N°. 767. Maandag 25 Augustus. A". 1 Binneulandsch Nieuws. LËID8CH DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentieu 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 ra.; 10 u. 17 ra.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 ra.; 9 u. 29 ra. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's llage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens vau 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het. Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft bij besluit van den 6den Augustus II. het tarief goedgekeurd, door den Gemèenteraad van Utrecht vast gesteld tot heffing van rechten voor het leveren van gaz en het gebruik van gaztoestellen door de stedelijke gazfabriek aan particulieren. Dat tarief is geldig tot het einde van het jaar 1865 waarna een nieuwe koninklijke magtiging op den zelfden of een gewijzigden voet moet worden verkregen. Van het gazvolgens aanwijzing van den meter berekendwordt betaald 14 cents per kub. elvoor een gang-lantaarnlicht zijnde een vischbekvlamf 30,40 in het jaar, van zonsonder gang tot des avonds elf uur brandende. Naar men verneemt, wordt Z. M. de Koning den 3den der volgende maand van Wiesbaden in de residentie terug verwacht. Naar men verneemt bestaat bij de Regering het voor nemen in de aanstaande zitting van de Staten-Generaal een wetsontwerp aantebieden tot afschaffing zoowel van het zegel recht op de dagbladen, van het zegelrecht op de adverten- tien en ook tot afschaffing van het zegel op de buitenland- sche dag- en weekbladentijdschriftenmaandwerkenenz. Men berekent de gezamenlijke opoffering, die de schatkist daardoor zal komen te lijden op ongeveer een half millioen guldens. Het plan was die afschaffing met 1 Januarij 1863 te doen plaats hebbendoch daar het voorstel daartoe in verband staat met andere voorstellen van linantiëlen aard, die van regeringswege aan de kamers zullen worden gedaan, en zelfs het eene voorstel zal afhankelijk worden gemaakt van het andere, zoo kan de vaststelling van het geschikste tijd stip der afschaffing, al wordt deze ook door de wetgevende magt aangenomen, alsnog bezwaarlijk met zekerheid worden voorzien. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dings dag 26 dezer niet plaats hebben. Daar de waterstand in het Heusdenscbe gat niet toelaat de kanonneerboot N°. 44 daar binnen te brengenzoo ver neemt men tochdat Heusden met de booten zal bezocht worden. De baron Nagell heeft Woensdag de geheele equipage der kanonneerboot op zijn kasteel te Nederhemert ontvangen. Na al de merkwaardigheden te hebben bezigtigdwerd zij op de meest onbekrompen wijze onthaald. Menige feestdronk werd in gesteld op Koning en Vaderland terwijl gastheer en gastvrouw niet werden vergeten. 's Avonds werd het kasteel met Bengaalsch vuur verlicht; men berekent dat ongeveer 400 personen van Heusden en omstreken de kanonneerboot hebben bezichtigd. Z. M. de Koning van Hannover heeft den heer Blom- mendaal, officier der Nederl. Marine, tot ridder der Guelphen- orde benoemdwegens het vervaardigen van maritime kaarten der Ems. Z. M. de Koning der Belgen heeft den raad van legatie von Magnus, thans tijdelijk zaakgelastigde van Pruissen bij het Nederlandsche hof, het kommandeurs-kruis der Leopolds-orde geschonken. De heer BensonPresident van de Republiek van den vrijen negerstaat Liberia, is Donderdag morgen van Amster dam in de residentie aangekomen en heeft zijn intrek geno men in het Hotel de Oude Doelen. Na een bezoek aan het Ministerie van Buitenl. Zaken en dat van Marine te hebben gebragten na het merkwaardige der residentie te hebben bezichtigd, heeft hij de reis naar Rotterdam voortgezet, om zich van daar naar Londen te begeven. Te 's Gravenhage rustte Donderdag middag een melk meisje van circa 12 jaren onder het lommer der boomen aan den Zwarten Weg op haar melkemmertje. Door de warmte werd zij slaperig en viel met haar emmertje in het water, waaruit zij zich zelve echter redde, zoodat zij met een nat pak en een ledig emmertje huiswaarts keeren kon. Een daar wandelende dame, die dit in de verte gezien had, gaf het schreijend kind een guldenzoodat hare tranen spoedig vervangen werden door blijdschap, daar haar verloren karnemelk meer dan dub bel betaald was. Naar men verneemt, zijn door den heer S. vanRaalte, Maandag 11. te Amsterdam overleden, gelegateerd f 1000 ten behoeve van het Nederl. Israëlitisch oude mannen- en vrou wenhuis, f' 500 aan ieder der twee Nederl. Israëlitische wees-

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1