Woensdag 8 October. N°. 806. 9 LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën 1-0 regels ƒ0.75 Tedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regeh f0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 "u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 n. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat,: 's morgens te 7 ,u. 40 m.; 's middags te 11 u. 15 in., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgeus van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 1 unr en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 -2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Biimeiilandsch Nieuws. Z. M. heeft herbenoemd de navolgende titularissenals tot plaatsvervangend kantonrechter te Zevenbergen Mr. J. van Wijngaardente Vianen A. de Wall Janssen te Hoorn A. J. Faber, te Heinkenszand Mr. J. C. E. van der Biltte Brou wershaven J. M. Locher de Bruynete Tholen Mr. T. A. Wagtho, te Eauwerd E. Adamate Heerenveen W. A. Evertsz, te Zwolle Mr. E. G. van Sendente Zuidhoorn Jhr. Mr. E. M. A. de Marees van Swinderentot kantonrechter te Winschoten Jhr. Mr. J. D. Lewe öuintusen tot plaatsver vangend kantonrechter te Maastricht Mr. E. G. P. Gertsen. Z. M. heeft vergund aan den kapt. A. J. A. Gerlach van het regement veld-artilleriehet dragen van de versierse- selen van ridder der militaire orde van de H. Maagd of der Ontvangenis van Villa Vi^osa, hem door den Koning van Portugal geschonken. Z. M. heeft eervol ontslagen D. van Zeventer als bur gemeester van Bussum, en Mr. H. F. E. Ae. Seydlitz, als schoolopziener in het 2de schooldistrict van Limburg, beiden op verzoek en in plaats van laatstgenoemden benoemd J. Graaff, te Maastricht. Bij besluit van den 2lsten September 1862, N°. 11, beeft Z. M. de Koning bewilliging verleend tot oprigting, te Utrecht, der Naamlooze Vennootschap: Levensverzekering Maatschappij Pietasen tevens goedgekeurd het reglement, tarief en de memorie van toelichting onder directie van den heer A. J. B. Overman c. s., te Brielle. Z. K. H. Prins Alexander en HD. gouverneur Jhr. Hooft zijn van Stuttgard in de residentie teruggekeerd, ten einde HD. zijn studiën kan voortzetten. De Minister van Binneniandsche Zaken heeft sedert een paar dagen de residentie verlatenmaar wordt vóór Woens dag, wanneer de zitting van de Tweede Kamer wordt gehou den terug verwacht. Sedert eenige dagen bevindt zich iu de residentie de heer Carpied, directeur van het theatre te Bordeaux; zijn komst zounaar men wilin verband staan met het door Z. M. den Koning aan HDs. tooueelgezelschaponder directie van den heer Monrose gegeven ontslag; men wil, dat Z. M. het appointement door die artisten genotenin het volgende saizoen, als subsidie aan het Fransche tooneelgezelschap wil toeleggen en de heer Carpied reeds toezegging voor de direc tie van het volgende speelsaizoen zou hebben ontvangen. Een en ander vereischt echter bevestiging. Naar men verneemt is de officier van gezondheid 3de klasse C. van Wicheren als adsistent-leeraar in de chemie en physica aan 's Eijks kweekschool voor militaire geneeskundi gen te Utrecht aangesteld. Men schrijft aan de Arnhemsche Courant uit Helmond: Kortelings geleden deelden wij mede, dat zich een commissie uit den gemeenteraad naar 's Gravenhage zou begevenom de hooge regering persoonlijk van den nood der wevers te gaan kennis geven. Dit is geschied. De zaak werd in het breede besproken. De afgevaardigden hebben zoowel een on derhoud met den Minister van Binneniandsche Zaken als met dien van Koloniën gehad. Van eerstgenoemden hoopten zij de toezegging te erlangen dat met den geprojecteerden spoorweg in deze strekeD eerlang een begin zou worden ge maakt van den laatsten vroegen zij bestellingen voor de In dische dienst. Op heusche wijze ontvangen hebben zij echter in het hen voorgestelde doel niet mogen slagen. Men bejam merde ja het harde lot, dat den arbeiders beschoren was; men wilde die duizende fabriekwerkers in het naderend barre jaar getijde niet door ellende en uitputting laten omkomen doch naar wij met zekerheid hooren kon de Minister van Binnen iandsche Zaken niets anders doenen welvoor het bijzonder geval, wanneer het gebrek die hoogte bereikt had, dat de vereenigde pogingen der arm- en gemeentebesturen te kort schoten om in het noodwendige te voorzien, dan een buiten gewoon crediet te openen. Hoe troostvol die woorden ook zijn mogenhet bange verschiet wordt daardoor echter niet weggenomende nood klimt van dag tot dag en met angstige blikken wordt binnen weinige weken de geheele stilstand van werk te gemoet gezien. Moge de Hemel willen dat dit drei gend onheil nog in tijds worde afgewend! Maandag aanvaardde Dr. A. C. Engelbregt zijn hoog- leeraarsambt in de geschiedenis bij de Doorluchte school te

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1