N°. 790. Vrijdag 19 September. A". iSt>fc2. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH M6BLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-G regels 0.75, Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct9. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 n. 4 m.; 2 n. 55 m.; 4 u. 53 m.: 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 ra. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2^. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 ra.; 'smiddags te 11 u. 15 ra., 'suamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Ryks-Telegraaf, Werkdagen van 912 en yan 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 ii. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage de9 Zatnrdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10 2 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der ïn- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. beeft benoemd, tot leden yan het bestuur van het le 's Gravenhage bestaand Leenfonds://Weldadig en Zorg vuldig voor den tijd van zes jaren, Jhr. Mr. F. G. A. Gevers Deynoot, burgemeester en Jhr. H. P. F. Hooft, lid van den Gemeenteraad van 's Gravenhage; voorts tot ambte naar 1ste klasse voor de burgerlijke dienst in Nederlandsch Indie Mr. A. A. Buyskes en tot ambtenaar 2de klasse Dr. J. D. Homan en C. M. F. Stockhausentot rechter in de arr.-rechtbank te Groningen Mr. S. Tjaden Busmann, rechter te Appingadan en tot notaris te Zeijst Mr. H. C. van Dig gelenadvocaat en notaris te Axel; en eindelijk tot surnu merairs bij het vak der dir. bel., in- en uitgaande rechten en accijnsen de heeren H. G. Radijs Ellens te BierumA. O. J. Scindler te Maastricht, G. R. J. de Quay te Beers, J. H. de Bruyn te Zwolle, F. W. Thorbecke te AlkmaarG. C. Antink te Nijmegen H. A. Toe Water te RotterdamF. H. P. Lig- tenberg te 's Gravenhage, J. Systma Gz. te GrijpskerkS. C. M. Knappert te Vlaardingen. De Eerste Kamer heeft op heden Donderdag beraad slaagd over het ontworpen adres van antwoord op de troon rede, dat na de verwerping van een amendement van den heer Franssen van der Putte en eenige inlichtingen van den Minister van Financien betreffende het belastingstelsel en de zaak van den hypotheekbewaarder te Amsterdammet alge- meene stemmen wordt goedgekeurd. Men verneemt, zegt het Weekbl. v. h. Recht, dat de Hooge Raad der Nederlanden Vrijdag 11. zijn verslag over het ontwerp-wetboek van strafvordering heeft vastgesteld en aan den Minister van Justitie verzonden. Sommige bladen hebben reeds medegedeeld, dat Dr. W. R. baron van Hoëvell, lid van den Raad van State, het voornemen heeft met de maand Januarij a. s. de redactie van het Tijdschrift voor Nederl.-Indie, sedert 24 jaren door hem onbezwekengevoerd, nederteleggen. Naar wij vernemen zal het Tijdschrift met dat tijdstip verschijnen onder redactie van Dr. P. Bleeker, vroeger chef van de geneeskundige dienst in Neerl. Indie. Men verneemt dat door Z. M. den kapitein J. Enge- ringhadministrateur van kleeding en wapening bij het 4de reg. inf. te Gouda in garnizoen op deszelfs verzoek voor een jaar is gesteld op non-activiteit. Uit een doorgaans wel onderrigte bron vernemen wij J dat de onderhandelingen tusscben den Minister van Koloniën i en den heer F. Gisborne te Londen zijn afgeloopenen dat dien ten gevolge aan laatstgenoemden waarschijnlijk spoedig concessie zal worden verleend voor het maken van een tele- grafische verbinding tusscben Batavia en Singaporewaarvoor j hij onder zekere voorwaarden jaarlijks ongeveer f 100,000 subsidie van het Indische bestuur zal krijgen. Het schijnt hieruit te blijken, dat men eindelijk zoo gelukkig is geweest, om een telegraafkabel te kunnen maken, waarvan men reden heeft te gelooven dat hij eenige jaren tegen den invloed der tropische gewesten bestand is, gelijk men weet, heeft men jaren lang hiernaar te vergeefs gezocht en heeft de vorige kabel tusschen Batavia en Singaporedie een paar millioenen heeft gekost, slechts weinige dagen gewerkt. Dingsdag heeft de aanbesteding plaats gehad voor de troe pen in garnizoen te Leiden en te 's Gravenhage. Voor Leiden waren 4 inschrijvingsbilletten ingekomenen wel een van G. Tibboel voor het hooi 29, stroo 20 en haver 87 de 10 Ned. ponden een van H. van Cazant voor hooi 29stroo 19 en haver 87 eent de 10 Ned. ponden; een van J. van der Steen voor hooi 35 stroo 23 en haver 95 cents de 10 Ned. pondenen een van J. van Iiaaften voor hooi 30 stroo 23 en haver 87{ de 10 Ned ponden. Voor 's Gravenhage waren mede 4 inschrijvingen ingekomen, als van A. C. Tienhoven voor hooi 32 stroo 24 en haver 87y cent de 10 Ned. pon denvan G. Tibboel voor hooi 32|stroo 22 en haver 90 cents de 10 Ned. ponden; van J. Huskus voor hooi 32, stroo 23 en haver 92 cents de 10 Ned. ponden van J. van der- Steen voor hooi 35 stroo 27 en haver 93 de 10 Ned. ponden. Na te Bergen-op-Zoom op bier en sigaren te zijn ont haalt, terwijl de muziek zich deed hoorenzijn de jongens van de kweekschool voor zeevaart te Leiden met de kanonneer boot naar Vlissingen gestevend, om aldaar op verschilt schepen te worden ingedeeld.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1