Manufacturen (t Modes. OPRUIMING. OFFICIEEL. NIEUWS. Advertentiën. A. D. WEMPE en - A. G. ROSZBERGER. Leyden, 3 September 1862. Leiden, 5 September 1862. benige kennisgeving A. J. OORT. G. W. OORT, Pangman. Heukelum, 5 September 1862. Verkoopiiig in de Slads-Bank van Leening te Leyden. stane Panden» zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Goederen, beleend in de maand Mei 1861. eene groote Collectie ZWARTE en GECOULEURDE ZIJDENvele LONG-CHALWS en DOEKEN in verschillende qualiteiten Diverse STOFFEN voor JAPONNEN, benevens eene groote keuze RRODE- RIEN, LINTEN etc. hoofdhaar is anderhalf el lang, zeer kroesig en wollig. Als het geheel uitgespreid is gelijkt het veel op een mantel, die haar hoofd bedekt. Haar voorkomen is daarbij zeer wan staltig. In het kamp van Chalons zijn den llden Augustus, onder het toezigt van den directeur-generaal der telegrafen in Prankrijk belangrijke proeven genomenom te zienin hoe ver het mogelijk was, om de tent van den kommanderenden generaal gedurende de spiegelgevechten in onafgebroken tele grafische gemeenschap te stellen met de verschillende punten van het slagveld. Nadat in de tent van den kommandant een telegraaftoestel was geplaatst en verbonden met het eene eind eener .lijn, die op een wagen was geladen, waarop insgelijks een telegraaftoestel stond, dat met het andere eind der lijn in verbinding was gebragt, werd de wagen naar de verschil lende punten van het slagveld gereden en te gelijkertijd een telegrafische verbinding gemaakt tusschen den wagen en de tent. Niettegenstaande de wagen naar verschillende plaatsen met betrekkelijk groote snelheid heenreed, bestond er steeds een uitmuntende telegrafische gemeenschap tusschen den wagen en de tent en werden alle belangrijke voorvallen dadelijk van het slagveld naar de tent geseind, terwijl uit de tent naar de verst verwijderde punten van het slagveld bevelen werden ge zonden. De goede uitslag dezer proefneming werd vooral door de daar zijnde Engelschen met belangstelling gadegeslagen en men spreekt er vandat door het Engelsche gouverne ment deskundigen naar het kamp van Chalons gezonden zul len wordenom zich op de hoogte dezer inrigting te stellen ten einde die in Engeland intevoeren. De berigten nopens den gezondheidstoestand van den vermaarden kunstschilder Horace Vernet luiden wederom min der gunstig. Z. K. H. de prins van Wallis heeft een bezoek gebragt op de tentoonstelling van schetsen in olieverw naar karikatu ren uit Punchdoor John Leech. In de laatstleden Zaturdag geëindigde week bedroeg het aantal sterfgevallen te Londen 1147, derhalve 107 minder dan in de vorige week, en ongeveer evenveel als gemiddeld in dezelfde week der tien vorige jaren. Het getal geboorten was 1852, waarvan 912 jongens en 940 meisjes, of 29 boven het gemiddelde in dezelfde week der tien vorige jaren. Zondag namiddag had in de kerk te Ewell in Engeland de predikant zijn tekst afgelezen, toen hij eensklaps,-blijkbaar zeer^ verlegenstil hield. Eindelijk sprak hij zijn gemeente aldus aan//Mijne beminde broeders en zustersik heb on gelukkig vergeten de preek op dezen tekst medetebrengen en heb die van heden morgen bij mij. Doch daar ik zie, dat velen uwer toen niet tegenwoordig waren, zal ik die preek herhalen en vertrouw, dat gij er door gesticht zult worden." De ochtehdpreek werd voorgelezen en voldeed algemeen. Hot glazen-paleis bij Sydenham is Maandag door 20,201 en de Londensche tentoonstelling door 51,642 personen be zocht geworden. De Schotsche dorpen Auchterarder en Aberuthven zijn 11. Donderdag door een ontzettende waterhoos bezochtwaar door alles onder water gezet en een gedeelte van den spoorweg vernield werd. In Schotland is de oogst over het algemeen niet gunstig uitgevallen; de graangewassen hebben weinig opgele verd en onder de aardappelen heeft zich hier en daar de ziekte geopenbaard. Op fort Ridgely, in Minnesota, heeft een vreeselijke moord van blanken door de Indianen plaats gehad. 500 blan ken zijn gedood. Bij de Vrienden-Eilanden in de Stille Zuidzee zijn drie riffen ontdekt, twee door de Engelsche sloep Pelorus en het derde door een walvischvaarder. In de nabijheid dezer riffen is het zeewater warm en somtijds kookt het als in een ketel waaruit men afleidt, dat hier onderzeesche vulkanen werk zaam zijn. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten ter voorkoming van vergissing dat het merkteeken van den ijk en her-ijk bestaat, behalve uit het bijzondere merk van den ijker, zijnde de letter B, uit het wapen dezer gemeente en de beide laatste cijfers van het jaartal, tusschen welke gezegd wapen is geplaatst; wordende ieder belanghebbende gewaarschuwd op dat ijkmerk der botervaten bij den handel in boter te letten. Burgemeester en wethouders van Leiden doen te weten dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den lsten tot den 13den September ek., in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnsteeg en op de Oude Vest, des voormiddags van half negen tot negen uur en des namid dags van half twee tot twee uur, behalve des Zondags en des Zaturdags namiddags. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, ingevolge art 203, laatste zinsnede, der wet van 29 Junij 1851 (Stbl. N°. 85) dat de begrooting der plaatselijke in komsten en uitgaven voor de dienst van 1863 op heden aan den Raad is aangebodenop de secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing gelegd en in druktegen betaling der kostenalgemeen verkrijgbaar gesteld is. Leyden4 September 1862. Getrouwd: Bevallen van eene Dochter C. LEVE- DAG geb. Stallinga. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, die wij bij het sluiten van onze Echt- verbindtenis ontvangen hebben betuigen wijook namens onze wederzijdsche be trekkingen, onzen hartelijken dank. Op Dingsdag den 16den September 1862, des voormiddags te 10 ure, van Ver Daags vóór den Verkoopdag, des Voor middags van 10 tot des Namiddags te 2 ure, zullen de voorz. Goederen voor een ieder te zien zijn. Aan de belanghebbenden wordt herinnerddat de zuivere opbrengst dei- verkochte panden (na aftrek van het voorschot door de Bank gedaan en der intressen van dien), bekend onder den naam van Meergeldengedurende 20 maanden, na den dag van den verkoop, ter beschikking vau den belegger blijft en ter uitbetaling daarvan wordt gevaceerd Dingsdag en Vrijdag van iedere week, des voormjddags van 1112 uur. Door de ophanden zijnde ontvangst dèr Nieuwe Goederen zullen vele der nog voorhanden zijnde Artikelen tot bidtengewone'lage prijzen OPGERUIMD worden als]: LEYDEN, 5 September 1862. D. WAFELBAHHEK.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3