Werken van J. J. CREMER. UIT HET LEVEN. - Advertentiën. OPENBARE VERKOOPING, Wekelijksch Verkoophuis nr\I7FI7 MAVFT I FIV PORTRETTEN. - Kees Springer in 1 W J-jf-j llvJ en buiten de Kerk. Met eene Litho graphic ƒ1.90. beeft, 1800 man sterk en heeft zij 12 dooden en 200 ge kwetsten bekomen in den strijd tegen Garibaldidie naar de citadel van Reggio is vervoerd, waar hij al de zorgen onder vindt die zijn toestand vereischt. Kolonel Pallavicino is een gewezen wapenbroeder van Garibaldi bij bet zuidelijk leger en tot generaal benoemd. Garibaldi had verzochtom zich op een engelsch schip te mogen inschepen en het vaste land te verlaten. Men verzekertdat de kardinaal Antouelli aan Frank rijk heeft doen weten, dat bij de minste verandering van het stutus quo, de paus denzelfden dag Rome zal verlaten. De keizer ducht bovenal den indrukwelke daardoor op de gods dienstige massa in Frankrijk te weeg zal worden gebragt. Men gelooft echter dat de onverschilligheid der menigte ten dien aanzien zeer groot is, en in het belang van Italië zelf houdt men het wenschelijk, dat dit vertrek plaats hebbe. De kardinaal Antonelli heeft, naar men zegt, aan den markies de Lavalette gezegd*Gij kunt uwe troepen uit Rome terug roepenmaar waarschuw ons dan 24 uren te voren. In het algemeen schijnt de openbare opinie in Engeland zeer ten gunste van Garibaldi gestemd en tegen Frankrijk te zjjn en het besluit der regeringom een eskader naar de wa teren van Napels te zendenwordt openlijk goedgekeurd. De prijzen van de tabak zijn te Mannheim in de jongst verloopen weken aanmerkelijk gestegen. Ruim 15 a 20,000 eentenaars van het gewas 1857, 1859 en 1861 zijn in de beide laatste weken gekocht voornamelijk voor Belgische, Ne- derlandsche en Engelsche rekening. Van het gewas 1860 is bijna niets meer verkrijgbaar en het weinige dat nog over is staat zeer hoog in prijs. Voor eenige dagen is te Hamburg in 79-jarigen ouder dom overleden Dr. Julius die zich door zijn studie op het gebied van het gevangeniswezen een naam verworven had. De Bund deelt mede dat onlangs te Sellenburenkan ton Zuricheen vrouw haren man met sterk water over de oogen heeft gestrekenten gevolge waarvan hij aan het eene oog blind is geworden. Zij had het voornemen hem blind te makenopdat de overigens zeer soliede man niet meer het koffijhuis zou kunnen bezoeken. De rechtbank te Afioltern heeft nu de vrouw tot 3 jaar gevangenisstraf en 1000 francs schadevergoeding veroordeeld. Uit Crefeld wordt berigt, dat men hoopt den spoorweg van daar naar Kleef den eersten November eerstkomend voor het algemeen verkeer te kunnen openstellen. Het gemeentebestuur van Brussel heeft drie fonteinen in de stad van ijzeren bekers voorziendie aan ijzeren ketens han gen en voor publiek gebruik bestemd zijnnamelijk om de voorbijgangers in de gelegenheid te stellen van tijd tot tijd een verfrisschende dronk water te nemen. Te Antwerpen heeft Zaturdag 11. weder een hevige brand gewoed, ten gevolge eener ontploffing, die plaats had in bet uitgestrekte magazijn van den heer van der Straten. Men is er in geslaagd den brand bij dit perceel te beperkenen de bejaarde moeder, de twee kinderen en de dienstboden te kun nen redden maar den heer van der Straten zelf heeft men niet kunnen vinden. Behalve de drie valsche banknoten, waarvan onlangs melding werd gemaakt, is Donderdag 11. nog een vierde banknoot aan de autoriteiten te Brighton ter hand gesteld en waarschijnlijk zullen er nu nog wel meer worden ontdekt, daar Brighton het hoofdkwartier der bende schijnt te zijn geweest. Al deze banknoten