N°. 757. Woensdag 13 Augustus A°. 1862. Binneiilandsch Nieuws. LEIIISCII DA6BLAD. Deae Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- eu Feestdagen, en kust voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.;6u. 9ni.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 n. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 m.; 4 u. 53 in.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maaudag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2j. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Poftbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 9-12 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maaudag en Donderdag te 11 uur.. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabncaye des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 3 6 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag vau 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8-4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan den generaal-majoor bij het leger in Nederl. Indie W. C. von Schierbrand directeur der genie en inspecteur der sapeurs aldaar, vergunning verleend tot het aannemen der ster van kommandeur 1ste klasse der orde van Albrecht den Dapperenhem door Z. M. den Koning van Saksen geschonken. De heer J. A. Waldeck, hoofd-commissaris van policie te 's Hageis door Z. M. benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Heden vertrekt van Nijmegen naar Tiel het oefenings vaartuig van Leiden, de kanonneerboot onder bevel van den luit. ter zee Slegt, met een aantal kweekelingen voor dezee vaart aan boord, dat aldaar sinds Woensdag is gestationeerd geweest. Burgemeester en Wethouders hebben het vaartuig met een bezoek vereerd en de kweekelingen uitgenoodigd de bijzon derheden van het stadhuis te bezigtigen. Al dadelijk hebben eenige aanzienlijke ingezetenen zich be reid getoond om een sub-commissie voor de kweekschool te Leiden te vormen. Niet minder dan 50 jongeliedenuit deze gemeente en omstrekentot zelfs uit de Pruissische grens plaatsen hebben zich bij den kommandant der boot en den heer Kluit aangemeld en zijn door gemelde heeren naar de nieuwe sub-commissie gerenvojjeerd. Er valt niet aan te twij felen of doel en strekking van deze zending vonden hier al- gemeenen bijval. Een aantal personen hebben zich aan boord begevenom haar te bezigtigen en werden door den kom mandant met de meeste welwillendheid ontvangen. De heerschende orde en zindelijkheid aan boord maakten op allen den besten indruk. Met leedwezen verneemt men dat het met de haring- visscherij ongunstig is gesteld. Althans volgens berigt van de vier van Scheveningen door den heer A. E. Maas voor die visscherij uitgeruste bommen was er tot dusverre geen vangst. Maandag morgen is uit de gracht bij het Groenewegje te Hage het lijkje van het zevenjarig knaapje K. opgehaald dat Vrijdag uit zijn woning was gezonden tot het bezorgen van een recept. Door welke oorzaak het knaapje in het water geraakte, is onbekend. Jl. Zaturdag namiddag had het 5-jarig kind van den heer B., in het Oosteinde te Delft het ongeluk van eeu schuit in het water te vallen en zou vermoedelijk zijn verdronken, wanneer niet de persoon van J. Koolschijn zich te water had begeven, waardoor het hem met veel inspanning mogt geluk ken het kind te redden. Koolschijn heeft reeds den ouderdom van 97 jaren bereikt en is geheel onbedreven in de zwemkunst. Zondag avond te 8 ure is te Delft brand ontstaan in een beneden-achterkamer in het huis van mejufvrouw v. W., in de Dertienhuizen, terwijl de bewoonster afwezig was. De brand is ontstaan in de bedstede, doch werd door de be woners van het bovenhuis spoedig ontdektzoodat het gelukken mogtook met behulp der toegesnelde spuithet vuur mees ter te worden vóór dat het zich verder kon verbreiden. De aangerigte schade is daardoor gering, terwijl het huis tegen brandschade verzekerd was. In het kamp bij Milligen is een fraude ontdekt door het vinden van 470 kannen jenever, die de eigenaars aldaar in den grond hadden verborgen. Zondag 11. werd de eerste godsdienstoefening voor de Protestanten in het kamp van Milligen geleid door Ds. N. H. de Graaf, van Apeldoorn, die den dood herdacht van den hertog Bernard van Saxen-Weimarna het zingen van Psalm LXXX1X vs. 7. Zijn rede had tot grondslag Openb. Ill vs. 21 en 22, terwijl ten slotte werd gezongen Evang. Gezang CLXXXII vs. 3. In de heden Dingsdag gehouden zitting van den ge meenteraad te 's Hage is benoemd tot gemeente-apotheker de heer G. de Man, stads-apotheker in het buiten-gasthuis te Amsterdam. Tot leeraar voor de Hoogduitsche taal en letter kunde bij het gymnasium is benoemd de heer Dr. 0. A. X. G. T. Sicherer, lector in de Hoogduitsche taal en letterkunde aan de Hoogeschool te Leiden en docent aan het gymnasium aldaar. Vervolgens is overgegaan tot de benoeming van vijf hulpleeraren bij het gymnasium, waarvan d^tfïfslaj^s^dat benoemd zijn tot hulpleeraar: 1°. in de/grieksebe fi:*~

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1