Goedkoope Volkstrein. Hollandsche Spoorweg. kursaal binnentrad, zag een louis d'or nevens een stoel liggen. Toevallig bevond zich aldaar niemand. Hij nam het geldstuk op en zei tot zichzelvendie louis hoort het toeval toedat het toeval er mee doe, wat het wil." En hij wierp het geld stuk op den speeltafel. Drie minuten later was het een rol geworden en vervolgens kreeg hij 4 bankbilletten van 1000 francs. Hij nam die som tot zich en zich uit de speelzaal verwijderende, zag hij in de tusschenzaal een heer op- den drempel van de leeszaal naar iets zoeken. Hij vroeg hemt, wat hij zocht »0 niets 1 een louisdie ik hier moet hebben laten vallenkreeg hij tot antwoord. //Ik heb hem gevonden" zeide hij. //Inderdaad?" vroeg de heer. En zonder aarzeling reikte hij hem de 4 bankbilletten toe. //Neen 1" zeide deze //'t was een stuk van 20 francs," waarop hij hernam: »Is het zijn schuld, dat de aanraking met den speeltafel die ver andering heeft doen ondergaan Het behoort u niettemin maar daar gij zijn eerste vorm betreurtgeef ik u den louis d'or terug, Tot wederziens!" en de vinder verdween. Uit Rostock wordt gemeld, dat professor Baumgarten met den laatsten der vorige maand zich ter dispositie heeft gesteld van den academischen pedel en zijn gevangenis, een gedeelte van het academiegebouw heeft betrokken. Hij is voor eenigen tijd veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf wegens het schrijven van eenige brochures, waartoe onder anderen behoorden: #Zal de Mecklenburgsche Kerk te gronde gaan?" //De nood der Kerk. Daarenboven is hij veroordeeld tot een boete van 50 thai. Te Presburg werd in de Domkerk het huwelijk ingeze gend van graaf Andrassy met de barones Wenkheira. Behalve de buitengewone pracht, die de Hongaarsche adel bij dit hu welijk ten toon spreiddewerd een regen van goudstukken op de menigte nieuwsgierigen uitgestort, die uit de rijtuigen onder het volk werden geworpen. Er waren gelukkigen die ze bij tientallen in hunne hoeden opvingen. De jonggehuwden behoorden tot de rijksten des lands. Men wil weten dat de koningen van Zweden en Dene marken eerlang een nieuwe zamenkomsten wel in het slot van den heer Törnerhjelm in de provincie Scaniëhouden zullenna den afloop waarvan koning Karei XV zich naar het manoeuvre-kamp der Noorweegsche troepen begeven zou om vandaar naar Bökerskog te keerenwaar de beide mo narchen, voor de derde maal in dit jaar, elkander weder zouden ontmoeten. Ook zou overeengekomen zijn dat de 8 oorlogsvloten van Zweden Noorwegen en Denemarken zich eerlang, tot het gezamenlijk maken van evolutien, in de Bal - tische wateren zullen vereenigen. De Zweedsche geschutgiete rijen die zichom de voortreffelijke hoedanigheden der me talen van dat landeen wel verdienden roem verworven heb ben, zijn druk werkzaam, en wel, naar beweerd wordt, om de Italiaansche Regering van geschut van alle kaliber te voorzien. In de nabijheid van Lyon is een champignon gevonden van 10 duim dikte en 33 duim in omtrek. Voor een kleine kerk in een dorpje bij Brighton kocht onlangs het kerkbestuur een orgeldat van zelf speeldeeen beknopt en gemakkelijk instrumentdat 40 zangwijzen speelde. De koster kreeg onderrigt in de kunstom het aan den gang te maken en te doen ophoudenmaar ongelukkig vergat hij het laatste. Na het zingen der vier eerste verzen van een kerkgezang vóór de preek, kon het orgel niet tot zwijgen worden gebragt. Het speelde