Werken van J. J. CREMER. UIT HET LEVEN. - TWEE NOVELLEN. - Kees Spri"se" OFFICIEEL NIEUWS. Advertenliën. AlliflEi A ill U ili Li Muzijk en Zang. Derde druk. ƒ1.80* toevallig koffij te storten op de kleederen van hen die lid zijn van uw genootschap!" De fooijen-afschaffer gaf toen dadelijk de sou. De kamer van koophandel te Marseille gaf twee jaren geleden aldaar een diner ter eere van 's keizers verblijf aldaar. De firma Potel en Chabot werden met de levering belast tegen 50 fr. het couvert aan de tafel des keizers en 33 fr. aan de overige tafels. De leverantie voldeed niet en de betaling van de geëischte 18000 fr. werd geweigerd; de kamer wilde 13000 fr. geven. Genoemde firma stelde een rechtsvordering in en haar werd door de rechtbank 15000 francs toegewezen, op grond dat het diner geen 18000 francs waard en 13000 fr. wel wat te min was. Op den Franschen Zuider-spoorweg is onlangs een grijs aard van 72 jaar in hechtenis genomen, die de rol van vam- pyr vervulde. In een wagen van de tweede klasse met een jong meisje alleen gezetenhad hij haar met een scheikundig middel bedwelmd en daarna een kleine wonde aan den hals toegebragt, waaruit hij het bloed opzoog en toen de trein stil hield verwijderde hij zich. Door de brandende pijn kwam het meisje tot bewustzijn en riep om hulp. Zij vertelde aan de beambten wat zij ondervonden had. De grijsaard werd spoedig achterhaald en gaf te kennendat wanneer hij meisjes bloed dronk, hij verjongd zou worden. Uit Calais schrijft mendat het aantal reizigershetwelk die haven doorkomt, nog altijd bijzonder groot is. Van 2 tot en met 15 dezer bedroeg hun getal 11,090 personen. De Maatschappij van den Chatham-spoorweg heeft van dit station twee prachtige nieuwe stoombooten in de dienst gebragt, Scuq en Petrel genaamd, die den overtogt van Dover naar Calais respectivelijk in een uur en zes minuten en in een uur en twaalf minuten hebben gedaan. Dit is de snelste reisdie nog immer tusschen Frankrijk en Engeland gedaan is. Beide paketbooten vervullen thans dagelijks de dienst tus schen genoemde twee havens, in rechtstreeksche gemeenschap met de spoortreinen van Brussel en Londen. Uit een van de groote fabrieksteden van Frankrijk, al waar een groot aantal arbeidslieden uit de katoenfabrieken eerstdaags zouden worden weggezonden, wordt gemeld dat de fabriekanten uitgenoodigd zijn geworden, om hunne fabrieken openen hunne arbeidslieden aan het werk te houden onder belofte van schadevergoeding uit de schatkist, indien de voortzetting der werkzaamheden hun nadeelige uitkomsten opleverde. De heer Theed is te Balmoral aangekomen met het mo del van zijn standbeeld van Prins Albert in Schotsche dragt. Op verlangen van H. M. is dit beeld aan den grooten trap geplaatst op de plek waar later een marmeren beeldnaar dit model vervaardigdzal worden opgerigt. In Engeland wordt onder de werkende klassen een ma nifestatie ten gunste van Garibaldi voorbereid. Het plan is een inschrijving te openen tot inzameling van een Garibaldi penning als een oppositie tegen den St. Pieterspenning. Te Londen heeft dezer dagen een persoon op een zon derlinge wijze het leven verloren. Onder een stortregen van de groote tentoonstelling terugkomendeliep hij uit alle magt om een plaats te bekomen in een omnibus, maar struikelde, viel plat op den grond neder en bleef onbewegelijk liggen. Hij werd naar het St. George's Hospital gebragt, alwaar weldra bleek, dat hij opgehouden had te leven. Bij de lijkschouwing bleek hetdat drie valSche tanden in den val waren losge raakt en in het strottenhoofd geschoten, waardoor stikking had plaats gehad, welke den dood ten gevolge had. Donderdag namiddag volbragt James Matthews, een werkman van den heer Fisher, zijn jaarlijksche gevaarlijke reis naar de spits van den kerktoren te Salisbury, ten einde de windvaan te smeren. Tot ontzetting der aanschouwers plaatste hij zichtoen zijn werk was afgedaanschrijlings op het kruis boven de windvaan, ongeveer 400 voet boven den beganen grond, waarop hij bedaard weer naar beneden toog. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den 16den Augustus 1862. 3 wegens het baggeren in de Singelgracht, zonder consent. 4 wegens het baggeren in de Vlietden Rijn en Poelwetering zonder consent van het Hoogheemraadschap van Rijnland. 15 wegens op de openbare straat zich in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens het los en zonder toezigt laten staan van een be spannen hondenkar. 1 wegens op zijn hondenkar zittende te hebben gereden. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het innemen van gemeentegrondzonder consent. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat de ingevulde Patentbladen, over het dienstjaar 1862 en 1863, voor de vier eerste Wijken, ter Secretarie dezer Gemeente verkrijgbaar zijn, dagelijks van des voormiddags tien tot des namiddags te een uur. Ondertrouwd: A. D. WEMPE en A. G. ROSZBERGER. Leyden, 21 Augustus 1862. Getrouwd J. C. TIMMERMANS en S. A. M. VELS HEYN. Leyden 20 Augustus 1862. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden doen te weten dat eerlang zal worden overgegaan tot de benoeming van a. eene tweede Hulponderwijzeres aan de openbare school voor meer uitge breid lager onderwijs der le klasse voor meisjesbekwaam tot het geven van onderwijs in het Franscb, óf in het Engelschóf in het Hoogduitsch en in de handwerken voor meisjes tegen ge not eener jaarwedde van f 600 b. een derden Hulponderwijzer aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2® klasse voor jongensdie in het bezit moet zijn eener acte van bekwaamheid tot het geven van onderwijs in de Fransche taal, op eene jaarwedde van f 600 e. eene tweede Hulponderwijzeres aan de openbare school voor meer uitge breid lager onderwijs der 2e klasse voor meisjesbekwaam om in het Fransch en de handwerken voor meisjes onder wijs te geven op eene jaarlijksche be zoldiging van f 500; d. een tweeden Hulponderwijzer der 3® klasse aan de openbare school voor ge woon lager onderwijs voor minvermogen dentegen f 350 'sjaars.; weshalve zij, die verlangen voor een dezer betrekkingen in aanmerking te kotaen, wor den uitgenoodigd, hunne bewijsstukken van bekwaamheid en goed zedelijk gedrag vóór of op 23 Augustus e. k. ter plaatselijke Secretarie portvrij in te zenden. Burgemeester en Wethouders voornd., D. TIEBOEL SIEGENBEEK Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris. Uitgave van A. W. SYTHOFFte Leiden: BEELDEN EN SCHETSEN. - Driemaal gezien, Herinneringen vhn Fidelius. Wat Vader Harmsen vertelt. Naar omhoog. Wat ik hoorde en zag in den Spoorwagen en binnen de Wachtkamer. Zes Schetsen in eene Lijst, .ƒ1.50. sr; aphie Met eene Litho- 1.90. f /\RM17 CLAMITI7Ï VERHAAL. - Met eene Lithographie

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3