dragen den datum van 22 Maart 1862, en de onderteekening van W. Gatley. De gravure is uitstekend, en slechts toen zij bij de Bank werden aangebo den ontdekte men de onechtheid. Het nommer dezer vierde banknoot is 31,109. Onder de personen, die bij gelegenheid van den 15deu Augustus door keizer Napoleon met de ridderorde van het legioen van eer zijn begiftigdis ook de heer A. Coquerel de zoon predikant bij de Hervormde gemeente te Parijs. De groote tentoonstelling is 11. Donderdag bezocht ge worden door 59,454 personen. De pianist N. M. Gottschalk schijnt een industrieel kunstenaar te zijn. Omtrent hem deelen brieven uit Nieuw- York mede, dat hij op zijn laatste reis niet minder dan 109 concerten in 120 dagen heeft gegeven en tot dat einde 15000 mijlen met den spoortrein heeft afgelegd. Donderdag nacht heeft er een verschrikkelijk spoorweg ongeluk plaats gehad bij Market Harborough. Twee extra-trei nen, de een met bijna 2040 passagiers, vertrokken eenige minuten na elkander van Londen. Tegen middernacht reed de tweede den anderen aan, die eenige oogenblikken stilstond om water intenemen. Verscheidene personen zijn op de plaats dood gebleven, 25 werden zwaar gekwetst en in het geheel hebben 400 menschen min of meer letsel bekomen. Op Cuba is de slavernij aanmerkelijk toegenomen. In de dagbladen vindt men advertentiën van aanbiedingen, bijv. van *een negerin, die er goed uitziet, 26 jaar oudbleekster en strijkster; een ander, 20 jaar, heel mooi, en een derde van buitengeraeene schoonheid, 18 jaar oud, te koop voor 1000 en 850 piastersbij P. M. C., die zich belast met den verkoop en de verhuring van negers van beiderlei kunne en van eiken leeftijd, alsook met den onderhuur van Aziatische koelies." OFFICIEEL NIEUWS. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur vau Leidendoet te wetendat de ingevulde Patentbladenover het dienstjaar 1862 en 1863, voor al de Wijken, ter Secre tarie dezer Gemeente verkrijgbaar zijn dagelijks van des voor middags tien tot des namiddags te een uur. Burgemeester en wethouders van Leidendoen te weten dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den lsten tot den 13den September ek., in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnsteeg en op de Oude Vest, des voormiddags van half negen tot negen uur en des namid dags van half twee tot twee uur, behalve des Zondags en des Zaturdags namiddags. Eerste Huwelijksafkondiging te Leiden 31 Aug. 1862. Franciscus Christiaan Moolenaar jm. 28 j. en Elisabeth An- tonia Smulders jd. 23 j. - Jacobus Hendrik Webbers jm. 25 j, en Sara de Tombe jd. 23 j. - Johannes Immerzeel jm. 23 j. en Johanna Adriana Bredeveld jd. 30 j. - Hendrik Bouter, Wedn. van Elizabeth Broek, 54 j. en Elizabeth Landa, Wed. van Bastiaan Pracht, 49 j. - Willem Westgee9t Wedn. van Maria Lipsen, 47 j. en Catharina Arbouw jd. 32 j. op Woensdag 3 September a. s. aan het op de Hooigrachtvan eene aanzienlijke hoeveelheid Tabak en Sigaren -Kerfbank, Toonbanken, Tabakstonnen, Snuiftonnen, Schalen enz., benevens Meubilaire Goe deren alsmede eene welgeconserveerde Brandspuit en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Daags te voren op de gewone uren te zien. Uitgave van A. W. SYTHOFF, Leiden: BEELDEN EN SCHETSEN. - Driemaal gezien, Herinneringen van Fidelius. Wat Vader Harmseu vertelt. Naar omhoog. Wat ik hoorde en zag in den Spoorwagen en binnen de Wachtkamer. Zes Schetsen in eene Lijst, .ƒ1.60. ADMI7 CAMÏTFI EEN VERHAAL. - Met eene Lithographic Aitluü Muzijk en Zang. Derde druk. ƒ1.80.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3