LA HAYE, Etablissement de Photographie. T HF RIIRFI VR1F1VH NIEUW EN OUD; ter verwa ls LH-j DUDLjIj t IlirjilEF» rjng van den inhoud en den geest des II. PLEIDOOIJEN IN ZAKE III. TYRUS AAN DEN JURIST, Adverlentiën. Droogerijen en Verfwaren. Woerden 31 Julij 1862. NOORDEINDE 109. welke verbetering zijn deze inrigtingeu vatbaar? e. Zijn gegiste dranken voor den mensch nuttig of noodzakelijk Heeft de maatschappij het recht om de ondeugd der dronkenschap tegentegaan Indien dit het geval ishoever kunnen de auto riteiten in dit opzigt gaan g. Dragen de gewone voeding der fabriekarbeiders en de onvoldoende toestand daarvan voor de meeste hunner niet grootendeels bij tot voortplanting der knobbellongtering? Welke middelen moeten er aangewend worden om dit kwaad te genezen? h. De drainering, in ver band beschouwd met de openbare gezondheid; over hare toe passing, ten einde de woningen, steden en localiteitenwaar veel volk bijeenkomt, gezonder te maken. Kan men aanne men dat de draineringswerken de endemische ziekten kunnen verdrijven? i. De kinderen, welke in gestichten verpleegd wor den, zijn meestal aan klierziekten blootgesteld. Zou het niet wenschelijk zijn ze meer buiten optevoeden of aan de oevers der zee, waar zelden klierziekte voorkomt? j. Zou het niet noodig zijn om de algemeene verplegings-gestichten opterigten in den smaak van de nieuwe verbeterde opvoedings-gestichten te Beernem en Ruijsseleede k. De gevaren van huwelijken tusschen bloedverwanten. Zou men niet bij de gouvernemen ten aandringendat zij nieuwe wettelijke bepalingen maken om die huwelijken tegentegaan. Afd. V. a. De verschillende stelsels van belasting en hun invloed op de producten, b. De invloed van den prijs der vervoermiddelen op de handelsondernemingen, c. De uitkom sten welke de wijzigingen der in- en uitgaande rechten in de verschillende landen hebben opgeleverd, d. Eenheid te brengen, uit een internationaal oogpunt, in de wetten, be treffende den handel, de scheepvaart, de assurantiën en de regeling der averijen. Een Belgisch blad deelt mededat dezer dagen een man als naar gewoonte aan het visschen was, waarbij zijn hond hem steeds vergezeldedie altijd kwispelstaartte als zijn meester een vischje boven water trok. Op eens krijgt hij een groote snoek aan den haak; maar toen hij hem boven water wil halenbreekt de hazelaar en de snoek zwemt met het vischtuig weg. Snel springt de hond in 't water, neemt de hazelaar in zijn bek en zwemt er mede naar den kant, terwijl hij de snoek achter zich nasleept. Bij gelegenheid der feesten te Parijs van 15 Augustus wordt op het groote veld te Lyon een zonderlinge wedloop gehoudenen wel tusschen paardenkameelen en struisvogels, derwaarts door een Afrikaansche karavaan aangebragtdie uit tien Arabieren en zes negers bestaat. Voor den wedloop der paarden, tot mededinging waarbij de liefhebbers uitgenoodigd zijnzijn aanzienlijke prijzen uitgeloofd. Volgens een gerucht heeft de Fransche regering aan het kader dat in de Napelsche wateren kruist bevel gezondenom indien het mogelijk is, zich van den persoon van Garibaldi meester te maken. In de vorige week hebben te Londen in één nacht twee belangrijke branden plaats gehad; de een viel voor in Blackfriarsroad ten huize van den coroner voor Surrey, waar de bewoners met de redding-machine uit de bovenverdiepin gen moesten worden gehaald