Hollandsche Spoorweg. Hollandsche Spoorweg. GEMEENTE-ADMINISTRATIE. 11. Maandag door 51,024 personen bezocht geworden. Het tijdstip der sluiting is nog niet bepaald. Yele inzendersvooral Engelsche en Fransche, zouden hunne goederen gaarne tot half November in het gebouw ter bezigtiging laten, doch dit zullen de commissarissen waarschijnlijk niet inwilligen omdat in dit geval Rusland, Oostenrijk, Denemarken, Zweden en alle andere Noordelijke Staten hunne goederen niet voor den winter kunnen t'huis hebben. Maandag nacht is te Liverpool brand ontstaan in het groot armgesticht. Het vuur maakte zulk een snellen voort gang dat er, in weerwil van alle inspanning, geen mogelijk heid bestond om de slaapzaal der kinderen te bereiken. Ten gevolge daarvan zijn de aldaar aanwezige kinderen in de vlam men omgekomen of door den rook verstikt. Toen men er eindelijk in slaagde dit appartement te bereikenvond men ze allen in hunne ijzeren ledikanten dood liggen sommigen ge heel bedolven onder ingevallen balken en puin. Twee jeugdige oppasters, benevens nog een meisje, zijn omgekomen bij een poging om de ongelukkigen kinderen te redden. Ook een aan het gesticht belendend kerkgebouw is mede grootendeels vernield. Het blijkt thans uit berigten van New-York dd. 30 Aug., dat de Great Eastern bij Monbank-Point op een klip is geloopen, waardoor een gat in den bodem van het schip is gestoten (dat niet door brand heeft geledenzooals was gemeld). Het ongeluk werd niet als ernstig beschouwdwes halve men de schade te New-York zou trachten te herstellen indien daartoe gelegenheid bestond, anders zou men naar En geland stevenen om te repareren. Uit een officieel rapport van Dr. Duncanagent der immigratie-maatschappij te Adelaide, blijkt dat er tegenwoor dig in Zuid-Australie algemeen gebrek bestaat aan geschikte werklieden, zoowel mannelijke als vrouwelijke. Vooral heeft men er menschen noodig uit de landbouwersklasse, onver schillig of zij al dan niet gehuwd zijnvoorts smeden schoen makers, mijnwerkers en vrouwelijke dienstboden. In de versla gen der koloniale autoriteiten wordt intusschen dienaangaande de belangrijke opmerking gemaakt, dat ofschoon het verblijf .n de kolonie zeer voordeelig is voor nijvere, aan handen arbeid gewone personen, de voordeelen daarentegen twijfel achtig of althans niet zeker zijn voor hen die geen kapitaal bezitten en niet aan zulk soort van werkzaamheden gewoon zijn. Vandaar dat de autoriteiten zich steeds verpligt. achten om alle winkelbedienden, kantoorschrijvers, huisonderwijzers, gouvernantes, of wie maar in een dergelijke gesalarieerde be trekking zijn bestaan moet vinden, aanteraden niet naar de kolonie overtekomen, wanneer zij niet vooraf een accoord voor een plaatsing of betrekking hebben gemaakt, of op eenige andere wijze door familie of bekenden verzekerd zijn van er een bestaan te vinden. OFFICIEEL NIEUWS. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 8sten September 1862. 2 wegens onderwigtig brood in hun winkel voorhanden te hebben. 1 w_egens het visschen met ongeoorloofd vischtuig. 1 wegens op zijn hondenkar zittende te hebben gereden. 1 wegens het los en zonder toezigt laten staan van een be spannen hondenkar. 1 wegens het baggeren in de Trekvaart zonder consent. 3 wegens het baggeren in de Singelgracht, zonder consent. 1 wegens het uiten van scheldwoorden. 8 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 2 wegens overtreding van art. 315 der algemeene politie verordening. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning aangevraagd door Willem Hoogenstratenwonende binnen deze gemeente, tot het doen verplaatsen van de ge metselde vuringen den waterketel en den papiniaanschen pot uit zijn pakhuis naar zijn woning op het Steenschuur, getee- kend Wijk III, N°. 710. De eigenaars en bewoners der naastbijgelegen en belendende panden zijnten opzigte der informatiën de commodo et in- commodoopgeroepenom zich in hun belang te vervoegen op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 15den September des voormiddags te 11 uur. Advertenticn. B Bij een Burger Familie biedt zich voor een Heer of Jufvrouw de gelegen heid aan tot Kost en Inwoning en huiselijk verkeer. Men adressere zich met franco brieven onder Letter A. aan het Bureau van dit Blad. HH. Institeurs, die in hunne inrigtingen onderwijs wenschen te doen geven in de Gemeente-Administratie of ouders en voogden dit onderwijs voor hunne zonen of pupillen verlangende, wordt de gelegènheid daartoe aangeboden door een oud-ambtenaar. Inlichtingen franco te vra gen onder het opschrift Administratie bij de Boekhandelaars POST UITERWEER Sc Comp. te Utrecht. HOOGHEEMRAADSCHAP De DIJKGRAAF van RIJNLAND brengt ter kennis van de Ingelanden van het Hoogheemraadschap, dat er op Zatur- dag 13 September in het Gemeen lands huis te Leiden des voormiddags ten 104 ure, eene Vereenigde Vergadering zal wor den gehouden. De Dijkgraaf, H. C. J. HOOG. bij gelegenheid van de plegtige opening der Staten- Generaal door Z. M. den Koning. Op MAANDAG lb SEPTEMBER a. s. zijn aan alle Stations RETOUR- BILLETTEN verkrijgbaar naar 's feravenhagegeldig voor alle treinen van dien dag. 8 September 1862. J. W. BAKE. GOEDKOOPE VOLKSTREIN bij gelegenheid der Amsterdamsche Kermis. Op DINGSDAG 16 SEPTEMBER a. s., des ochtends ten 7 uur, zal rij den een Trein van 3de Klasse rijtuigen van 's Gravenhage en Lelden naar Haarlem en Amsterdam, en terug van Amsterdam des avonds ten 8 uur. Prijsf: uit 'sGravenliage en Lelden voor heen en terug ÉÉN GULDEN. 6 September 1862. J. W. BAKE. van Amsterdam, De Administrateur, Plaatsbriefjes zijn twee dagen te voren verkrijgbaar aan de Stations en Bestelkantoren tot een bepaald aantal. Amsterdam, De Administrateur,

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3