Nü. 781. Woensdag 10 September, .V. 18(>2. Binnenlandsch Nieuws. y :^2 LIdlISCII MGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën l-fi regels 0 75. Tedere regel meer 12^- Cts. Geboorte-, hu- welijks»en doodberigten van 1-4 regels /"0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van geuoot9chappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 n. 17 ra.; 1 u. 16 m.; 3 n. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 n. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 ra.; 9 u. 29 m eu op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 ra. uit '9 Hage naar Leiden en 11 11. 30 ra. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zoudag 5 n.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag'9 middags u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek eu op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 40 m.; 's middags te 11 u. 15 ra., '9 namiddags te 3 u. 45 m. 'savond9 te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southarfipton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-TelegraafWerkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 11. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden- Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect 19 te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsendagelijks van 81 uur eu van 36 uur; der In- eu Uitgaande Reohten en Acoijusen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; vau 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 -2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den generaal-majoor J. J. van Muiken eer vol ontheven van zijn betrekking als bevelhebber in de 4de militaire afdeeling en hem op non-activiteit gesteld, onder be tuiging van tevredenheid en dank voor de vele en gewigtige diensten door hem aan Z. M. en aan het leger bewezenvoorts een eervol ontslag met toekenning van pensioen verleend aan den kapt. der infanterie A. C. van der Boon van bet leger in Ned. ïndie; en benoemd tot aspirant-ingenieur van den waterstaat en 's lands burgerlijke en openbare werken in Neerl. Indie Jbr. A. van Citters, adj.-commies bij het depart, van Binnenl. Zaken. Z. M. heeft goedgevonden, tot belooning dergenen, die zich hebben onderscheiden bij het door 's Rijks schroefstoom- scbip Retebop den 18den April 1862, geleverde gevecht tegen de zeeroovers op een klein eiland in de baai van Lobo, op de westkust van het eiland Karatelang (Talautgroep)1°. te benoemen tot ridder der 4de klasse van de Militaire Wil lemsorde, den luitenant ter zee der eerste klasse Jhr. M. W. Bowier, kommandant van 's Rijks schroefstoomschip Reteh den luit. ter zee 2de klasse Jhr. T. E. de Brauw; den pro voost L. Oosthoek, en den kwartiermeester N. Akkerman, en 2°. bij afzonderlijke dagorders, zoo in Nederland als in Ne- derlandsch Indie, eervol te doen vermelden, de luitenants ter zee 2de klasse J. C. Joekes en J. A. de Gelder; den officier van gezondheid der 2de klasse G. A. M. van Ewijkden matroos der 1ste klasse N. Gijzenden kwartiermeester G. van Beest; den konstabel J. W. Kroesen den koksmaat C. Bulte; den matroos der 2de klasse A. Hogendoornen de matrozen der 3de klasse D. Smit en G. Blaakmans. Het Staatsblad N°. 171 bevat een Koninklijk besluit van 15 Augustus 1862, houdende goedkeuring van een regle ment van tucht voor de gestichten te Ommerschans eu te Veen huizen. Het bestuur der vereeniging van en voor Nederlandsche Industriëelen had bij een zeer uitvoerig adres Z. M. verzocht Hoogstdeszelfs onderteekening te onthouden aan het door de beide Kamers der Staten-Generaal aangenomen wetsontwerp tot herziening der rechten op den in-, uit- en doorvoer, zoo lang niet door een opzettelijk intestellen enquête de indus triëelen van Nederland in hunne belangen zullen zijn geboord. Een commissie heeft zich met dit adres tot Z. M. te Wiesba den begeven, maar het behaagde Z. M. niet baar in persoon te ontvangen zoodat het adres door tusschenkomst van den directeur van 's Konings kabinet Z. M. is overhandigd. De wet houdende tarief herziening is 15 Augustus II. door Z. M. onderteekend en in het Staatsblad N°. 170 afgekondigd. Z. K. H. de Prins van Oranje is Maandag morgen voor eenigen tijd uit de residentie naar Wiesbaden vertrokken. Naar men verneemtis de sergeant-parkmeester der artil lerie Lamers te Waalsdorp, door Z. K. H. Prins Alexander be giftigd met een fraaije bronzen pendule als een blijk van HD. tevredenheid over de batterij welke door en onder opzigt van genoemden sergeant dezer dagen op het Huis ten Bosch voor den Prins opgeworpen is. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaturdag aanstaanden niet plaats hebben. De Minister van Binnenl. Zaken heeft Prof. C. W. Op- zoomer benoemd tot voorzitter der letterkundige afdeeling van de Komnkl. Academie van Wetenschappen. De chefs van de verschillende legerkorpsen zijn door het departement van oorlog gemagtigd om aan de bij hunne korp sen dienende Israëlitische militairenbijaldien zij zulks ver langenverlof te verleenen van den 21sten dezer tot den 21sten der volgende maand, ten einde daardoor in de gele genheid te zijn hunne in gemeld tijdvak invallende feesten ten hunnent te vieren. De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer heeft het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot regeling van het middelbaar onderwijs vastgesteld welk stuk spoedig zal gedrukt en rondgedeeld worden. De Ilooge Raad der Nederlanden heeft II. Zaturdag Ds. J. H. Wartjouw toegelaten om gratis te procederen in cassa tie, tot vernietiging van een vonnis van het Provin rechtshof van Zuid-Holland, waarbij in hooger l^roe eisch is ontzegd tegen regenten van het Sip n sh o f bij_jto&rijs). der arrond.-rechtbank te Leiden hem toegewezen. -.'V.A *4;

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1