N". 770. Donderdag 28 Augustus. A". 18r;2.t': Binnenlandsch Nieuws. LlilllSCII lAfiBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96, en franco per post 2.80 ;n de drie maanden. Afzonderlijke Nom- oiers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12$- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Ct9. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct9. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 n. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2^. u., de overige dagen uitgezonderd de ZondagS n. Postbusligtingec aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te II u. 15 m., 'snamiudags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 r over Triest, 7 eu 23 over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 11—1 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en vau 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijusen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot inspecteurs der registratie en domeinen van de derde Jciasse de heeren A. W. van Boven en M. Timmerman thans ontvangers te Oud-Beijerland en te Lochem; voorts tot broeder der orde van den Nederlandschen Leeuw de heer A. J. Kuypersop verzoek eervol ontslag- verleend als commies ter griffie van de Eerste Kamer der Staten-Generaalen de benoeming van Mr. R. baron van Breugel Douglas tot Staatsraad in buitengewone dienst over eenkomstig zijn verzoek ingetrokken. Bij Koninklijk besluit is aan den gepensionneerden brie venbesteller H. B. de Goey een pensioen van f 161 'sjaars verleend. Men verzekertdat de Minister Thorbecke zich per soonlijk heeft willen overtuigen van de mogelijkheidom de bevolking van de gestichten te Ommerschans overtebrengen naar die te Veenhuizen, naar het plan van zijn voorganger, maar zulk een verhuizing en vereeniging niet raadzaam heeft geacht. Mr. J. Loudon, Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, zal aanstaanden Vrijdag en Zaturdag zijn inspectie-reis in de provincie voortzetten en de gemeente Soe- terwoude, Benthuizen, Voorburg, RijswijkDelftshaven Vlaar- dingerambacht en Vlaardingen bezoeken. Dingsdag hebben aan het Ministerie van Binnenland- sche Zaken door de Commissie voor de Staats-Spoorwegen de volgende aanbestedingen plaats gehad, als: 1°. Het bouwen van de penanten en landhoofden, steun- peilers en beveiligingswerken voor twee draaibruggen over het groot Noord-Hollandsch kanaal en een dubbele brugwachters woning, ten behoeve van den Spoorweg van het Nieuwediep tot Alkmaar. Daarvoor waren 19 inschrijvingsbilletten inge komen. Dit werk is afgemijnd door den heer J. Galmar te Amsterdam voor de som van f 209,000. 2°. Het maken van de aardebaan de kunstwerkende ge bouwen, de levering van ballast, het leggen van de spoor baan en eenige verdere werken voor den spoorweg tusschen het Nieuwediep en Niedorperverlaat. Daarvoor waren 22 in schrijvingsbilletten ingekomen. Dit werk werd afgemijnd door den heer D. Volker te Dordrecht voor de som van f 748,000. 3°. Het maken van werken voor de bewaking en afdeeling j van de Spoorwegen van Breda naar Tilburg en van Roosen daal naar Bergen-op Zoomin twee perceelen. Voor het eerste perceel van Breda naar Tilburg waren 18 inschrijvingsbilletten ingekomen. Het is afgemijnd door den heer C. Kuik te Breda voor de som van f 19,600. En voor het 2de perceel, van Roermond naar Bergen-op-Zoomwaren 14 inschrijvingsbil letten ingekomen. Het werd afgemijnd door den heer W. Nug- teren te Hardinxveld voor de som van f 18,000. 4°. Het bouwen van een stationsgebouw te Tilburg voor den Spoorweg van Breda tot Tilburg. Daarvoor waren 15 inschrij vingsbilletten ingekomen. Dit werk is afgemijnd door den heer J. Hoof te Tilburg voor de som van f 33,600.' De aanbestedingen Dingsdag gehouden hebben dus zamen beloopen f 1,028,200. De Nederlandsche Handelmaatschappij heeft Maandag haar jaarlijksche veiling van Java-thee aangeslagen, welke te Amsterdam zal gehouden worden op Dingsdag den 7den Oc tober aanstaande. De aangeslagen hoeveelheden bestaan uit 16825/4, 33/8 en 1157/12 kisten, liggende te Amsterdam en 6460/4 en 404/12 kisten te Rotterdam. In den Koninklijken Eranschen Schouwburg te 's Hage zullen Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd twee comedies, namelijk: On demande un gouverneur en le feu au couvent. Men verneemt dat Prof. H. L. Vinke te Utrecht 11. Zaturdag door een beroerte getroffen is en in een bedenkelij- ken toestand verkeert. De Delftsche Courant behelst het berigt wegens eeu belangrijke boekverkooping aldaar. //Een bekwaam mart is in den loop van dit jaar aan de wetenschappen ontvallen: Dr, S. Bleekrode, in leven Hoogleeraar in de wis-en natuurkunde aan de Koninklijke Akaderaie te Delft. Vooral op scheikundig- gebied bewoog zich deze geleerde, en zijn boekerij draag' den meer bijzonderen stempel der toepassing van zijn weten schap op allerlei vakken van nijverheid als: algemeene en par ticuliere bouw en werktuigkunde, fabriek handsbedrijf- en

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1