SLIJM- en MAAGPILLEN. De OCTOBER-AFLEVERING van de Bij alle Boekhandelaren te bekomen. Promotiën aan de Leidsche Hoogeschool. Advertenliëii. TIJDSCHRIFT van rooskleurig koraal. Dit tooisel bestaat uit een halssieraad van twee snoeren, verscheidene armbanden, dubbele spelden, waarvan een uit een stuk een waarde heeft van 3000 francs en van zeldzame fraaiheid is, 12 groote knoopen voor een amazone, knoopjes voor manchetten, kammen en haarnaalden. Het is bij den juwelier Casalta gekocht voor 30,000 francs. De heer Casalta heeft om deze parure te voltooijen en assor teren, vier jaren moeten wachten, want de 300 booten met 4000 visschers, die zich elk jaar van Torre del Greco naar de Afrikaansche kust ter koraalvisscherij begevenhebben ge durende een geheel saizoen naauwelijks een pond rooskleurig koraal ingezameld. Het tooisel ligt in een fluweelen doos, voorzien van spijkers met koralen koppen en gesloten in een fraai kistje van oranjeboomenhoutdoor den beroemden Gar- giulo van Sorrento vervaardigd. Het opschrift van de doos is ingelegd en bestaat uit verschillende houtsoortenwelk een keurig mozaïk vormen. Te Hamburg bestaat het gebruik, dat eiken zomer van stadswege aan de kinderen van het stads weeshuis een feest wordt aangeboden. Na op den daarvoor bepaalden dag in hunne beste kleederen een omgang door de stad te hebben gedaan waarbij zij alsdan gerechtigd zijn aan alle huizen aanteklop- pen en den kinderen van meer gegoeden een kleine bijdrage te verzoeken worden zij naar een groot veld buiten de stad geleid waar hun een heerlijke maaltijd wordt aangeboden. Dit jaar werd deze plegtigheid door een meldenswaardig in cident onderscheiden. Een jeugdige Engelsche dame, die se dert eenige jaren met haar echtgenoot reist, tot herstel harer geestvermogens, welke door het sterven van haar eenig kind, een meisje van 5 jaren, zeer geschokt waren, kwam juist te Hamburg aantoen bedoeld feest werd gegeven. Om haar eenige verstrooijing te gevengeleidde haar echtgenoot haar derwaarts. Naauwelijks waren zij er echter aangekomen, of hij wilde zich met zijne gemalin weder verwijderen daar hij onder de weesmeisjes er een had ontdekt, dat sprekend op hun gestorven dochtertje geleek. Het was echter te laat; zij bad het kind reeds gezien, snelde naar bet meisje toe, sloot het in hare armen en wilde er niet meer van scheiden in de stellige gedachte dat het haar kind was. Zij voerde het. dan ook naar de stad medeen daar de geneesheeren verzekerden dat deze illusie de arme krankzinnige kon genezenbesloot haar echtgenoot, het weesmeisje als hun kind aantenemen, hetgeen het gelukkig gevolg had dat de ongelukkige moeder, die werkelijk gelooft haar kind herkregen te hebbenthans geheel hersteld is. Volgens mededeelingen uit Silezie heeft het huis Lind- heim zijne betalingen gestaakt. Men zegt dat het passief on geveer 13 millioen florijnen beloopt. Het huis Lindheim bezit in Silezie zeer groote industrieele inrigtingen als een katoen en vlasspinnerij, glasblazerijen en mijnen, en in Oostenrijk, voornamelijk in Bohemen, behooren de grootste steenkolen mijnen aan deze firma. De internationale tentoonstelling te Londen is Vrijdag- bezocht geworden door 18,755 personen. Ofschoon het een halve-kroon-dag was hadden toch de suikerraffinadeur Finzell en Comp. te Bristol 600 en de HH. Ford en Canning mede aldaar 140 hunner onderhoorigen voor hunne rekening naar het gebouw gezonden met vergunning tevens om zich daar in overvloed van ververschingen te voorzien. Woensdag 11. is te Marburg overleden de oud-minister Hassenpflug; zijn geestvermogens waren reeds gedurende eenigeu tijd geheel verstompt. Te Nagasaki zijn twee Japansche poiitie-agenten gedood en twee anderen gewond, bij de poging om eenige dronken Fransche matrozen in arrest te nemen. Zij handelden op last van den Franschen consul Joseph Loureira, en de heer de Bellecour heeft onmiddelijk aan de Japansche regering de verzekering gegevendat in deze zaak naar het strengste recht zal worden te werk gegaan. De Japansche gezanten zullen zich waarschijnlijk ook naar Lissabon begeven. 29 September. - In de Verloskunde de heer J. G. de Voogt med. doet. te Wijchen, met Theses. De Commissie, door H.H. BURGEMEESTEK en WETHOUDERS uitge- noodigd tot het regelen en leiden der open bare Volksvermakelijkheden op den derden October aanstaande, heeft be paald dat op dien dag gelegenheid zal ge geven wordenom te dingen naar prijzen uitgeloofd voor MastklimmenWedloopen en Ringrijden, terwijl overigens door het geven van Goochelvoorstelling en het plaat sen van Draaimolens de feestvierende me nigte zich zal kunnen verlustigen. Zij, die genegen zijn tot het JUastklimmen» ver voegen zich Donderdag aanstaande tusschen 12 en 1 uur op bet Raadhuis om zich daartoe te laten inschrijven. Jongelingen beneden de achttien jaar die deel willen nemen aan de Wedloopen en het Ring steken kunnen zich aanmelden Vrijdag 3 October 's middags tusschen 12 en half één uur bij H.H. Commissarissen op het plein der Ruïne. De toegang is vrij voor iedereenmaar eene afzonderlijke plaats ter bezigtiging zal worden ingerigt tegen betaling van 25 Cents de persoon onver schillig van welken leeftijdwaarvoor Toe latingskaartjes te verkrijgen zijn bij den Concierge op het Raadhuis. Verkoop van sterken drank is op het plein der Ruïne dién dag verboden. Namens de Commissie, C. W. HUBRECHT. Leiden, 30 September 1862. Deze PILLENdie sinds vele jaren met het beste gevolg tegen de SLIJM en als MAAGVERSTERKEND gebruikt worden, door bare zachte werking, de spijs vertering zeer bevorderenbijzonder goed tegen de Gal en zeer zacht laxerend zijn, zijn tegen 32| Cents het doosjemet berigt van het gebruik verkrijgbaar bij J. J. SCHREUDER. Apotheker te Haarlem, en door hem gedeponeerd bij de Heeren Apothekers: Leidenvan Tricht. 's Gravenhage J. Visser Zoon, Spuistr. AmsterdamRuys en Weissenbruch, Bloem- markt, bij de Stilsteeg. Dordrecht11. J. Giltay. DelftW. Wilschut. Rotterdamvan Santen Kolft'Korte Hoofdsteeg. Schiedam, Wed. A. H. Rombouts. VlaardingenLagerwerff. GRACIEUSE, boor 9onge ipatm lectuur, Verhalen, Reisbeschrijvingen, Geschiedkundige of Wetenschap pelijke zakenvoor Huishouden of Keuken enz. handwerken en modes. Eene gekleurde Modeplaat. - Platen met Borduur-, Haak- en Breipatronen. - Het knippen van Kleedingstukkenenz. - Bobêche. - Kleedje onder schotels, enz. - De Tunisehe haaksteek, de gewone en de pantser steek. - Een voetzak. - Doek voor een kind. - Kaper voor een meisje van 812 jaren Modesenz.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3