NATUURKUNDE. NATUURKUNDE. AU. Mechanica en Magnetisme /"0.6b. Geveilde Perceelen. Advertentiën. Liedertafel: DE AVONDSTER. Uitvoering DONDERDAG 2 October des avonds te 7 ure, op ZOMERZORG. Dr. A. AAA ÖVJEA, Leiddraad bij de studie der Dit oorspronkelijk en door houtgravuren opgehelderde werkje zal in vier afleveringen, van ongeveer gelijken prijs en omvangdie te zamen twee deeltjes zullen vormen, compleet zijn. De volgende aflevering verschijnt in November a. s., terwijl het geheel met April ties volgenden jaar a voltooid zal zijn. De tste Aflevering is bij iederen Boekhandelaar ter inzage voorhanden, adressanten dat de betreurenswaardige strijd, die over zulk een groote uitgestrektheid van Noord-Amerika wordt gevoerd in zijn oorsprong en gevolgen het onmiskenbaar bewijs heeft opgeleverd van de energie en animositeitwaarmede wederzijds gekampt is voor beginselen en meeningen. Ofschoon men wil aannemen dat beide partijen opregt zijn en in elk geval geen van haar wil kwetsenverlangt men aan deze zijde van den Atlantischen Oceaan - na al het reeds vergoten bloedna al de reeds verspilde schatten- een wensch uittesprekentot hiertoe slechts flaauw geuitmaar niettemin de eenstemmige begeerte der Europesche broeders uitdrukkende.' dat spoedig een wapenstilstand als voorbode van den vrede moge worden gesloten. Een zoo onafhankelijk en in beschaving zoo verge vorderd volk wil men geen speciaal middel aan de hand doen om tot die uitkomst te gerakenmaar bij ernstige begeerte om het doel te bereiken zullen vermoedelijk ook de middelen wel gemakkelijker te vinden zijn dan op het eerste gezigt zou schijnen. In den Schouwburg te Namen is de bliksem geslagen, ten gevolge waarvan dat gebouw afgebrand is. Ook voor 3 jaren is die Schouwburg een prooi der vlammen geworden. Het nieuwe gebouw was nog niet voltooid, maar zou den eersten November aanstaande plegtig worden geopend. Men meldt uit Parijsdat de hofcostumendie door den keizer en de keizerin aan den koning van Madagascar en zijn dochters zijn gezondengroote sensatie hebben verwekt. Vooral de prinsessen waren ten hoogste verheugd over de cri nolines welke in omvang kunnen worden uitgebreid en ver minderd. Een Eransch officier heeft geschreven, dat de prin sessen besloten hebben de crinolines niet onder, maar boven de japon te dragen daar het jammer zou zijn een zoo kun stig mechanisme te verbergen. Op den krooningsdag, den 23 dezer, zouden zij voor het eerst gedragen zijn. Men zegtdat er een vrij hevige oneenigheid is ont staan tusschen de maarschalken Randon en Pélissier over de zaken in Algerie. De Londensche dagbladen maken melding van een al lerzonderlingste wijze om de tentoonstelling te bezoekende zer dagen door den heer Samuel Harris, kastelein van //de Vos en de Ooijevaar" te Bristol, en zijn broeder in praktijk gebragt. Zij namen met hun beiden plaats op een velocipède, die door den heer Harris was vervaardigd, en kwamen 214- uur na hun vertrek van Bristol te Londen aan, (afstand 108 Engelsche mijlen.) Te Londen bragten zij drie dagen door, bezochten de tentoonstelling en keerden in 18 uren weder huiswaartszonder dat een van beide reizigers buitengewoon vermoeid was. Dezer dagen meldde zich aan een ziekenhuis te Londen een vrouw aan. Op de vraag, wat haar scheelde, antwoordde zijdat daags te voren een geestelijke bij haar geweest was die haar zeide, dat zij een hart van steen had. Nu kwam zij om daarvan genezen te worden. Even als te Londente Newcastle Dundee en andere plaatsen zijn thans ook te Glasgow en Rochdale vergaderingen gehouden teil gunste van Garibaldi en tot de terugroeping der Fransche troepen uit Rome. Te Glasgow werd deze bijeenkomst door het parlementslid sir Walter Buchanan en te Rochdale door den mayor der stad gepresideerd. Te Belfast schijnen de oproerige tooneelen tusschen ka tholieken en orangisten thans geëindigd te zijnalthans men heeft geen verdere ongeregeldheden vernomen; intusschen wor den voortdurend eenige dergenendie bij de wanordelijkheid het meest waren betrokkendoor de politie in verzekerde be waring genomen. De strijdende partijen hebben overigens be sloten zich zoo ver mogelijk van elkander te verwijderen door tegenovergestelde punten der stad te gaan bewonen. De door de Engelsche regering voor den koning van Madagascar, Radama II, bestemde geschenken bestaan o. a. in het portret van koningin Victoria, een prachtig gebonden bijbeleen parasoleen scharlaken rooden manteleen zwaard een kanonmuziekinstrumenteneen zilveren vaaseen paar zilveren bekers en verscheiden uniformen. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat bij gelegenheid der viering van den gedenkdag van Lei- dens ontzetop aanstaanden Vrijdag den 3den October, open bare Volksvermakelijkheden van wege het Gemeentebestuur zullen gegeven worden, van 12 tot 5 uur des namiddags, op het plein der Ruïne; terwijl een Commissie van eenige Hee- rendaartoe uitgenoodigdzich wel met de taak heeft willen belasten om die vermakelijkheden te regelen te besturen en te leiden in het vertrouwen dat ieder, die daaraan deel neemt of daarbij tegenwoordig is, zich beijveren zal, tot bevordering der orde medetewerken. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden 28 Sept. 1862. - Adelheid Wilhelm Willebrands jm. 28 j. en Victoire Walra- dina Hoogeboom jd. 23 j. - Jacobus Piket jm. 29 j. en Maria van der Heyden jd. 25 j. - Jan Pieter Dirk Lancel jm. 28 j. en Maria Catharina Heykoop jd. 26 j. - Johannes Jacobus van Kooperen jm. 24 j. en Sara Maria PEcluse jd. 26 j. De gehoudene verkooping ten overstaan van den heer J. P. W. Schermer, Notaris alhier, den 27sten September 1862 aan den Burg. Van een huis en erf, staande en gelegen aan de oostzijde van de paardensteeg, uitkomende in de Schapensteeg, waarin de Tabakshandel sints vele jaren is uitgeoefend, Wijk VI, N°. 8. Kooper den heer J. Holtz qq. voor f 3870. Ten overstaan van den heer Mr. J. L. KlaverwijdenNo taris alhier. Van een huis en erf, staande en gelegen aan den Middel weg, om den hoek van en strekkende langs de noordzijde der Heerensteeg, Wijk VII, N°. 957 en 957 rood. Koopster Mej. M. F. Fakkeldey voor f 1075. Voorspoedig bevallen van eene Dochter J. H. BACKER Wijnstroom. Leiden, 29 September 1862. Solo's van den Heer WOLLRABE op het Hout- en Stroo-instrument. J. A. G. PROOT, President. B. W. DRAIJERSecretaris. Leiden, 29 September 1862. Bij de Firma JACs. HAZENBERG CORN5. ZOON, is heden verschenen:

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3