De OCTOBER-AFLEVERING van de Bij alle Boekhandelaren te bekomen. TE VERHUREN: AAN TE BESTEDEN: TE VERPACHTEN OFFICIEEL NIEUWS. Adverlentiën. Eenige kennisgeving. Bibliotheek der Hoogeschool. TIJDSCHRIFT itet Journal des Débats, de komst der beide aanzien lijke Circassiers te Londen vermeldende, die, zooals men weet, aldaar de bescherming der Engelsche regering tegen Rusland komen vragennoemt dat een voor de geschiedenis van Azie en Europa merkwaardige gebeurtenis. Het adresdat aan ko ningin Victoria overhandigd is, is een lang en krachtig pro test tegen de geweldenarijen der Russen in Circassie. Er be staat een verdrag waarbij de porte Circassie aan Rusland afstaat en waarop laatstgenoemde mogendheid zijn recht grondt om Circassie binnentedringen. Nu beweren de Circassiers dat de Forte tot zoodanigen afstand geen recht had, om de eenvou dige reden dat Turkije Circassie nooit heeft bezeten. Het verdient de aandacht in dat adres - en dat is tevens ook de reden dat men zich daarmede tot een der groote Westersche mogendheden heeft gewend - dat daarin de Russen beschul digd worden zich ter zee aan groote geweldenarijen schuldig te maken. De Circassiers klagen, dat niemand van hunne natie zich naar eenig punt der Zwarte zee durft inschepen, zonder gevaar te loopen door de Russische kruisers te worden opge- ligt. De Russen kruisen dus in de Zwarte zee, met schending van het traktaat van 1856, waarbij de zee voor altijd onzij dig is verklaard. Wanneer dit het geval is, zegt het Journal des Débats, bevreemdt het volstrekt niet dat Engeland zich dit aantrekt. Te Londen werd Donderdag het lijk geschouwd van een veertienjarig meisje, dat Maandag avond onder kentee- kenen van zware vergiftiging plotseling stierf. Uit het ver hoor bleekdat zij gespeeld had met een ruiker van nage maakte bloemen en vruchten, waaronder zich ook groene druiven bevonden. Van deze laatste had zij er even een in den mond genomen. Uit bet onderzoek bleek dat de verf, waarmede deze druiven zijn gekleurdarsenicum bevatin genoegzame hoeveelheid om zelfs, indien zulk een druif slechts zeer korten tijd in den mond genomen werdden dood te veroorzaken. Kwakzalverij in uithangborden wordt in Engeland nog veel sterker gedreven dan te Parijs. Zoo voert een droogist te Londen onder anderen den titel van «Gebreveteerd uitroeijef van ongedierte, in dienst van HH. MM." Boven een fraai versierden winkel leest men 'Leverancier van Ezelinnenmelk aan HH. KK. HH. den hertog en de hertogin." Maar de mooiste van alle is nog de vergunning, welke een kunst draaier gevraagd heeft, om zich voortaan te noemen 'Fa- briekant van houten beenen van Z. K. H. den prins van Wallis." De onderaardsche spoorweg van Londen is zoo goed als voltooid. Weldra zal een proeftogt worden gedaan en voldoet deze aan de verwachting, dan zal de geheele spoorweglijn (van Paddington in het Westend tot Farringdon street in de city) eerstdaags geopend worden. Geheel onder den grond loopt deze spoorweg niet. De voornaamste tunnel is nog geen En gelsche mijl lang. Overigens zal door behoorlijke verlichting der tunnels en der gemakkelijk ingerigte waggons met gaz al het afschrikwekkende der reis worden weggenomen. De koningin van Spanje heeft bij besluit haar zoon den prins van Acturienals eersten soldaat bij het regement koninklijke grenadiers doen inschrijven. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leidendoet te weten dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld eenop den lsten dezer maand invorderbaar verklaard, voljaarsch Kohier, voor de belasting op het Personeel, dienstjaar 1862 en 1863, be vattende herzieningen en bevolene schattingen, alsmede aan giften van perceelen in het eerste kwartaal betrokken enz., terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden 5 October 1862. Arij Vergouw jm. 44 j. en Christina Taffijn jd. 50 j. - Jo hannes Andries de Nijs jm. 26 j. en Maria Agnes Opgeenend jd. 26 j. - Leendert Robbers jm. 24 j. en Maria van Welze jd. 25 j. - Dirk Hoek jm. 28 j. en Heitje Los jd. 24 j. - Hubertus Gerretsen jm. 30 j. en Hendrina Sipman jd. 22 j. Getrouwd Jonkhr. Mr. A. VAN DER DOES DE B1JE en W. E. M. A. BOL. Batavia, 30 Julij 1862. Voor de menigvuldige bewijzen van be langstelling ondervonden bij de bevalling mijner echtgenoote, betuig ik, ook na mens haar, mijnen opregten dank. T. J. VAN 'T HOOFT. Leyden 6 October 1862. Die zich eenige maanden geleden bij den eersten Bibliothecaris hebben aange meld worden uitgenoodigd zich aan de Bibliotheek te vervoegen Donderdag 9 October tusschen 12 en 2 ure. Bij de veiling den 4den October 11. in het Heeren-Logement aan den Burg te Ley- den gehouden, is de BOUWMANSWO NING, N°. 462a, alsmede het daarbij be- hoorende LAND in den Grooten Polder onder Sqeiertooude, groot 11 bunders, 11 roeden en 92 ellen in bod gebragt op de som vanf 19000.—. Afslag ter zelfde plaatse den llden Oc tober 1862. Verhoogingen kunnen worden genomen ten Kantore van den Notaris A. J. RIJS- HOUWER nabij het Leyderdorpsche Hek onder Soeterwoude. GRACIEUSE, bont 9cm3e 3^ame lectuur. Constance Chorley. - Iets over de kleuren in kleeding, opschik, bloemenenz. - De Banknoot. - Mexico. - De Hemelsche Gaard. - Doctor Clarke. - Bladvulling. - De Maand October. - Nieuwe Boeken. - Muziek. handwerken en modes. Eene gekleurde Modeplaat. - Platen met Borduur-, Haak- en Breipatronen. - Het knippen van Kleedingstukkenenz. - Bobêche. - Kleedje onder schotels, enz. - De Tunische haaksteek, de gewone en de pantser steek. - Een voetzak. - Doek voor een kind. - Kaper voor een meisje van 812 jaren Modes enz. SPANJAARDSBRUG onder de Ge- meente Leyderdorp; mitsgaders het Grasgewas langs den Zijldijk en de pas sage over dien dijk; van 1 Januarij 1863 tot 31 December 1867. 3°. De voordeelen van het ophalen van de Brug over den Rijn te Leyderdorp; mits gaders de bewoning en het gebruik van het Logement en de Veestalling daarbij staande; van 1 Januarij 1863 tot 31 December 1867. 4#. Het beweiden van twee kampen land BURGEMEESTER en WETHOUDERS dar Gemeente Leiden zijn van meening, in het bijzijn der Commissie van Fabricagein het openbaar 1°. Het leggen van eenige riolen en lozin gen met de aanbehoorende kolken, in de Verwersstraat. Aanwijzing Donderdag 9 Oct. 's nam. 5 ure. 2°. De voordeelen van het ophalen van de

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3