IV". 771. Vrijdag 29 Augustus. A". 1 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSLH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden 1.95en franco per post 2.80 :n de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cent9. Prijs der Advertentiëc1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct9. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 n. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haariem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.j 9 a. 29 m en op de Zondagen '«avonds 10 u. 40 m. uit Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingeo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te 7 u. 40 m.; middags te 11 a. 15 m.s 'suamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Ooet-Iudisohe Landpott. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 2-3; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en vaD 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en lWethouders.Maandag en Donderdag f.a 11 uur. Commissie van Fabricage ,Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te opreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks vau 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vnn 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot president der arrondissements rechtbank te Brielle Mr. J. van der Feenrechter in de ar- rondissements-rechtbank te Alkmaar, en tot burgemeester der gemeente Hoevelaken A. J. baron Schimmelpenninck van der Oije; der gemeente Nunhem J. van Herten en der gemeente Bennebroek C. van Lennep. Z. M. de Koning wordt Maandag van Wiesbaden in de residentie terug verwacht en zal alsdan al de ministers ont vangen. Als kandidaten voor de aanstaande verkiezing van een lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal voor het kies district Gorinchem, in plaats van Mr. P. J. Elout van Soe- terwoude, die bedankt heeft, worden genoemd de heeren Mr. C. W. J. baron van Boetzelaar van Dubbeldam te Utrecht; Mr. J. D. van der Poel te Ameideoud lid der Kamer, W. A. Viruly Verbrugge, burgemeester van Gorinchem, en Mr. A. J. Korteweg te 's Hertogenbosch. Den lsten der volgende maand zal de vacantietijd der kadetten van de Koninklijke militaire akademie te Breda ein digen en den volgenden dag de studielessen enz. weder aan vangen. Den 4den en den 5den der volgende maand zullen de nieuw benoemde kadets bij gemelde akademie worden in dienst gesteld. Woensdag zou Z. M. stoomschip Zoutman op nieuw een togt doen om de machine, waaraan herstellingen zijn geschied, te beproeven; daarna zal men waarschijnlijk in het laatst dezer week vertrekken. Men heeft in de Koekamp te 's Hage een aanvang ge maakt met het plaatsen der loodsen voor de te houden ten toonstelling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Zij hebben een lengte van 61 Ned. ellen bij een breedte van 6 Ned. ellen. Er zullen zes zoodanige loodsen aldaar worden opgerigt. Prof. Vinke is Woensdag namiddag aan de gevolgen van een aanval van beroerte in den ouderdom van 68 jaren te Utrecht overleden. Woensdag morgen te zes uur ia te Delft uit de stads gracht aan de Turfmarkt het lijk opgehaald eener 30-jarige dame (uit Rotterdam), die sedert Zondag nacht jl. vermist was. Deze dame, die sedert eenigen tijd in het krankzinnigen gesticht verpleegd werddoch wegens haar toenemende beter schap meer en meer vrijheid genoot, had verlof bekomen om haar verjaardag, op Zondag 25 dezer, benevens dien nacht, bij een harer vriendinnen te Delft doortebrengen en zou 's Maandags weder in het gesticht terugkeeren. Zij schijnt ech ter gedurende den nacht gelegenheid gevonden te hebben om zich stil te verwijderen en door een boven-schuifraam op de straat te komeneerst des morgens werd haar vlugt ont dekt en toen bleven tot Woensdag morgen alle nasporingen vruchteloos. Dingsdag avond te 11 uur is te Delft brand ontstaan in den grooten korenmolen, staande aan het Zuideinde. Binnen weinige uren was de molen met de aanzienlijke voorraad gra nen een prooi der vlammendie door den sterken oostenwind werden aangewakkerd. Bijna alles was verzekerd bij de Tiel- sche brandwaarborg-maatschappij. De directien van onderscheidene stoomsleepvaart-maat- schappijen hebben aan de centrale commissie voor de Rijn vaart gevraagd dat de kantoren der in- en uitgaande rech ten te Lobith en te Emmerich zullen worden vereenigdhet aantal ambtenaren te Emmerich worden vermeerderd de schepen ook op Zon- en Feestdagen en buiten den bureautijd in- en uitgeklaard worden, de vijfmaal herhaalde wisseling van scheeps- begeleiders worde opgeheven en het geleide voor de doorvaart dadelijk van Emmerich tot aan de plaats van bestemmiug me degegeven worde. Jl. Maandag is uit Loosdrecht naar Italië op reis ge gaan de kolonel C. Aug. Vecchi, adjudant en boezemvriend van Garibaldi na bij zijn terugkeer vau de tentoonstelling te Londennog weinige dagen hier te lande te hebben door- gebragt. Ook voor zijn reis naar Engeland had hij eenigen tijd te Loosdrecht op het buitenverblijf van Dr. Hacke van Mijnden vertoefd. De godsdienstoefening zal Zondag aanstaande voor het laatst in het kamp te Milligen plaats hebben. Voor de Pro- testansche militairen zal die geleid worden door den WelEerw.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1