de dienstmaagd viel echter in hare overhaasting uit een der ramen en kwetste zich zoo ern stig, dat men aan haar behoud wanhoopt. De andere brand vernielde een speelgoed winkel. In Wiltshire en Hampshire heerscht op dit oogenblik een zeer kwaadaardige soort van pokken onder de schapen waaraan reeds een groot getal is bezweken op raad van een bekwaam deskundige worden de gezonde schapen thans met aanvankelijk goed gevolg ingeënt. Uit Wallis wordt gemelddat de handel in flanellen goederen dit jaar buitengewoon bloeit. Een fabriek in New town, Montgomery-Shire, sleet in de afgeloopen maand bijna 23,000 yds., terwijl men nog vijf maal zooveel bestellingen had ontvangenwaaraan niet kon worden voldaan. Men schrijft dit toe gedeeltelijk aan de stremming in den katoenhandel en gedeeltelijk aan het openstellen van den nieuwen spoorweg die het verkeer zeer bevordert. In Engeland is weder een voorbeeld van de zonderlinge wetgeving en rechtspleging. De majoor Yelveston leefde van zijn vrouw verwijderd met haar in onmin. Hij stelde bij een rechtbank in Schotland een eisch tot echtscheiding in en zij evènzeer bij de rechtbank in Ierland. De eerste sprak de echt scheiding uit, de laatste handhaafde het huwelijk. Is de ma joor nu al dan niet gehuwd? De beruchte Barnum trekt op zijn wijze partij van de bloedige tooneelenwelke thans tusschen de Noordelijke en Zuidelijke Staten van Noord-Amerika plaats hebben. 'Hij gaat voort met zijn museum te vullen met alle mogelijke curieuse zaken, die hij maar meester kan worden en die hij geschikt acht, om te. kunnen voldoen aan de onverzadelijke kijklustigheid der inwoners van New-York. Een zijner aan- kondigingsbilletten in de vorige maand leverde het zonder lingste mengelmoes op dat men zich kan voorstellen. Er zal opera gespeeld worden, tweemaal per dag; voorts is te be- zigtigen de Amerikaansche Lambert, wiens middel een om vang heeft van 9 voet, 3 duim en die 695 ponden weegt; daarna een schoone reuzin, oud 18 jaren, die 618 pond weegt en 9 voet 1 duim dik iseen prachtig rijtuig van den com modore Ned; een tam gemaakt zeekalf, een monsterslang die men te eten geeft, als er publiek is, en nog een menigte aquaria's. De ondergeteekende heeft de eer ken nis te geven, dat hij bovengemelde zaak op heden GEOPEND heeft. W. P. BIERHAUS. Haarlemmerstraat, Wijk VI, N°. 250. Leiden, 12 Augustus 1862. Bij vonnis van de Arrondissements- Regtbank te Legden van 29 Julij 1862, is JOHANNES VAN DAM, Winkelier en Koopman wonende te Woerdenver klaard in staat van Faillissement, aanvang genomen 26 Julij 1862. Benoemd als Regter-Commissaris de Heer Mr. J. V AN QUTERENRegter in de Arrondisse- ments-Regtbank te Legden en als Cura tor Mr. J. BREDIUSAdvocaat te Woerden. De Curator, J. BREDIUS. MC. SE VERIM, PHOTOGRAPHE DE S. M. L E ROI. H. C. A. THIEME te Nijmegenheeft verzonden: Bijbels. Onder redactie van Dr. A. L. POELMAN en JOHs. HOOYKAAS HERDERSCHEÊ. Jaarg. 1862. Afl. 9 a 2.50 de 12 Afleveringen, oude supra-naturalisme- 3°. De Groningsche school- de eischers sub 2 en 3 als gevoegde partijen - c". De firma Moderne Theologiedoor de Jurist. Prijs 50 Cent. Moderne Theologie. Pleidooi haten regten. Prijs 40 Cent. |"*t ADi7\] DD 1 J? C* van een Jurist aan Ds. GUNNINGover een 1 V wFijil DnlEir pleidooi van Tyrus. Prijs 50 Cent.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3