De OCTOBER-AFLEVERING van de Bij alle Boekhandelaren te bekomen. ling der Industrie door industrieel onderwijs te ondersteunen. Ingenieuse werklieden moet men van elders trekkenvoor aankweeking op eigen bodem wordt bijna niets gedaanof zijn de middelen gebrekkig door de geringe belangstelling die men vindt. Bijaldien de industrieele leesinrigting niet meer deelnemers trekt, is het te vreezen, dat de moeite en kosten niet zoo ruim worden vergoeddat op haar voortdurend bestaan kan worden gerekend. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 5J°, des avonds te 8 uur 53°, te 10 uur 51u. Donderdag morgen te 5 uur 48°, te 8 uur 54°, te 12 uur 60°, 's namiddags te 4 uur 59°. Buitenlandsch Nieuws. Uit de verhooren van den brievenbesteller Kallab is gebleken, dat hij meer dan 100,000 brieven beeft verduis terd, en zich daardoor minstens 15,000 fl. op wederrechte lijke wijze toegeëigend. Hij is Vrijdag 11. vrijgesproken van de aanklagt van diefstal, maar veroordeeld wegens overtreding zijner ambtelijke bevoegdheid tot 10 jaren zware kerkerstraf en tot betaling van 654 fl. aan de administratie der poste rijen en 223 fl. als schadevergoeding aan particuliere perso nen. Kallab heeft terstond na de uitspraak van dit vonnis beroep daarvan doen aanteekenen. Niettegenstaande zijn ver oordeeling is het gedurende het gansche proces vrij duidelijk gebleken, dat Kallab door zekere geheimzinnige magt wordt beschermd. De veroordeelde behoorde in der tijd tot het ge ringe getal ambtenaren bij de posterij, die door de policie werden gebruikt om het geheim der brieven aau de posterij te schenden. Men weet overigens dat verscheidene ambtena ren bij de posterijen die op heeter daad werden gevat ter wijl zij ten behoeve der policie zich van brieven meester maakten en deswege van diefstal aangeklaagdlater werden vrijgesproken wel is waar uit de dienst zijn verwijderd maar niettemin voortdurend ondersteuning hebben genoten uit het fonds der geheime uitgaven. Door de politie-rechtbank van Marlborough-street zijn 11. Maandag verscheiden personen tot geldboete of gevangen zetting veroordeeld gewordenomdat zij daags te voren in Hydepark zich handdadig hadden verzet tegen de openbare magtdie niet konde aanzien dat daar een vinnige strijd werd gevoerd tusschen de voorstanders van den paus en van Garibaldi. Prins Albert, de zoon van Prins Albert en Prinses Marianne der Nederlandenisvolgens berigt uit Odessa op zijn reis naar den Kaukasus in gemelde stad aangekomen. Voor eenige dagen is in Schotland het voormalige lid van het lagerhuis, de heer Forbes Mackenzie, die zich sedert 1852 uit het staatkundig leven had teruggetrokken overleden. Hij is vooral bekend door de door hem in het parlement doorgedreven Forbes-Mackenzie-act, een wet, volgens welke alle Schotsche herbergen van Zaturdag avond 12 uur tot Maandag morgen 4 uur gesloten moeten blijventerwijl in Engeland en Wallis de herbergen des Zondags namiddags van 13 en van 511 mogen open blijven. Intusschen heeft die Zondagswet de drinkwoede der Schotten geenszins bekoeld evenmin als de nieuwe wet, in de jongste parlementszitting aangenomenvolgens welke een ieder, die op de openbare straat