N°. 756. Dingsdag 12 Augustus. A". 1862. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft de luit. ter zee der 2de klasse H. E. Eyssell thans dienende in Oost-Indieop zijn verzoek een eervol ontslag uit de zeedienst verleend. Z. M. heeft benoemd voor de burgerlijke dienst in Ned. Indie tot ambtenaren van de 1ste klasse Mr. J. Hulshof Pol Mr. W. A. Engelbrecht, Mr. H. J. Canter Visscher, Mr. J. P. F. Filz en Mr. J. H. Bergsma en tot ambtenaren van de 2de klasse de kandidaten K. W. H. Ligtvoet, A. van der Gon Netscher, H. J. H. BeekveldT. G. A. Canter Vis scher, G. L. Schultz, W. J. C. Groos en H. F. Ledeboer. Uit 's Hage wordt berigt dat de onderhandelingen over den afkoop van den Scheldetol dezer dagen tusschen de Ne- derlandsche "en Belgische regeringen zijn hervat en dat de Minister van der Maesen de SombrefF de afkoop had voor gesteld tegen het 25-malig bedrag der inkomstendie Neder land gemiddeld over eenige jaren van de Scheldetol geniet. Men meldt uit Ommen, dat de Minister Thorbecke Donderdag 11. met veel belangstelling het gesticht de Om- merschans heeft in oogenschouw genomen en zijn bijzondere tevredenheid over de betere inrigting en orde, die er thans in vergelijking van vroeger bestond, schijnt te kennen gege ven te hebben, 's Namiddags is hij naar Veenhuizen ver trokken. De heer W. ClermontBelgisch consul te Maastricht is benoemd tot ridder der Belgische Leopoldsorde. Vrijdag namiddag heeft het te 's Gravenhage gevestigd visschersgezelschapde Medusa, zijn gewonen jaarlijkschen pleiziertogt ondernomen, onder begeleiding van muziekanten, die te zes uur met een vaartuig door Leiden trokken en de muziek deden hooren. Zaturdag 's namiddags te vijf uur keerden zij onder hevige stortbuijen van de visscherij onder Hazers- woude weder door Leiden naar 'sHage terug, alwaar zij met de gewone feestelijkheden langs het Ziekennaar de plaats waar de leden gewoonlijk vergaderen, zich begaven. Te Enkhuizen heeft 11. Vrijdag een waterhoos, uit zee opgerezen, haar water over de stad uitgestort, waardoor in weinig tijd al de regenbakken werden gevuld met zeewater. Te Beerta ontlastte zich 11. Vrijdag een geducht on- weder met hevige regenbuijen. Een arbeider bezig met ploegen op het land school achter de paardenmaar een der paarden werd door den bliksem getroffen en dadelijk gedoodterwijl hij zelf, ongedeerd bleef. Zondag is Ds. C. Plaat van Harlingen als beroepen predikant bij de Evangelische Luthersche gemeente te Botter dam bevestigd door Ds. J. E. Eilers Koch. In de avond godsdienstoefening hield hij zijn intreerede naar aanleiding van Paulus woorden Efese IV15. De Nederlandsche Industriëel bespreekt de aanneming van het nieuwe Tarief van in-en uitvoerrechten door de Eerste Kamer en zegt //Den 4den Augustus heeft de Eerste Kamer in weinige uren recht gedaan over al de bezwaren der 1500 industrieelen in den lande die ook tot deze vergadering voor zich en hunne duizende onderhoorigen het middel van petitionnement hadden te baat genomen. Indien men echter in het Bijblad leest hoe bitter weinig acht op al die stemmen uit en voor het volk is geslagendan zal deze droevige ervaring niet strekken om van het indienen van petitiën als grondwettig middel om zijn belangen aan de gestelde machten kenbaar te maken een hoo- gen dunk te verkrijgen. Onwillekeurig vraagt men zich daarbij af, of de Kamer in deze zaak zich wel heeft geplaatst op het standpunt, die onze staatsregeling haar aanwijst? Hoe toch kan een deel der volksvertegenwoordiging de belangen des volks met zooveel onverschilligheid bejegenenDit is zeker: aan een van beide zijden is dwaling. Of de Kegering en de Kamer zien de zaken verkeerd in of de industrieelen weten niet wat zij zeggen." Misschien deden zij te veel op den voorgrond komenalsof zij het volk uitmaaktenmaar behar tigenswaardig is hetgeen volgt: //de industrieelen, die nu de gelegenheid hebben gehad nategaan hoeveel gewicht de volks vertegenwoordiging aan hunne reclames hecht, zullen thans meer dan immer overtuigd zijn, dat er slechts één middel is om op den langen weg ons doel te treffen aansluiterfen een-' drachtig volharden." Wij prijzen ook de Leidsche jfidustrieelen dat middel aan, en zouden dit gaarne ook in toepassing wil len gebragt zien ten aanzien van beginselen die; nog te weinig LEIBSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.9B, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-G regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 ii. 55 ra.; 4 u. 53 m.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m- terug naar 'sHage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochteuds 3 u., de overige dageu uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2| u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 46 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 26 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2 5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's ra. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van ll1 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; - der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1