Nü. 783. Vrijdag 12 September. A°. 18<>!2. Bimieuiaiidsch Nieuws. LEIDSCH DAKBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regeh 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 ra.; 1 _u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 65 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek eu op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 's middags te 11 u. 15 m., 's uamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23 over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraai. Werkdagen van 912 en vau 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10 —2 uur. - Ge Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks vau 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en vau 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Douderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den heer Nolet de Brauwere van Steeland, te Brusselbenoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Bij het door Z. M. vastgesteld reglement van tucht voor de gestichten te Ommerschans en te Veenhuizen wordt hoofdzakelijk bepaald dat in elk gesticht een raad van tucht zal zijn, bestaande uit den adjunct-directeur als voorzitterden onder-directeur van het beheerden onder-directeur voor den landbouwden fabriekopzigter en een der zaalopzigtersterwijl voor onderscheidene overtredingen de opteleggen tuchtigingen bij het reglement zijn verordend. Uit 'sHage wordt medegedeeld, dat bij de Staatsbe groting voor 1863 door de regering zou worden voorgesteld de heffing van een belasting op het inkomen en van een op effecten, die in de rechte lijn worden geërfdwaartegen zouden worden afgeschaft de belasting op de brandstoffen en die op het zegel der binnen- en buitenlandsche dagbladen. De pa tentbelasting nu reeds een incometaxzou worden opgelost in een algemeene heffing op de inkomsten van alle ingezete nen, hoe ook verkregen of uit welke bron voortspruitende, zoodat niet meer uitsluitend handel en nijverheid worden ge troffen, terwijl landbouwers en renteniers werden gepriviligeerd. Het Provinciaal Gerechtshof in Limburg heeft ter ver vulling der opengevallen raadheersplaats een lijst van aanbe veling opgemaakt, waarop geplaatst zijn de heeren en Mrs. A. J. C, van Bijnkershoek van der Koog, lid van dearrond.- rechtbank te Maastricht; M. H. Battaadv.-generaal bij het Hof; Jhr. F. G. H. H. A. Miehiels van Verduynen presi dent der arrond.-rechtbank te Roermond; P. E. Gulikers en M. V. Nijstleden der arrond.-rechtbank te Maastricht en J. N. Nijstlid der arrond.-rechtbank te Roermond. Het Gemeentebestuur van 's Gravenhage is voornemens ter gelegenheid van de Tentoonstelling van Landbouw op Maandag 29 September des namiddags te 1 uur, in de Malie baan te doen plaats hebben een harddraverij met chaisenbe spannen met een paard. Als prijs wordt uitgeloofd een groote sierlijk bewerkte zilveren boudoir en als premie een zilver blad met twee trommeltjes. Eigenaren van paarden worden uitgenoodigd aan deze harddraverij deel te nemen en daartoe aangifte hunner paarden te doen ter secretarie der gemeente, uiterlijk op Zaturdag 27 September bevorens. De paarden moeten van zessen klaar en naar genoegen van heeren keur meesters zijn. Paardendie vroeger reeds te 's Hage een prijs hebben gewonnen, worden niet ter mededinging toegelaten. De keuring zal plaats hebben op het Smidsplein bij het Vlie gend Paard op den dag der harddraverijdes middags te 12 uur. De Gemeenteraad van Hoorn heeft tot docent in de wis- en natuurkunde aan de Latijnsche school benoemd den heer W. Gleuns, Phil. Nat, Cand. te Groningen. De Gemeenteraad van Deventer heeft besloten om voor een aldaar opterigten school van middelbaar onderwijs een subsidie van rijkswege aantevragen van f 6000. Dezer dagen werd te Waalwijk een brief op de post gedaaü waarin een baokbillet van f 25 en een wissel waren geslotende brief is niet aan het adres te Amsterdam be zorgd, doch de wissel wel ter betaling aangeboden. Deze zaak maakt thans een onderwerp van de bemoeijingen des rechters uit. Men berigt uit Noordwijk en zijn uitgestrekte omstre ken, dat aldaar een aanvang gemaakt is met het rooijen der duin-zand-winteraardappelen. Het beschot, dat allezins voor- deelig uitvalt, en de qualiteit, die in alle opzigten buitenge woon goed is, zullen aanleiding geven dat de duinaardappe len tot een civiele prijs verkrijgbaar zullen zijn. Het bouwen eener nieuwe Hervormde kerk en pastorij te Melissant is aangenomen voor f 20,700. Ds. J. Vermeer te Genemuiden heeft voor het beroep naar de Herv. gemeente te Oudewater bedankt. Woeusdag 11. had bij den kastelein Hoogeveen, op Zo- merlust aan den Hoogen Rijndijk onder de gemeente Soeter- woude de aangekondigde harddraverij plaats. Door de zorg van een daarmede belaste commissie, die vrijwillig en belan geloos, misschien wel met eenige opoffering, die taak op zich nam, aan wier hoofd de heer J. van Langeveld zich bevond was de baanwaartoe het gedeelte van den rijks-straatweg tusschen den tolboom aan het Leyderdorpsche hek en dfi

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1