a°. N". 766. Zaturdag 23 Augustus. Biiinenlandsch Nieuws. i- -« - LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 n. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 'aHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2$ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sinorgens te 7 u. 40 m.; 's middags te 11 u. 15 m., 'snamiddags' te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l en 17over Triest, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraal. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uurj der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. -Z. M. heeft benoemd tot subst.-griffier bij de arrond.- rechtbank te Leiden Mr. H. P. van Kaathovengriflier bij het kantongerecht te Noordwijk; tot recbter-plaatsvervanger in de arrond-rechtbank te Nijmegen Mr. W. Francken NGz., advocaat aldaar, en tot adsp.-ingenieur van den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken in Neerl.-Indie Mr. K. Prins, C. E. S. Verschueren en A. C. Maas, opzigters van 's Rijks waterstaat hier te lande. Naar men verneemt heeft het Z. M. den Koning be haagd de doodstraf, door het Provinciaal Gerechtshof van Gelderland aan Berend van de Pol, Karei Koetsveld en Cor- nelisje van Schipbroek, huisvrouw van Karei Koetsveld, ter zake van vergiftiging opgelegd, te verwisselen in een tucht huisstraf, ieder van twintig jaren. Ten gevolge van bestaande vacaturenmet ingang van 1 November, zullen er ten minste drie rijksopzigters van den waterstaat 4de kl. worden benoemd weshalve dé Minister van Binnenlandsche Zaken berigtdat zijdie wenschen benoemd te worden zich aan een vergelijkend onderzoek moeten onder werpen en zich vóór of op den 15den September e. k. bij het departement van Binnenl. Zaken hebben aangemeld, met een op zegel geschreven adres, bevattende naauwkeurige opgaven van naamvoornamen en woonplaats. Nadat Zondag a. s. de godsdienstoefening in het kamp bij Milligen voor de protestanten onder de leiding van Dr. Laurillard uit Amsterdam geëindigd zal zijnzal er een groote parade gehouden wordenwaarna er een wedren zal plaats hebben, waaraan verscheidene officieren zullen deelnemen en waartoe een prijs is uitgeloofd door Z. K. H. den prins van Oranje, zoodat het te verwachten is, dat het kamp door een aantal vreemdelingen bezocht zal worden. Des avonds zal er voor de meeste cantines geïllumineerd worden en zullen de verschillende muziekcorpsen zich doen hooren. Van Rijkswege is Dingsdag 11. in de kolonie de Om- merschans een opmeting gedaan tot het bouwen van een cel lulaire gevangenis. Maandag 11. werd te Ommen van de Ommerschans ge vankelijk binnengebragtom vervolgens naar Deventer getrans porteerd te wordende kolonist Gephartdie zich dien mor gen aan brandstichting in de katoenfabriek had schuldig ge maakt. Door gepaste maatregelen werd de brand spoedig ge- bluscht; echter zijn eenige kettingen verteerd. De onder-di recteur Huizebosch werd door den booswicht met een mes bedreigdzeer spoedig echter was hij in verzekerde bewaring. Van den Dingsdag met de pink Eugène en Charles te Scheveuingen aangebragten steurharing zijn Woensdag door den reeder, den heer A. E. Maasde gewone geschenken aan het vorstelijk gezin aangeboden. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten ter verbetering van de verbinding over de Muntsluistot onteige ning der opstallen op den wal van de Kistenmakersgracht, be groot op f 24,500. Over de Lijnbaansgracht vóór de Wester straat zal een vaste brug worden gelegd en twee andere brug gen over die gracht weggeruimd. De kanonneerboot N°. 44 is Dingsdag 11. voor het Heusdensche gat geankerdomdat de waterstand te laag is om voor Heusden te komen. De kweekelingen der Leidsche Kweekschool voor Zeevaart hebben Woensdag daaraanvolgende de stad bezocht. Bij de dames-hoofdcommissie te Zwolle zijn voor de verloting van voorwerpen van kunst en smaakten behoeve der slagtoffers van den brand te Enschedé, over de 6000 voorwerpen ingekomen, terwijl bijna 3000 loten zijn geplaatst. LI. Woensdag heeft te Alkmaar het zangersfeest plaats gehad, dat door de liedertafel Arion was uitgeschreven. 1400 hoorders waren in het locaal, waarvoor de cirque olympique van den heer Wohlslager werd gebruikt, aanwezig. Na den afloop werd een vauxhal en bal buiten de Kennemerpoort gegeven. Op den Haagdijk te Breda is een jonge dochter, door op een stoel voor een openstaand raam te klimmendaaruit gevallen en op de straat nedergekomenalwaar zij in een allerdroevigsten toestand werd gevonden. Men vreest voor het behoud van haar leven. Woensdag namiddag is te Dordrecht in de Kalkhaven

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1