N". 774. A". 1862. Binnenlandsch Nieuws. DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regeb 0.90 Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 n. 36 m.; 10 u. 17 ra.; 1 *u. 16 m.; 3 n, 47 m.; 6 n. 9 ra.; 9 o. 24 ra. Naar Haariem en Amsterdam te 8 u. 31 ra.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 ra.; 2 55 m.; 4 n. 53 m.; 9 h. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2j u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuw.-traat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 's middags te 11 u. 15 ra., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van S9 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is ta spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'sraorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 8-1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9'2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot 2den luitenant by het 5de reg. infanterie den sergeant A. O. Eehm van het 3de regeraent infanterie. Z. M. de Koning is heden Maandag morgen uit Wies- baden vertrokkenzal bij H. M. de Koningin-Moeder te Soestdijk het diner gebruiken en wordt in den laten avond van daar in de residentie terug verwacht. Z. K. H. de Prins van Oranje is van de legerplaats Milligen in de residentie aangekomen. Men verneemt dat het zittingjaar der Staten-Generaal van 1861/1862, tegen het einde der volgende week zal wor den gesloten. Men weet dat het nieuwe zittingjaar (1362/63) op Maandag 15 September a. s. wordt geopend. De ontwerpen der Staatsbegrooting voor 1163 zijn plans aan het oordeel van den Raad van State onderworpen. Men verzekert dat er op het hoofdstuk Binnenl. Zaken een vrij aanzienlijke som zal worden voorgedragen tot herstel van de lands-gebouwen op het Binnenhof, bepaaldelijk dat van het departement van Binnenl. Zaken, welk lokaal voor een groot deel reeds is ontruimd. De Minister van Binnenl. Zaken heeft Dr. L. Lehman benoemd tot honorair-professor aan de geneeskundige school te Amsterdam. Het Provinciaal Gerechtshof van Groningen heeft tot vervulling der opengevallen raadsheerplaats aanbevolen de heeren en Mrs. C. W. Dull en W. C. I. J. Cremers te Win schoten S. A, ModdermanJ. F, Abresch en E. J. Lewe van Aduard te Groningen en J. Gratama te Appingadam, De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft benoemd tot leeraar voor de algemeene geschiedenis en aardrijkskunde al daar Dr. J. W. G. van Oordt, vroeger docent aan het Gym nasium aldaarvoorts Curatoren van dat Gymnasium gemag- fcigdom de voordragt van een leeraar in de Fransche taai en letterkunde uittestellen en tot leeraar in de Hoogduitsche taal- en letterkunde aanbevolen de heeren M. R. Bruck te Gouda en P. J. Nieuwenhuizen rijkstelegrafist. Met een groote meerderheid van stemmen beeft de Ge meenteraad van Dordrecht een motie aangenomen door een raadslid voorgesteld, waarbij de raad verklaart, dat de bur gemeester als Voorzitter van het Collegie van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium de belangen der gemeente niet naar behooren heeft behartigd, 't Schijnt dat de burgemeester wat heeft gedraald met het collegie ter behandeling van zaken bijeenteroepenniettegenstaande geschillen in het collegie wa ren ontstaandie een spoedige beslissing en vereffening ver- eischten. Voor het Stedelijk Gymnasium te Dordrecht wordt ge vraagd een leeraar inde hoogduitsche taal-en letterkunde tegen en jaarwedde van f 1000. Het Stedelijk Gymnasium te Zutphen telt bij den aau- vaug van den nieuwen cursus 79 leerlingen. De justitie te Hoogezand heeft een 38-jarigen krank zinnige gevonden, die door zijn welgestelde ouders op de koestal in een hok als een wild dier werd opgesloten. Het hok in twee afdeelingen verdeeld kreeg slechts licht en lucht door een gatwaaraan een paar tralies waren aangebragtter wijl door een kleine opening het eten werd gegeven. Misban- ling had er niet plaats en er werd goed voedsel gegeven. Voor 15 jaar ongeveer was hij idioot geworden en had men hem laten loopen uit vrees echter dat men den jongeling in een gesticht zou plaatsen dat het de bakkersklandisie zou bena- deelen en dat hij kwaadaardig mogt wordenhad men de on gelukkige sinds een 8-tal jaren opgesloten, maar daardoor tevens alle kans tot herstel doen vervallen. De man zal naar het krankzinnigengesticht te Zutphen worden overgebragt. Z. M. stoomschip Zoutman heeft li. Vrijdag op de reede van Texel een proeftogt gedaan. De machine heeft na de ondergane herstelling zeer goed voldaan. Men verwacht nu spoedig dat die bodem naar Curasao zal vertrekken. De verzakking der Waalkade te Nijmegen was onlangs bij een middelmatigen stand der rivier niet merkbaar. Nu de stand echter lager wordt, doen zich weder sporen van ver zakking op. Er schijnt dit jaar, vooral onder Noordwijk, veel wild te zijn althans de landbouwers aldaar klagen over heJt*£fbote steeds toenemend aantal konijnen, die aan hun grasgewas-of l. - Ji f- - Ai

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1