N°. 798 Maandag 29 September. A". 18<>2. Binnenlandsch Nieuws. LEID DAfiBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden 1.9B, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1 -4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht «85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 ra.; 1 _u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m: en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middag9 2^ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddag3 te llu. 15 m., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot inspecteur van het lager onderwijs in Limburg Dr. L. Robberector aan het Gymnasium te Boxmeer. Uit het zeer uitvoerig heden bekend geworden verslag van de commissie der Tweede Kamer, belast met het houden van een enquête omtrent de zeemagt, die Nederland behoeft, blijkt hoofdzakelijk: Naar hare overtuiging heerscht er thans, evenzeer als voor eenige jarenoverdrijving in de klagt om trent het verval onzer zeemagt. Wij hebben niet zoodanig ge brek aan oorlogbodems als men uit sommige gezegden zou opmaken. Voor de gewone dienst in Nederl. Indie zijn aldaar thans schepen genoeg. Ook de afkeuring van den bouw onzer schepen of van de keus der daarvoor aangenomen type is, naar het oordeel van de commissie, geenszins voor alle soor ten verdiend. Omtrent tuigaadje en bewapening van schepen is het gevoelen van de commissie nagenoeg evenzoo als over die schepen zelve. Gaarne onderschrijft zij het gunstig gevoe len over het personeel der zeemagt. De commissie acht het onmogelijk om in tijd van ernstigen oorlog een vloot in zee te brengen en door onze zeemagt daarbij haar taak te doen vervul len. Zij huivert de zekerheid te geven, dat bij particulieren even goed gebouwd wordt als op 's lands werven, en dat afdoend toezigt op particulieren bouw mogelijk is. Haar denkbeeld is: geene zeer groote schepen te bouwen en dus maar ééne werf te behouden zoodat de werf te Vlissingen kan worden opge heven. De bouw van schepenuitsluitend voor de dienst in Nederl. Indie bestemdkan daar op particuliere werven plaats hebben. Het Provinciaal Gerechtshof in Zeeland heeftter voor ziening in een vacature als raadsheerde volgende aanbeve lingslijst opgemaaktMr. de Knokke van der Meulenofficier van justitie te Goes; Jhr. Mr. C. de Jonge en Mr. J. H. Stop pelaar, respectievelijk rechters in de rechtbanken te Zierikzee en Middelburg; Jhr. Mr. W. C. de Jonge, griffier bij voor noemd Hof; Mr. D. A. Berdenis van Berlekom, advocaat en oud-rechter-plaatsvervanger te Middelburg, en Mr. J. G. de Witt Hamer, voorzitter der rechtbank te Deventer. De heer Ortt van Schonauwenhoofd-ingenieur van 'sRijks waterstaat te Arnhem, is door den Koning van Pruis- sen benoemd tot ridder van den Rooden Adelaar 3de klasse. Vrijdag heeft de plegtige opening der tentoonstelling te 's Gravenhage plaats gehad. Het was tegen half vijf uur dat zich de genoodigden verzamelden aan het lokaal der tentoon stelling, waarvan het voorgedeelte was afgezonderd voor de plegtigheid der opening. Onder de genoodigden merkte men op den vice-president van den Raad van Statebaron Mackay den president der Tweede Kamer, den heer van Reenende Minister van Koloniën, den heer Uhlenbeck; de Commissaris des Konings in Zuid-Hollandden heer Loudonden oud- Commissaris baron van der Heim van Duivendijkeeen de putatie uit de Koninklijke Maatschappij van Landbouw, baron van Hall, de leden van den Gemeenteraad, van de Kamer van Koophandel en van de Vereeniging tot Bevordering van Fabriek- en Handwerknijverheid, het corps officieren der Schut terij van 's Gravenhageeenige militaire hoofdofficierensom mige afgevaardigden van Afdeelingen der Maatschappij van Landbouw en eenige bijzondere personen. Naar men verneemt had ook de Minister van Binnenl. Zaken het oogmerk bij deze plegtige opening tegenwoordig te zijn, doch hij werd verhin derd daaraan gevolg te geven. Omstreeks II uur werden de genoodigde autoriteiten met den heer Burgemeester der residentie aan het hoofd, door den heer W. C. M. BegramVoorzitter der Maatschappijbinnen geleid, die de aanwezigen met een hartelijke toespraak be groette. Hij zeide dat hij 't bij de opening dezer Algemeene Tentoonstelling allezins gepast achtte, met een enkel woord te wijzen op het groote belang van dit middel 'tot bereiking van het doel dezer Maatschappij. De rede werd met toejuiching door de belangstellende ver gadering begroet, waarna de Burgemeester, Jhr. Mr. F. G. A. Gevers Deynoot, eenige oogenblikken het woord voerde om het Hoofdbestuur te betuigenhoe aangenaam het voor het gemeentebestuur was deze tentoonstelling in de residentie tc zien plaats hebben. Hij wenschte de Maatschappij geltftfT^aT hare belangen door het hoofdbestuur zoo goed waren behar tigd. Van onze zijde, zoo vervolgde hij in substantie., Rebben

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1