N°. 769. Woensdag 27 Augustus. A". 18621 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u.36m.; 10 u. 17 m.; 1'n. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 n. 65 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2f u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingeo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te 7 u. 40 m.; 's middags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 9—12 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 25 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 tl. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot referendaris bij het departe ment van Justitie Mr. A. A. de Pinto rechter-plaatsvervan- ger in de arrond-rechlbank en advocaat te 's Gravenhagetot raadsheer in het Provinciaal Gerechtshof in Gelderland Mr. C. P. Henny, rechter in de arrond.-rechtbank te Arnhem; tot proc.-generaal Mr. J. F. Pringle, thans adv.-generaal en in diens plaats Mr. J. M. Smits, subst.-officier bij de arrond- rechtbank te Arnhem; voorts tot subst.-officier bij die recht bank Mr. J. J. de Meijier, subst.-officier te Nijmegen en in diens plaats Mr. J. J. van Meerbeken, adv. te Utrecht; tot griffier bij het kantongerecht te Voorst Mr. B. Swart en te Oudenbosch Mr. S. T. A. van der Heyden; tot subst-griffier bij de arrond-rechtbank te Maastricht Mr. F. H. J. baron de Bieberstein Kogalla Zawadsky; tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Valkenburg den heer J. F. Ghijsens, thans te Simpelveld en in diens plaats den heer W. Laatsman, sum. te Maastricht. Wij vernemen, dat de werkzaamheden tot stichting van het vereenigingsgebouw in den Zoölogisch-Botanischen tuin te 's Hage een aanvang hebben genomen en op den lsten April van het volgende jaar moeten volbragt zijn. De aan neming is gegund aan den betrekkelijk Iaagsten inschrijver den heer W. H. van Zanten. Het gebouw zal bestaan uit een achtkantig middelgebouw van 20 Ned. ellen diameter en p. m. 15 ellen hoogte met twee zyzalenelk van 15 el lengte, een kasteleinswoning met al het noodige, een ruime entréezaal en uitgebreide veranda's. Een der zijzalen zal worden ingerigt voor serre, terwijl onder de andere een bergplaats en winterverblijf voor eenige dieren wordt gemaakt. De opgenoemde afmetingen doen zien dat men in ruimte de tot nog toe aldaar bestaande openbare gebouwen van vereenigiug overtreft, terwijl de verhevene plaatsing in het midden van den tuin het eigenaardig voor komen de bijna geheel uit glas bestaande daken en kappen een schoon geheel zullen vormen. Aan H. M. de Koningin is voor eenige dagen de eerste bouquet uit den tuin aangeboden. Het beeft H. M, behaagd den directeur in de meest hartelijke woorden HD. ingeno menheid met deze attentie te betuigen en cr den wensch voor den voortdurenden bloei van het Genootschap byte voegen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald, dat de verkiezing voor een lid der Tweede Kamer in het kiesdistrict Gorinchem zal plaats hebben op Dingsdag 16 September aanstaande. In het kiesdistrict Gorinchem wordt als candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer algemeen genoemd de heer W. A. Viruly Verbfugge, burgemeester van Gorinchem. Naar men verneemt zijn de begrootingswetten voor 1862 aan het onderzoek van den Raad van State onder worpen. De Italiaansche generaal Vecchi bevindt zich thans hier te lande, en wel op het buitengoed van Dr. Hacke van Mijn den te Loosdrecbt. Dezer dagen bevond zich in de residentie de heer C. A. Serrure, advocaat te Gent, de zoon van Prof. Serrure, ten einde de noodige onderzoekingen in het werk te stellen voor de uitgave van zijn ^Geschiedkundige bijzonderheden van de leden van het Huis van Oranje, vóór Willem den Zwijger, welke die letterkundige van plan is in het licht te zenden, Zijne Notice sur Engelbert II, Comte de Nassau, lieutenant-géué- ral de Maxirailien et de Philippe le Beau aux Pays-Bas onlangs te Gent uitgekomen, billijkt de verwachting, dat onze geschiedenis met een belangrijke bijdrage verrijkt zal worden. Maandag avond is tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Amsterdam beroepen Ds. B. J. Adriani, pred. te Botterdam, met wien op het drietal stonden Ds. G. van Gorkompred. te Leiden en Ds. W. P. Wolters, pred. te Harlingen. De krijgsraad te Leeuwarden beeft 11. Zaturdag uitspraak gedaan in de zaak van een militair, 18 jaar oud, die den 20steu Julij jl. op den straatweg naar Groningen een jong meisje, die daar met drie vriendinnen wandelde, heeft aan gevat en getracht een zoen te geven, waartoe bij bij herha ling geweld had gebruikt. Ofschoon meer een grap dan wel

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1