DOORSCHIJNENDE KRISTALZEEP, Advertentiën. Kandij-, Sucade-, Kruid en Ontbijtkoek. E. LAURILLARD, OFFICIEEL NIEUWS. REDE Uitgegeven bij M. WIJT ZONEN te Rotterdamen alom ver krijgbaar gesteld. Prijs 50 Gents. ais thans te Londen plaats heeft en vroeger ook te Parijs gehouden is, en heeft zij een eereprijs uitgeloofd voor het beste plan van het daarvoor te Madrid opterigten tentoonstel lingsgebouw. Gedurende het laatste zittingjaar zijn bij het Engelsch Lagerhuis ingekomen 10198 adressen voorzien van 973111 handteekeningen. Een vreeselijk ongeval heeft mejufvrouw Selina Young, //de vrouwelijke Blondin" getroffenterwijl zij in Higbury Barn Gardens een voorstelling gaf. Nadat zij eenige reizen heen en weer gedaan had op de meer dan 100 voet boven den beganen grond gespannen koord, begon zij haar laatsten togt met een balanceerstok, waaraan aan beide einden vuur werk was bevestigd. Toen zij geen twintig voeten meer ver wijderd was van het einde der koord, en de vuurraderen aan den stok met groote snelheid ronddraaidenhoorde men plot seling een hevigen knal. Het vuurwerk was uitgebrand, en door den schok verloor zij het evenwigt. Een kreet van ont zetting ontglipte aan de toeschouwers, toen men de ongeluk kige, die zich nog eenige oogenblikken aan de koord had vastgehoudenplotseling met het hoofd naar beneden in het hoog geboomte van den tuin zag verdwijnen. Alles snelde in schrikkelijke verwarring naar de pleg waar zij gevallen was en eindelijk vond men haar bewusteloos aan den voet van een boom. Gelukkig waren eenige doctoren op een diner in de nabijheiden onder hun toezigt werd zij bijna bewusteloos naar een slaapkamer gebragt. Toen zij tot zichzelf kwam, poogde men hare kwetsuren te onderzoekenmaar de pijn was zoo hevig, dat men het raadzaam oordeelde tot den volgenden morgen te wachten. Toen bevond men, dat o. a. het dijbeen op een gevaarlijke plaats was gebroken. De patient was bij haar kennis en werd op haar verzoek naar het St. Bartholo- meus-hospitaal vervoerd. Bijna had dit ongeluk tot een tweede aanleiding gegeven. In de aangrenzende zaal vertoonde namelijk Leotard zijn hals brekende kunsten op de trapeziums, en terwijl hij daarmede bezig washad een der aanwezigen de onvoorzichtigheid te vertellen wat in den tuin was geschied. Leotard werd zoo bleek als een doek, en zoo zenuwachtig, dat hij bij den tweeden sprong het middel-trapezium miste. Gelukkig kwam hij echter in zijn val op de voeten terecht. Naar men zegt hadden de eigenaars van den tuin mejufvrouw Selina trachten te bewegen om dien avond geen voorstelling te gevendaar de koord door de vochtigheid zeer glad was geworden. Dezer dagen is het vergrootte postkantoor te New-York voor het publiek geopend. Het gebouw, waarin dit gehouden werdis de Oude Hollandsche kerknog van de dagen der Nederlanders in Amerika getuigende en, daar het niet meer aan de behoefte voldeed, heeft men het ijzeren hekwerk, dat het gebouw omringdeweggebroken en er een laag nevenge bouw geplaatstzoodat het geheel er nu uitziet als een kerk in een huis. Bij het opnemen der grafsteenen, met bet gras der omheinde voorplaats bedektkwamen verscheidene oude grafschriften voor den dagzoo ook werden door het wegne men van een balkon twee steenen in den voorgevel der kerk zigtbaar met de opschriften//Psalm XXVI vs. 9. Ik hebbe lief de wooninge Uwes Huijses1719 en Jesaias LVI vs. 7. Mijn Huijs zal een Bede-Huijs genaamt werden." De oude kerk tart de eeuwenzoo zelfsdat men niet wist hoe haar aftebreken hetgeen men zeer gaarne gedaan zou hebben want in Amerika heeft men geen eerbied voor anti quiteiten. Een woord nog over de inrigting van de uitgifte der brievendie bewonderenswaardig is. Het postkantoor bin nentredende, bevindt men zich in een breed voorportaal (het nieuw gebouwde gedeelte) aan de binnenzijde geheel van rui ten voorzien. Elke glasruit is verdeeld in twaalf vakkenwaar achter even zoovele loketten die van nummers voorzien zijn en waarin de brieven onmiddelijk na ontvangst geplaatst en door de geadresseerden afgehaald en betaald worden. Dit ge tal loketten of boxes bedraagt nagenoeg 80QQ en de aflevering geschiedt zoo spoedig, dat de Europesche mail, die gewoon lijk eenige wagenvrachten uitmaaktdoor de belanghebbenden ontvangen is binnen den tijd van twee uren na aankomst der stoomboot. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 21sten Augustus 1862, des namiddags te twee uur. Onderwerpen: 1°. Gemeente-rekening 1861. - 2°. Voorstel van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium, tot verhooging der jaarwedde van den docent in de Hoogduitsche taal, Dr. K. A. X. G. F. Sicherer. - 3°. Adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting 1862, van: a. M. E. Booy, b. J. P. van den Bosch, c. H. J. Colpa, d. de erven van de Wed. H. Kreps, e. de erven van de Wed. P. J. Lezwyn, f. P. Stallinga. - 4°. Requesten van J. van Bemmelen en D. van Dantzig, betreffende de uitlegging van de verordening van 9 Augustus 1860 (Gem. blad N°. 4, 1861). - 5°. Staat van af- en overschrijving van het Israëlitisch Armbestuur, dienst 1861. - 6°. Rekeningen 1861, van: a. het Gereformeerd Minnehuis, met suppletoiren staat van begrootingb. hetR. C. Wees- en Oudeliedenhuisc. het R. C. Armbestuur, d. het Oud-Catholiek Armbestuur. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leidendoet te weten dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den 14den dezer maand invorderbaar verklaard, Kohier, van het Patentrecht, over het dienstjaar 1862 en 1863 houdende aanslagen voor Wijk 6, terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat de ingevulde Patentbladen, over het dienstjaar 1862 en 1863, voor de drie eerste Wijken, ter Secretarie dezer Gemeente verkrijgbaar zijndagelijks van des voormiddags tien tot des namiddags te een uur. In het midden der Stad verlangt men in HUUR een frisch VERTREK zoo mogelijk met een stukje grond geschikt voor eene Fatsoenlijke Bewaarschool. Brie ven franco Letter A. bij J. H. MEER BURG, Steendrukker. Degenen welke genegen zijn bovenge noemde Koeksoorten te "willen DEBITE REN waaraan eene goede verdienste verbonden is, vervoegen zich met gefran keerde Brieven onder Letters A. B. bij de Wed. J. G. MOERBEEK Boekhandel te Groningen, van LONDON, 26 Lambeth Hill, Doctors' Commons en FRANKFORT a/m. AGENT voor HOLLAND t de Heer H. J. ROBBERS te Rotterdam, Oppert 245. gehouden te Rotterdam, 16 Julij 1862, in de Algemeene Vergadering van het NEDEREANDSCH ZENDELINGGENOOTSCHAP door Tkeol. Dr. en Pred. te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3