Nu. 749. Maandag 4 Augustus A°. 18«!2. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mer8 Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 36 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.; 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 m.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 in.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2-j. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 40 m.; 'smiddags te 11 u. 15 m., 'snamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 7 en 23over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. D. H. de hertog Bernhard van Saxen-Weimar is in de badplaats Liebenstein in Thuringen overledenweinige oogenblikken nadat hij nog in vrij gunstigen toestand een wandeling had afgelegd. De dood maakte plotseling een einde aan zijn leven, dat voor Nederland vele roemrijke herinnerin gen oplevert, maar in den laatsten tijd hoofdzakelijk was gewijd aan de voorbereiding tot een beter leven waartoe de krijgs wapenen die hem vroeger sierdenreeds voor lang door een anderen helm, borstwapen enz. waren verwisseld. De Gemeentebesturen zijn dezer dagen opmerkzaam ge maakt op het bestaan van een Keizerlijk decreet van 3 Aug. 1808, dat door den Hoogen Raad der Nederlanden bij arrest van 30 Januarij 1849 is gehandhaafdwaarbij het middel is aan de hand gegevenom in rechten te vervolgen zijdie weigerachtig zijn om de gevorderde transportmiddelen voor marcherende troepen te leveren. Woensdag ontstond te Oosterhout brand in een mast- bosch gelegen in de Knevelhoeken langs den spoorweg Breda- Tilburg, beboorende tot de domeinen van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden. Doordien de aan dén spoorweg werkende arbeiders spoedig ter hulp snelden, heeft de brand geen groote uitbreiding verkregen. Er zijn 20 Ned. roeden bosch vernield. De brand is veroorzaakt door het uit de lo comotief vallende vuur, en aangezien daardoor reeds meerma len kleine heidebranden zijn ontstaan, die door de werklieden tijdig konden worden gebluscht, ware het wenschelijk dat er voorzorgsmaatregelen werden genomenten einde de bosch- rijke streek waardoor de spoorweg loopt aan geen aanhoudende gevaren bloottestellen. Onder de gemeente Galderen in de provincie Noord- Brabant woedde Woensdag avond een verschrikkelijke hei- brand. Donderdag avond te elf uur zijn twee Hollandsche spoor- 1 reinen met elkander in botsing gekomen, waardoor twee wa gons verbrijzeld zijndoch aan personen geen ongelukken zijn overkomen. - Te Oosterwolde wierp iemand dezer dagen het pasge- worpen jong van een New-Foundlandsche bond in het water, om er zich van te ontdoen. Het janken van het kleine dier werd opgemerkt door een vrouwelijke poedeldie ook zoogende was. Zij verliet daarop haar nestsprong zonder omslag in het water, nam het digt bij haar spartelende jong van den New- Foundlandschen in den bek en bragt het bij haar eigen jongen met welke zij het gezamenlijk liet zuigen. Zondag middag gingen te Almelo zeven jonge lieden van den gegoeden burgerstand op het kanaal roeijen of zeilen. Op een half uur afstands van daar sloeg het bootje ommet het ongelukkig gevolg, dat twee hunner jammerlijk verdron ken; de vijf overigen hebben elkander kunnen redden. Men meldt uit Staphorst: de bijen hebben in de afge- loopen week en inzonderheid Zaturdag en Zondag veel ge wonnen. Een bijker verzekert dat op die beide dagen zijn stal dagelijks wel 500 pond was aangehaald. De beste korven waren 4 a 5 pond per dag in gewigt toegenomen. Dagelijks is er drukte met zwermen scheppen. Bij voorname stallen zijn nu reeds een menigte kostbijen. De hoop op een goed honig- jaar is dus nog geenszins vervlogen. Te Gorinchem had 11. Donderdag de 18de jaarlijksche Algemeene Vergadering plaats van het Nederl. Onderwijzers- Genootschap. Het uitsteken van vlaggen van de openbare ge bouwen en uit de huizen der ingezetenen en het bespelen van het carillon gaf daaraan luister, 's Namiddags te 3 ure werden de afgevaardigden in de groote concertzaal door den Voor zitter der Afdeeling Gorinchem verwelkomd en na de uitvoe ring van een feestraarschdoor den stadsmuziekmeester F. Bersch vervaardigden onder diens leiding door het muziek gezelschap voorgedragen, werd de feestrede gehouden dooi den Voorzitter van het Hoofdbestuur, de heer A. van Otter- loo van Amsterdam, ten onderwerp hebbende het nut der pe dagogie. 's Avonds te 7 uur werd een harmoniemuziek ter eere der afgevaardigden in datzelfde gebouw gegeven, terwijl een smaakvolle verlichting in den tuin werd ontstoken. Vrijdag morgen te 9 uur werd een vergadering gehouden, die tot 3 uur voortduurde, waarna eenige merkwaardige inrigtingeu wer den bezigtigd. De Burgemeester gaf een feestmaaltijdjterwijl des avonds een serenade aan de afgevaardigden werd" gebragCN

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1