TAPPERIJ. DOORSCHIJNENDE KRISTALZEEP, MARIA VAN OOSTERWIJK. A. L. G. Bosboom-Toussaint, DE BLOEMSCHILDERES kon worden over de zaken der begrooting voor oorlog uitte- brengen stem. In een brief uit Rome in de Monde opgenomenwordt melding gemaakt van een buitengewoon natuurverschijnsel. In de nabijheid van den spoorweg naar Civita Vecchia nabij den Tiber, heeft zich namelijk plotseling een vulcanische krater gevormd. Twee deskundigen hebben zich naar de plaats be geven en zich overtuigd van de ontzettende hitte, welke in den omtrek wordt waargenomen. Men vreest voor een vulca nische uitbarsting. Zoo als men weet is prins Murat te Biarritz en geeft zich bij zijn vrienden te Parijs uit niet alleen als pretendent voor, maar zelfs reeds als de restaurateur van de monarchie in het koningrijk Napels. In een aristocratisch gezelschap te Napels, waar ook generaal Lamarmora tegenwoordig was, had eenigen tijd geleden het volgende plaats: Een hoofd officier der marine bladerde in een photographisch album waarin de portretten van vele voorname personen en onder anderen ook van al de leden van de keizerlijke Fransche familie voorkwamen. Toen de officier het portret van prins Murat zag, ontvielen hem plotseling de woorden: *Ah! zie daar onze toekomstige koning van Napels 1" Gij kunt u de algemeene verbazing voorstellen. Toen de officier merkte, dat de generaal Lamarmora achter hem stondwist hij niet beter te doen dan onmiddelijk het gezelschap te verlaten. Dit in cident heeft vooral daarom indruk gemaakt, omdat de be wuste officier geruimen tijd adjudant van den keizer is geweest en doorgaat voor iemanddie in de geheimen van de Napo leontische politiek is ingewijd. Het vertrek van den markies de Lavalette uit Rome is uitgesteld ten gevolge van nieuwe instructiendie hij heeft ontvangen. Zondag nacht is de Protestantsche kerk te Keulen be stolen. Men heeft gepoogd de kast opentebrekenwaarin het zilver van de nachtmaalstafel is geborgenhetwelk echter niet is gelukt. Een der geldbussen aan den ingang der kerk is evenwel geledigd. Maandag 11. is het Congres des sciences sociales te Brussel door den burgemeester in het voormalig hertogelijk paleis geopend, op het oogenblik dat de hertog van Brabant in de Zitting verscheen. Het voorloopig bureau is definitief zamengesteld. De beraadslagingen geschieden in de afdeelin- gen over de bij het programma aangeduide onderwerpen. On der de leden van de comité's voor de verschillende sectien behooren de HH. Asser, Suringar en van Eik van Amster dam, Jolles, Vaillant, d'Engelbronner en Koechlin van 's Hage en Mr. Joan Luzac van Leiden. In een der sectienwaar over belastingstelsels werd beraadslaagdheeft Mevr. Roijer uit Zwitserlanddie reeds voor een beantwoorde prijsvraag over dat onderwerp in haar vaderland was bekroond, een redevoering gehouden. Bij het opsporen van een gevaarlijke dievenbende in Frankrijk is aan het licht gekomen, dat een jong meisje, wegens vadermoord ter dood veroordeeld, onschuldig was. Het hoofd der bende had den moord begaan. Het meisje had gelukkig gratie van de doodstraf gekregen en kan nu de ker ker verlaten. Verleden Woensdag is te Belfast een zeer talrijke ver gadering van Protestanten uit alle oorden van Ierland gehou den ten einde te doen blijken van de ontevredenheid //over de stelselmatige partijdigheid en onrechtvaardigheid, waarmede de wetten sedert eenigen tijd in het koningrijk toegepast wor den en over de gestrengheid, waarmede het gouvernement, ten aanzien van de Protestanten, te werk gaat, terwijl open bare schennissen der wet, als zij door R. C. bedreven worden ongestraft blijven." In dien geest heeft de vergadering, welke uit omstreeks 70,000 personen bestond, besluiten genomen en tevens is vastgesteld dat petitien waarin de aangeduide grief wordt blootgelegd, aan de koningin en aan de Parle- mentshuizen zullen worden ingezonden. OFFICIEEL KIEirWS. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden op Donderdag den 25sten September 1862, des namiddags te twee uur. Onderwerpen: 1°. Benoeming van een 2de hulponderwijze res aan de openbare school voor meer uitgebreid lager on derwijs, 1ste kl., voor meisjes. - 2°. Benoeming van een Bden hulponderwijzer aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs2de klassevoor jongens. - 3°. Benoeming van een 2de hulponderwijzeres aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs, 2de klasse, voor meisjes. - 4°. Benoeming van een 2den hulponderwijzer der 3de klasse aan de openbare lagere school voor minvermogenden. - 5°. Be noeming van een commissaris over de Gazfabriek. - Adres van den stads-doctor C. ter Laag om continuatie. - 7°. Adres van S. van der Paauw, stads-architect enz., om ontslag tegen 31 December a. s., behoudens pensioen. 8°. Adres van com missarissen der Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij ter bekoming van gemeentegrond. - 99. Rekeningen over 1861 van: a. diakenen der Nederduitsch Hervormde gemeente; b. de gemeente-apotheekc. gecommitteerden tot de administra tie der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen. - 10°. Adres van J. H. Zitman, om continuatie van de leverantie van boeken, kaarten enz. voor de openbare lagere scholen. 11°. Adres van D. van Leeuwenom continuatie van de. leverantie van het rivierzand. - 12°. Adres van K. S. Hylkema, om continuatie der huur van het land buiten de Rijnsburgerpoort. - 13°. Huur- en pachtcontracten van: a. de Spanjaardsbrug; b. de Leyder- dorpsche brug c. het land buiten de Wittepoort. - 14°. Voor waarden van aanbesteding van de kolken en riolen in de Ver- wersstraat. Advertentiën. Er wordt ter overneming aangeboden eene TAPPERIJ en SLIJTERIJ met eene Bijzaak een Burger bestaan opleverende voor de somma van 500. Verzoeke franco briefjes onder het woord Tapperij aan het bureau Leidsch Dagblad. 4 en 41/2 pCt. Hypotheek-Obligatiën. AFLOSSING. Het Bestuur der Nederlandsche Hypo theekbank berigt dat bare Schuldbrieven, opeischbaar 30 September 1862, met de, tot op dien dag sedert den laatst verval len Coupon daarop verschuldigde rente betaald worden ten Kantore van de Ont vang- en Betaalkas te Amsterdamop Dingsdag 30 September 1862 en volgende werkdagen. van WIIuHELiAl RJUEH3ER LONDON, 26 Lambeth Hill, Doctors' Commons en FRANKFORT a/m. AGENT voor HOLLAND de Heer H. J. llOBBERS te Rotterdam, Oppert 245. A. W. SYTHOFFte Leiden, geeft uit: Prijs f 1,90.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3