N\ 764. Donderdag 21 Augustus. 62. *V Binnenlandsch Nieuws. \x LEIDSEH DA6BLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'a GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 _u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2£ u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 9—12 en van 2—7 uur. Zondag van 8—9 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden- Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. -Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11i uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 unr. Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot schoolopziener in het zesde schooldistrict der provincie Overijssel Mr. L. J. van Riems dijk te Almelo en in het 8ste district Mr. J. Kalff te Zwolle; tot lid der commissie van administratie over de gevangenissen te Hoorn Mr. D. van Akerlakenin plaats van Jhr. Mr. P. van Akerlaken eervol ontslagenen het vice-presidium van die commissie opgedragen aan Mr. L. Stokbroo van Hoog- en Aartswoudvoorts eervol ontslag verleend aan P. C. van Woelderen als kantonrechter te Zevenaar. Naar men verneemt bestaat bij de regering het plan om aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal voortestellen het in werking treden van de wet op de rechterlijke organi satie tot een nader te bepalen tijdstip te verdagen. De Minister van Binnenl. Zaken heeft bekend gemaakt dat de examens voor het verkrijgen van acten van bekwaam heid tot het geven van school- en van huisonderwijs voor de tweede maal in het loopende jaar zullen worden gehouden op Woensdag den 8sten October a. s. en volgende dagen; dat zijdie een dezer examens wenschen afteleggenzich uiterlijk op den 24sten September e. k. behooren aantemelden bij den schoolopziener van het district waarin zij wonenof, van bui- ten's lands komende, voornemens zijn zich te vestigen, met opgave van de acte die zij verlangen en overlegging van een of meer getuigschriften van hun goed zedelijk gedrag en van hun geboorte-acte, terwijl de dag en plaats van het examen hun door den schoolopziener zal worden bekend gemaakt. De Minister van Binnenl. Zakende 'heer Thorbecke is van zijnen togt tot opname van de Nieuwe Merwede in de residentie teruggekeerd. Uit een door het departement van Financien openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de zeven eerste maanden van 1862 blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 33,026,277,62 tegen 32,939,843,72 in hetzelfde tijdvak van 1861. Maandag werden door de troepen te Milligen groote ma noeuvres uitgevoerd, waartoe zij te 8 uur uit het kamp ver trokken en zich naar de heide bij Meesveld begaven. Nadat men hier de overwinning op een schijnbaren vijand behaald had, werd Garderen bestormd, totdat de bevelhebber de ma noeuvres deed staken en den stormmarsch tot een volgende gelegenheid uitstelde. De aanwezige Pruissische officieren be tuigden den bevelhebber hun voldaanheid over de bewegingen der troepen en keerden in een opgewekte stemming naar hunne garnizoenen terug. Men meldt uit Apeldoorn: De officieren van het 7de Westphaalsche jager-bataillonin garnizoen te Cleveen die de oefeningen in het kamp hebben bijgewoond, werden ver gezeld door den heer J. A. baron van Hardenbroek, jager- meester des Konings. Zij hadden hun intrek genomen in het logement de Nieuwe Kroon van C. Bloemink op het Loo. Maandag en Dingsdag hebben zij den voormiddag in het kamp van Milligen doorgebragt, en Dingsdag middag de terugreis aangenomen. Het waren een majoor, een kapitein, een 1ste en twee 2de luitenants. De gepensioneerde generaal-majoor van het Oost-In disch legerW. A. van Reesis benoemd tot kommandeur der orde van den Witten Valk door Z. K. H. den hertog van Saxen Weimar. Zondag morgen hebben de kweekelingen der School voor Zeevaart te Leiden te Gorinchem de kerken bezocht. Daarna werden de verschillende geschiedkundige merkwaardig heden bezigtigd, terwijl de heer Boonzaajer zijn kabinet van zeldzaamheden goedgunstig ter bezigtiging had opengesteld. Buiten de stad gekomen werden de kweekelingen door de sub commissie op ververschingen onthaald. In het laatst van September zal er te Amsterdam een algemeene bijeenkomst plaats hebben van Nederlandsche hoofd onderwijzers der gymnastiekmet het doel om eenheid te brengen in dat vak en de belangen van het gymnastisch on derwijs in Nederland zooveel mogelijk te behartigen. Op den voorgrond zal staan om dat onderwijs vooral te doen uitgaan van een intellectueel organischen grondslag. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond ten tooneele gevoerd worden les Crochets du Père Martin (Martin de kraijer). Dingsdag zijn met den zoogenaamden pleiziertrein naar

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1