nog twee verzen meer, hield toen een oogenblik op, maar naauwelijks had de predikant de woorden uitgesproken: //laat ons bidden," of het orgel heft een nieuwe zangwijze aan. De predikant wachtte geduldig en toen het op nieuw stil hield, herhaalde hij die woorden waarop het orgel weer een nieuwe zangwijze aanhief. De koster en eenige hulpvaardige gemeenteleden deden al hun best om de juiste veer te ontdekken, maar niemand mogt het gelukken, totdat—eindelijk vier sterke mannen het instrument opnamen en het naar buiten op het kerkhof droegen, terwijl het rus tig bleef doorspelen. Op het kerkhof nedergezet ging het or gel ongestoord voort zijn 40 zangwijzen aftespelen. Zaturdag morgen is op de koninklijke marinewerf te Pembroke een fraai stoomjacht te water gelatennaar men zegt moet het bestemd zijn tot een geschenk aan den keizer van Japan. In het kanton Londinières zijn de vossen zoodanig ver menigvuldigddat onlangs twee jagers op één dag 18 dier schadelijke dieren hebben gevangen. Te Gerny, Eure, is dezer dagen een vrouw ontijdig van 4 levende kinderen3 meisjes en één jongen bevallen. De kinderen zijn binneu 48 uren overleden. De vierlingge boorten zijn zeer zeldzaamdaar men volgens een opgaaf van de kraaminrigting te Parijs onder de 37,441 bevallingen geen enkele vierlinggeboorte heeft. OFFICIEEL ÏIEIWI. Burgemeester en Wethouders van Leidenherinneren den ingezetenen dezer gemeente hun verpligting, tot het doen her ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhouds maten en gewigten, benevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren behoorende strijksels, waarmede deze moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter. bezorging van gemelde maten en gewigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan het Lokaal van den IJk, in de Lange Schoolsteeg; - zullende daartoe, tegen dadelijke beta ling worden gevaceerd Voor Wijk I, van 17 tot 19 Junij. II, 20 tot 23 Junij. III, 24 tot 30 Junij. IV, 4 tot 11 Julij. v, 12 tot 19 Julij. VI, 20 tot 31 Julij. VII, 1 tot 10 Augustus. VIII, 11 tot 20 Augustus. de Buitenwijk van 21 tot 31 Augustus. met uitzondering echter van de goud- en zilversmids-, bene vens de apothekers- of medicinale-gewigten voor welker her ijking afzonderlijk zitting zal gehouden wordente weten voor de goud- en zilversmidsgewigtenvoor Wijk I, II, III en IV op 10 Junij, voor Wijk V, Vr, VII, VIII en de Buitenwijk, op 11 Junij voor de medicinale gew. voor Wijk I, II, III en IV, op 12 Junij n V en VI, op 13 Junij, VIIVIII en de Buiten wijk op 14 en 16 Junij, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 uur, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. Advertentiën. Ondertrouwd J. C. TIMMERMANS en S. A. M. VELS HEYN. Lbyden 7 Augustus 1862. Den 3den Augustus 1862 overleed te Uirechl ooze geliefde Broeder Dr. J. WTTE- WAALL. B. W. WTTEWAALL. M. C. WTTEWAAL, Habtevblt. Op DINGSDAG 12 AUGUSTUS a. s., des ochtends ten 7 uur, zpI een Trein van 3de Klasse rijtuigen rijden van 'sOravenhage en Lelden naar Haarlem en Amsterdam, en terug uil Amsterdam des avonds ten 8 uur. Plaatshriefjes tegen BÉN GULDEN voor heen en terug zijn aan de Stations en Bestelkantoren tot een bepaald aantal ver krijgbaar op ZONDAG en MAANDAG. Amsterdam, De Administrateur, 5 Augustus 1862. J. W. BAKE. 0 0 ff 0 II 0 ft II 0 ff 0 0 ff tf 0 ft 0 0 0 0 ff

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3