden te wil len vasthouden en van de Zuidelijke Staten te willen bedin gen een zekeren afstand van grondgebied of iets dergelijks. Karakteristiek voor den treurigen toestandwelken de burgeroorlog in Amerika veroorzaakt, is, dat de broeder der echtgenoot van den president Lincoln als generaal der Zui delijken sneuvelde, en dat de generaals Mac Clellan en Hal- leck de echtgenoot van den president hebben aangeklaagd dat zij de plannen voor de militaire operatie der bondstroepen aan de Zuidelijken heeft verraden. Voor de vele bewijzen van belangstelling en deelneming, ondervonden bij het over lijden mijner dierbare Echtgenoote, breng ik mijnen hartelijken dank. A. J. JONGMANS. Leyden 7 October 1862. Een oude HOED, die rood vet, doorzweet, en met mogelijkheid niet meer te dragen iswordt door mij wederom als nieuw en naar den Laatsten Smaak opge maakt a ƒ2. Verders een groote voorraad van Fijne Ljonsch-zijden Hoeden van ƒ3 ƒ4, ƒ5 en ƒ6, bij A. VAN AIPËREN, Rapenburg over de Vliet, Wijk IV, N°. 858. Bij Brieven van Meerderjarigverklaring door den Hoogen Baad verleend den 19den September 1862, goedgekeurd bij Konink lijk Besluit d.d. 24 September 1862 N°. 71, geregistreerd dentisten October 1862 zijn aan GEBABDUS WABMENDAM, gedomicilieerd te Noord wij kerhoutgege ven al de regten bij de Wet aan Meer derjarigen toegekend behoudens de bepa ling van Art. 478 Burg. Wetboek. C. J. FRANCOIS Procureur bij den Hoogen Baad. Bij vonnis der Arrondissements-Begt- bank te Leiden van 30 September 1862 is het accoord namens JAN ZUIDER- HOEK, Koopman te Alphen, zijnen schuld- eischers aangebodengehomologeerd, en hij tevens gerehabiliteerd. De Curator, Mr. J. M. GORDON. Op Dingsdag den L4den October 1862 des voormiddags te 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Goederen, beleend in de maand Junij 1861. Daags vóór den Verkoopdag, des Voor middags van 10 tot des Namiddags te 2 ure, zullen de voorz. Goederen voor een ieder te zien zijn. Aan de belanghebbenden wordt herinnerddat de zuivere opbrengst der verkochte panden (na aftrek van het voorschot door de Bank gedaan en der intressen van dien), bekend onder den naam van Meergeldengedurende 20 maanden, na den dag van den verkoop, ter beschikking van den belegger blijft en ter uitbetaling daarvan wordt gevaceerd Dingsdag en Vrijdag van iedere week, des voormiddags van 1112 uur. door E. CrERDEI. De Uitgever neemt de vrijheid de aandacht van alle belangstellenden voortdurend op het CHRIS TELIJK ZONDAGSBLAD te vestigen, dat thans een der meest verspreide tijdschriften in ons Va derland is. Het houdt zich vrij van alle Kerkelijke en Godgeleerde twisten en wil niet anders dan zondaars op eene vriendelijke wijze bekend ma ken met de boodschap des heils en de geloo- vigen een diepen blik doen slaan op het hooger Christelijk leven. Dit geschiedt zoowel in den vorm van verhalen als door beschouwingen jvan Bijbelsche voorstellingen. Van tijd tot tijd vin den ook gedeelten van leerredenen van beroemde predikers eene plaats, terwijl alle belangrijke gebeurtenissen op het gebied van Binnen- en Buitenlandsche Zending bekend gemaakt wor den. Eene der treffendste verhalen, welke in het Zondagsblad zijn opgenomen, vindt men in het elfde nummer van het 2da deel l»te jaar gang. Het verhaal „De gevangenen van Lyon," dat uit authentieke bronnen] is ge put, bevat zeer belangrijke brieven van calvijn. Binnenkort zal in een der nummers iets zeer wetenswaardigs over Jeruzalem en de zending aldaar verschijnen. Het ZONDAGSBLAD wordt uitgegeven in 52 Afleveringen, elk van 12 bladzijden imperoijaal 8°., en wel op onbepaalde tijden doch zóó dat iederen Zondag een blad in handen van de Lezers van het Zondagsblad kan zijn. Die 52

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3