HARDDRAVERIJ BIJBELLEZING i Verhuisd: HEINR. HEINE S Advertenliën. I Cliri§telijke BelangenJ aan den Hoogen Rijndijk onder Soelenvoude. Op Woensdag 10 September 1862des voor middags ten 11 ure precies. Om Prijs en Premie: voor Paarden die nimmer een Prijs gewonnen hebben, bestaande de Prijs in een Russisch Zilveren Filtereerkan met Zil veren Comfoor, en tot Premie een Pali- sanderhouten met Ivoor ingelegde Si- garenstandaard met Tabaksklst. Verknoping in de Stads-ltank van Leening te Leyden. Des Namiddags ten 2 aredoor Paarden van Zessen klaar naar eene Fraaije Pendule tol Prijs. En tot Premie: eteri Kristallen met Zilver gemonteerde §igarenstandaard met dito Asclibakjes en Luciferdrager. Heeren liefhebbers worden beleefdelijk uitgenoodigd met hunne Paarden hieraan deel Ie nemen. Des voormiddags moeien de Paarden ten 10 ure en des namiddags ten 1 ure op stal zijn bij J. HOO- GEVEENKoffijhuishouder op Zomerlusl, bij Oud-Meer burgN°. 454. Loterij van Weldadigheid, ten behoeve van de inrigtingen der 's Gravenhaagsehe Afdeeling van de Maatschappij Tot nut der Israëliten in Nederland. SSnimtliche werke (Tasclien-Aiisgabe). Ausgabe von H. N1JGH. Vrijdag avond is te Londen het groote voddenmagazijn van Philips en Son in Dukestreet geheel afgebrand. Het ver lies, dat gedeeltelijk door assurantie wordt gedekt, wordt be groot op 7000. De commissie tot leniging van den nood in Lancashire hield Vrijdag een vergadering in Mansion House, onder voor zitterschap van den lord-major. Te dier gelegenheid bleek, dat het comité der hoofdstad thans 45,142 had ontvangen; dat de nood nog steeds klimmende was en dat men bedacht was op het vermeerderen der hulpbronnen door verschillende middelen. De aartsbisschop van Canterburrywiens dood reeds sedert eeuigen tijd werd te gemoet gezien, is Vrijdag nacht in 82-jarigen ouderdom overleden. LI. Dingsdag heeft, volgens de Wiltshire Gazette, over Lavington en Easterton een ontzettend onweder gewoedver gezeld van zulken voorbeeldeloozen hagel en regendat eerst genoemde op sommige plaatsen 7 voet. hoog lag en door den stortregen verscheiden boerenwoningen zoo diep onder water werden gezet, dat tafels, stoelen, enz. door de vertrekken dreven, vele korenvelden zijn verwoest, de met hagel overdekte lauden en daken hadden geheel het aanzien van een barren winter. De schade is nog niet te berekenengelijk men denken kan is zij aanzienlijk. Dezer dagen is te Wimbledon overleden de oudste zoon eü erfgenaatn van graaf Lovelace, die in onbekrompen staat kon levenmaar in stede van het verkeer met zijns gelijken te zoeken, dat van den arbeidersstand koos en als scheeps timmerman op de werf van Deptford tferktewaar hij even als de anderen elke week zijn verdiend loon ontving, waarvan hij leefde. Hij was 27 jaren oud en ongehuwd. OFFICIEEL, HlËlWi. Burgemeester en wethouders van Leiden doen te weten dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den lsten tot den 13den September ek., in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnsteeg er\. op de Oude Vest, des voormiddags van half negen tot negen uur en des namid dags van half twee tot twee uur, behalve des Zondags en des Zaturdags namiddags. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten ter voorkoming van vergissing dat het merkteeken van den ijk en her-ijk bestaat, behalve uit het bijzondere merk van den ijker, zijnde de letter B, uit het wapen dezer gemeente en de beide laatste cijfers van het jaartal, tusschen welke gezegd wapen is geplaatst; wordende ieder belanghebbende gewaarschuwd op dat ijkmerk der botervaten bij den handel in boter te letten. P. G. HOUTHUYSEN, Metselaarvan de Hoogewoerdnaar den Nieuwen Rijn, tusschen de Hooigracht en de Middelste gracht. VEREENIG ING VOOR door den Heer T. M. LOOM AN,; van Amsterdam. Op DONDERDAG 11 September 1862, des avonds ten half acht ure, in de ZAAL Noordeinde. Op Dingsdag den 16den September 1862, des voormiddags te 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Goederen, beleend in de maand Mei 1861. Daags vóór den Verkoopdag, des Voor middags van 10 tot des Namiddags te 2 ure, zullen de voorz. Goederen voor een ieder te zien zijn. Aan de belanghebbenden wordt herinnerddat de zuivere opbrengst der verkochte panden (na aftrek van het voorschot door de Bank gedaan en der intressen van dien), bekend onder den naam van Meergeldengedurende 20 maanden, na den dag van den verkoop, ter beschikking van den belegger blijft en ter uitbetaling daarvan wordt gevaceerd Dingsdag en Vrijdag van iedere week, des voormiddags van 1112 uur. Be Prijzen en Premiën zullen finaal worden vereerd. Vrij van Zegel, volgens Zr. Mr. besluit van* 15 Mei 1862', n°. 50. Prijs van het Lot één Gulden. De te verloten Voorwerpen zullen vrij willig worden bijeengebragt en bestaan uit DAMES-II AND WERKEN en andere voor werpen van Kunst en Smaak. LOTEN te bekomen en VOORWER PEN in te zenden bij den Heer A. B. Wollï, SpuiMr. A. W. Jacobson School straat; B. A. de Pinto, Casuariestraat; B. Cohen, Gortstraat; M. G. Belinfante Tweede Wagenstraat; en de Dames-Di rectrices: Mevr. H. Andries, Gedempte Burgwal; Mevr. Belinfante, Z. W. Bui tensingel Mevr. S. Berenstein Veerkade Mevr. E. D. BlesPaviljoensgrachtMevr. A. Polak Daniels, Spruistraat, en Mevr. C. Simons, Gedempte Burgwal. Ook zijn Loten verkrijgbaar bij Gebr. Belinfante, Boekhandelaren in de 2de Wagenstraat, te 's Gravenhage. Reisebilder4 Theile. Vermischte Schrift3 Theile. Buch der Lieder. (Mit Heines Port rat), L Th. Der Salon4 Theil. Neue Gedichte, 1 Theil. Die Romantische Scliule, 1 Theil. Romanzero, I Theil. Deutschland. Ein Wintermarchen. Atta Troll. Eine Sommernachts-traum. I Tb. Kahldorf über den Adel. Schwabenspie- gel. Doctor Faust1 Theil. Ueber Ludwig Börne 1 Theil. Französische Zustande, 1 Theil. Madchen und Frauen 1 Theil. Heinrich Heine Erinnerungen von Al fred Meissner. (Mit dem Portrat des kranken Dichters), 1 Theil. Almanzor. Briefe aus Berlin. Polilisches Glaubesbekenntnissoder Epistel an Deutschland 1 Theil. Preis per Bandchen 1.25. Einge- bunden auf Goldschnitl mit 35 Cents Erhöhung nuf jedem Bandchen.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3