in staat van hulpelooze dronkenschap wordt aangetrof fen en niet onder de hoede van een daarvoor gepast persoon is (b. v. een livereibediende of een gemalin), met een boete van 5 sh. en subsidiair met 24 uur gevangenzetting wordt gestraft. Die Schotsche wet is nu sedert ruim een maand in werking, en reeds zijn alle gevangenissen der politie in Sch ot- land te eng geworden. Er zijn in dat land namelijk vele on gelukkige drinkebroers, die noch een livereibediende, noch 5 sh. bezittenen derhalve dikwijls 3 of 4 nachten in de week moeten brommen. Promotiën aan de L<eidsche Hoogeschool. 2 October. - In de Verloskunde de heer C. G. J. Kotzé med. doet. aan de Kaap de Goede Hoop, met Theses. OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijke Stand van Leiden, van 25 September tot en met 1 October 1862. Bewallen: M. J. Viele, D. - J. van der Pluijm, geb. Schouten Z. - J. Rietkerkengeb. van KlaverenD. - G. Bol, geb. Bosman, D. - S. M. van Striengeb. de Wolf, D. - L. Dool, geb. Leget, Z. - E. E. de Wit, geb. Ditjes, D. - M. Spek, geb. Selier, Z. - J. van der Laakeugeb. Groeneveld, Z. - J. Rebbers D. - M. C. du Pree, D. - J. C. van den Berg, D. - S. C. van Bemmel geb. Ju, D. - M. H. van der Drift, geb. Lamboo Z. - J. H. Backer, geb. Wijn stroom, D. - M. E. den Nieuwenboer, geb. van Zijp, Z. - M. Roesteen, geb. Vermeij, Z. - M. H. Florijn, geb. van der Steen, D. - J. C. Dreef, geb. Fontein, Z. - M. Vilders, geb. Briejer, D. - C. P. Sala, geb. Knaapen D. - A. J. Hen driks, geb. van Pijpen, Z. - E. Anneeze geb. Selier, Z. - J. van der Kaai D. - E. de Nobel, geb. Steijger, D.-C.de Bolster, geb. Brugman, D. - J. H. Chimaer van Oudendorp geb. Scheuer, Z. Gehuwd: N. Dreef jm. met M. Leemans jd. -J.de Vos Wedr. en M. Koornhof jd. - B. van Es Wedr. en C. M. Kriek jd. Overleden: P. J. Broekhoff 68 j. - W. F. L. Hartman Drabbegeb. Tollius, 75 j. - H. A. Moolenaar, geb. Noor deloos, 50 j. - N. Bredeveld Z. 1 j. 3 m. - J. W. F. Smit Z. 3 m. - C. de Gier, D. ruim 3 j. - E. Haasbeek geb. Clavant, 74 j. - M. P. Beens D. bijna 4 m. - Wilha. Collet 40 j. - N. H. Boetje Z. 5 w. - W. C. C. Barnaart D. 1 j. en ruim 2 m. - A. Labordus Z. 1 j. bijna 6 m. Advertentiên. Een JONGELING eeni- 'gen tijd op een Kantoor werkzaam geweest zijnde biedt zich aan om als zoodanig geplaatst te worden. Adres onder Letter B. bij den Boekhandelaar J. J. KOOREMAN, alhier. Mtet Zaturdag den 4den October zal de afgescheiden Zwemplaats GESLOTEN worden. De RANGREGELING in het Faillis sement van H. LIMBECK is door den Ondergeteekende ter Griffie van de Ar- rondissements-Regtbank alhier nederge- legd ter inzage van een ieder. De Curator H. J. KIST. TIJDSCHRIFT GRACIEUSE. bont 3fongr ©attic lectuur. Verhalen, Reisbeschrijvingen, Geschiedkundige of Wetenschap pelijke zakenvoor Huishouden of Keuken enz. handwerken en modes. Eene gekleurde Modeplaat. - Platen met Borduur-, Haak- en Breipatronen. - Het knippen van Kleedingstukkenenz. - Bobêche. - Kleedje onder schotels, enz. - De Tunische haaksteek, de gewone en de pantser steek. - Een voetzak. - Doek voor een kind. - Kaper voor een meisje van 812 jaren Modes enz.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3