N°. 797 Zaturdag 27 September. A°. 1862. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSOH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Tedere regel meer 12}. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 ]u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 ra. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m en op de Zondagen avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebyt) naar Leiden Maandag 's middags 2}. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethoudert, Maandag en Donderdag ta 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen-dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en "Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. beeft op verzoek eervol ontslagen den lsten lui tenant P. F. J. IJsselsteyn, bij de dienstdoende Schutterij te Leidenen benoemd in diens plaats den 2den luitenant J. C. du Pui. De Minister van Marine is te Nieuwediep aangekomen ten einde met de ingenieurs te raadplegen over het ongeluk aan het dok overkomen. Uit 's Hage wordt berigt, dat nog altijd de aftreding van den Minister van Koloniën vast bepaald schijnt en als zijn opvolger wordt gedoodverfd den gewezen kommandant van het Indische leger, die uit Java wordt verwacht. De begrooting voor de afdeeling Herv. en andere Eere diensten over 1868 is ook verminderd met het tractement van f 1500 'sjaars voor den 2den predikant bij de Waalsch Hervormde gemeente te Leidenwelke predikantsplaats in 1862 is vacant geworden en tot welker vervullingin verband met het zielental, geen termen bestonden. Voor een tweeden predikant bij de Herv. gemeente te Katwijk aan Zee is f 700 en voor die te Haarlemmermeer is f 800 uitgetrokken. Op de begrooting van het departement van Binnenl. Zaken is een som van f 2500 voor de provincie Zuid-Holland, f 13,000 voor al de provinciën uitgetrokkenvoor reis- en verblijfkosten van burgemeesters, gemeenteraadsleden en be ambten, dienende tot geleiders der manschappen voor de dienst der Nationale militie. De begrooting is verminderd met de bezoldigingen van den tot gewoon hoogleeraar benoemden bui tengewoon hoogleeraar in de kruidkunde, van den tweeden observator in de sterrekunde en van den eersten bibliotheca ris bij de Hoogeschool te Leidenbeiden tot andere betrek kingen geroepen. De nu afgetreden eerste bibliothecaris zal op de verbouwing der bibliotheek toezigt blijven houden. Voor den directeur van 's Rijks Herbarium is een som van f 700 uitgetrok ken, ter bestrijding der reis- en verblijfkosten daar hij zich min stens een of twee dagen in het gebouw zal behooren optehouden. De bezoldiging voor gewone hoogleeraren in de godgeleerd heid is uitgetrokken voor vier en die voor een buitengewoon hoogleeraar is vervallenzoodat er plan bestaat tot benoeming van Prof. Rauwenhoff als gewoon hoogleeraar. Het subsidie voor de vervaardiging van een algemeen Nederduitsch Woor denboek komt waarschijnlijk wederom voor onder de som van f 6U00, uitgetrokken voor ondernemingen van wetenschap en kunst en hare aanmoediging, daar die bestemming niet uit drukkelijk is genoemd. Tot rapporteurs over het eerste hoofdstuk der Staats- begrooting voor 1863de algemeene beschouwingen betreffende zijn benoemd de heeren van Bosse, van Heukelom Dullert, Hoynck van Papendrecht en Dumbar, tot leden der com missie voor de huishoudelijke aangelegenheden de heeren Wintgens en Heemskerk Bz. en tot leden der commissie voor de stenographie de heeren Wintgens de Brauw en van Heukelom. Het Provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland heeft tot rechter-commissaris voor de instructie van strafzaken bij de arr.-rechtb. te Leiden, voor den tijd van twee jareningaande 1 October 1862 benoemd Mr. F. B. Coninck Liefsting. In de zitting van den Rotterdamschen gemeenteraad van 11. Donderdag heeft het nieuw benoemde en toegelaten raads lid Mr. H. J. van Buren bij de gehouden beraadslagingen over een adres tot schadevergoeding wegens beweerd nadeel door ophooging van het Haringvliet, uitdrukkingen gebezigd waartegen de Burgemeester en enkele leden protest hebben doen aanteekenen en die ten gevolge hadden dat de Voor zitter verklaarde, dat de zaak daarbij niet kon blijven, maar onderzocht moest worden, of de door dat lid gedane verwij tingen al dan niet gegrond zijn. Bij acclamatie is besloten op voorstel van den Burgemeester de discussien tot een vol gende zitting te verdagen. Te Arnhem zijn de heeren Pringle, Henny en Smits plegtig geïnstalleerd als procureur-generaal, raadsheer en ad vocaat-generaal bij het provinciaal gerechtshof van Gelderland en den heer de Meijier als substituut officier der arrondisse- ments-rechtbank, en te Zwolle de heeren Ribbius en Fockema als raadsheer en advocaat-generaal bij het prov. gerechtshof van Overijssel. Bij de begrafenis van het lijk van Jhr. Mr. P. van Akerlaken, te Hoorn II. Dingsdag plaats gehad, ware alle woningen, als teekeu van rouw, gesloten. S

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1