N". 804. Maandag 6 October. A". Bimieiilandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 _u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 in. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2} u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 ra.; 'smiddags te 11 u. 15 ra., 'suamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraal. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is ta spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot raadsheer in het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland Mr. W. F. G. L. Francois, ad vocaat-generaal bij gemeld Hof, en tot advocaat-generaal bij het Prov. Gerechtshof van Zuid-Holland Mr. W. Terpstra, officier van justitie te Hoorn; tot commissaris van policie te Breda C. M. H. Claessen, thans te Brielle; tot apotheker der 3de klasse bij het personeel der geneeskundige dienst van de landmagt den heer Hendrik Rolff; voorts pensioen verleend aan J. C. Bruin9gewezen opziener van 's Rijks waterstaat lste kl., en aan den heer F. C. Zillissenpres. van het Ko ninklijk NederJ. genootschap Natura Artis Magistra te Am sterdam, vergund het aannemen der onderscheidingsteekenen van ridder der Leopoldsorde, hem door den Koning der Bel gen geschonken. In de zitting der Tweede Kamer van Vrijdag is o. a. ingekomen een wetsontwerp tot af koopbaarstelling der tienden. Tot leden der commissie tot onderzoek van het verslag der algemeene Rekenkamer zijn benoemd de heeren van Lith de Jeude, Dumbar, van der Veen, Begram en Jespers; tot rap porteurs over Hoofdstuk VI (Marine) der Staatsbegrooting de heeren Hugenholtzvan der LindenDullertPoortman en Storm van 's Gravesande, over Hoofdstuk VII A. (Nat. schuld) de heeren van Bos9e van Heukelom Dullert, Hoynck en Storm; VII B. (Financiën) Heemskerk BznLuijbenGodefroi, van Goltstein en van Heemstra; VIII en IX (Oorlog en Koloniën) Hugenholtz, van der Linden, Fransen van der Putte, Poort man en Storm; X. (Onvoorziene uitgaven) en de wet op de raid- delen van Bosse, van Heukelom, DullertHoynck en Dumbar. De afgevaardigden der Waalsche kerken hebben zich bij adres tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend met het dringend verzoek, dat in de wet tot regeling van de pen sioenen der Protestantsche predikanten en van hunne weduwen de Waalsch Hervormde predikanten met de Nederduitsche op gelijken rang en in dezelfde klassen gesteld worden. - De Gemeenteraad te Tiel heeft zich tot de Tweede Ka mer gewend met het verzoek, dat de stad Tiel blijve de hoofd plaats van een arrondissement en de zetel eener rechtbank. Voor het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland on der voorzitterschap van den heer Mr. J. A. Philipse, stond Donderdag terecht Giertje Heerbeschuldigd van kindermoord, voor de eerste maal door de ongehuwde moeder gepleegd. Na de voorlezing van het arrest van verwijzing, had de verdere voorlezing van stukken en het verhoor van getuigendeskun digen en beschuldigde, op 's Hofs bevel plaats met gesloten deuren. Bij heropening per publieke zitting was aan het woord de heer advocaat-generaal, Mr. Francois, die de schuld der beschuldigde volhield en haar veroordeeling requireerde tot tuchthuisstraf van minstens 5 en hoogstens 20 jaren. De toe gevoegde verdedigerMr. A. M. van Stipriaan Luisciuswees in zijn daarop gevolgde rede op onderscheidene omstandighe den welke ten voordeele en ter verschooning der beschuldig den bestondenzelfs al bleek hare schuld volkomenen be streed het genomen requisitoir voorts, op grond dat, schoon bewezen was dat de beschuldigde een belangrijke verwonding aan haar kind kort na de geboorte had toegebragt, echter noch uit het zeggen der beschuldigde noch uit het onderzoek der deskundigen met voldoende zekerheid bleek, dat het kind had geleefd na de geboorte. Na repliek van den advocaat- generaal en dupliek van den verdedigeris de uitspraak in deze zaak bepaald op Donderdag den 9den dezerdes namid dags te 2 uur. Door de jury ter beoordeeling der kunstwerken op de stedelijke tentoonstelling van schilderijen te Amsterdam inge zondenis o. a. een medaille toegekend aan den heer A. H. Bakker Korff te Leiden. Ter gelegenheid van de Landbouw feesten in de Malie baan te 's Hage, zijn de volgende voorwerpen gerold: 1 gou den cylinder dames horologie 1 gouden horologieketting, 1 gouden cylinder horologie, 1 gouden vestketting, 1 zilveren cylinderhorologieI gouden horologieketting van langwerpige schakelswaaraan een langwerpig gouden sleutel. Zijn de jongste volksfeesten te 's Hage afgeloopen zon der dat men groote onheilen of rampen te betreuren heeft, die bij den door den hevigen regen heerschenden drang mogelijk waren geweest, de avond van Dingsdag jl. heeft echter een menschenleven gekost. De zaak moet zich op de volgende wijze

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1