DOORSCHIJNENDE KRISTALZEEP, HET BEPROEVEN DER GEESTEN. D. CHANTEPIE DE LA SAUSSAYE, Advertentiën. C. A. RIJSHOUWER. Leyderdorp, 31 Julij 1862. de Heer H. J. BOBBERS te RotterdamOppert 245. BELIJDENIS-PREDIKATIE uitgesproken te Rotterdam Wordt uitgegeven a 30 Gents bij M. WIJT ZONEN te Rotter dam en is alom verkrijgbaar. den. Thans was hij naar zijn vaderland teruggekeerd met 2 militaire medailles en de beste getuigschriften voorzien daar enboven werd hem nog een pensioen van driehonderd gulden toegekend. De auditeur-militair concludeerde tot 10 jaren kruiwagen- straf. De krijgsraad heeft hem echter vrijgesproken. Onder de werklieden aan de steenkolenmijnen bij Mons zyn eenige ongeregeldheden voorgevallenten gevolge van een vermindering van daggeld van 1,25 fr. in de voornaamste in exploitatie zijnde mijnen van het kanton Jemmapes. Er is terstond een afdeeling gendarmerie gezonden om de orde te herstellen. Uit de Boriuage luiden de berigten ongunstig. Het sta ken van den arbeid in de mijnen neemt toe. Te Paturages Framenes en Quaregnon weigeren de werklieden te arbeiden. Er heer9cht onder de mijnwerkers groote gistingzij komen in grooten getale te Grésoeul bijeenen men is beducht voor erger tooneelen dan die ten vorigen jare plaats hadden. Er worden talrijke arrestalien bewerkstelligd. In een brief uit Vichy leest men: «Napoleon III on dergaat volkomen dezelfde waterkuur als de gewone baders en waterdrinkers. Z. M. staat vroeg op en kan bij den Grand Grille worden gezien zijn twee of drie glazen drinkende met het bekende gezelschap lijders uit alle oorden der werelddie even als hij zelf hier gezondheid komen zoeken. Na deze minerale hartsterking te hebben genotendie veel heeft van soda-water, neemt Z. M. omstreeks half tien uur zijn bad vergezeld door den generaal Fleury en den heer Mocquard op zijn wandeling naar en van het badhuis. Na het ontbijt wijdt hij twee a drie uur aan den arbeidwaarop het waterdrinken van nieuws aan begint. Na een wandeling of een rijtoertje, wordt er vroeg naar bed gegaan. De keizer zal drie weken te Vichy blijvenhij leeft er zoo stil en afgezonderd als maar mogelijk is." De heer Eoger, ook in Nederland als een uitstekend tenorzanger bekendheeft een gedeelte van zijn eigendom te Villiers 9ur Marne aan het gemeentebestuur verkocht tot den aanleg van nieuwe 9tratenmaar onder voorwaarden dat die straten de namen van artistenzooals Meijerbeer, Auber enz. of van bekende opera's, zoo als la reine de Chypre, Sirene, Domino Noir enz. zullen dragen. Dingsdag is met het beste gevolg het eerste gedeelte gelegd van een nieuwen telegraafkabel tus9chen Engeland en Nederland, die noodig was geworden door de toenemende wis seling van depêches tusschen Groot-Brittannie en het vaste land van Europa. De heeren Gatti die een 9tuk grond in bezit hadden, waarbij een woning was gelegen, die gedeeltelijk was ingerigt tot verkoop van allerlei ververschingen maar vooral van ver schillende soorten van ijs, moesten ten gevolge van den aan leg van den spoorweg van Charing-Cros daarvan afstand doen. Zij eischten daarvoor een schadeloosstelling van 13,000. Uit hunne boeken kon worden aangetoonddat zij in het vorige jaar 955 hadden ontvangenwaarop zij een belangrijke winst hadden genoten. Dit jaar was de ontvangst geklommen tot 5186 in de maand en door de algemeene tentoonstelling hadden zij hoop op een steeds toenemend debiet. Na eenige overweging werd hun door de jury een vergoeding van 7750 (f 93,000) toegekend. De opening der driemaandelijksche zitting van het cri mineel hof van Quebec (Canada), die 4 Julij plaats hadwerd door een karakteristiek incident gekenmerkt. Bij de opening der zitting deelde de griffier aan den rechter mede dat het register van het hof geen enkele zaak ter vervolging gedurende de tegenwoordige zitting behelsde. De sheriff Sewell zeide toen tot den rechter het volgende «De griffier heeft u edel achtb. gezegd dat er geen enkele zaak gedurende de laatste zitting te beslissen was. Om deze aangename omstandigheid te ken merkenbied ik u edel achtbare, overeenkomstig een oude Engelsche gewoonte, dit paar witte handschoenen aan, het eerste dat ik in de gelegenheid ben te geven gedurende mijn veertigjarige rechterlijke loopbaan." De rechter antwoordde: «Mijnheer de sheriff, vergun mij u dank te zeggen voor uwen eerbied voor een oud gebruik, dat gebrek aan misdaden aan duidt. De kleur der handschoenen is het zinnebeeld der zeden van het volken ik neem uw geschenk aan." OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat de rekening en verantwoording van de inkomsten en uit gaven dezer gemeente, over het dienstjaar 1861, met al de daarbij behoorende bescheiden, aan den Gemeenteraad is over gelegd tegelijk voor een ieder gedurende veertien dagen ter lezing nedergelegd op de Secretarie dezer gemeente en in druk, tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van de fabriekanten en handelarendie bij voortduring gebruik maken van een cilindrische maat van 2 Nederlandsche mudden inhoudtot het meten van turf, dat de bij art. 3 van het koninklijk besluit van 27 October 1827 (Staatsblad N°. 46) voorgeschreven tonvormige dubbele mudde, volgens beslissing van den minister van binnenlandsche zakende eenige wettige maat is waarmede zoowel lange als gewone turf mag worden gemetenhetgeen ten overvloede uit de bepaling van art. 20 van gemeld besluit nader zou kunnen worden be vestigd, dat de in art. 10 verleende vergunning tot het doen vervaardigen van geheele en dubbele mudden in cilindervor mige gedaante, nimmer ten doel kan gehad hebben, een wij ziging te maken in een zoo stellig uitgedrukte bepaling alt die van art. 3, welke vergunning in naauw verband staat met die, voorkomende in art. 23, die in der tijd daarin is opge nomen, hoofdzakelijk ten gerieve der toenmalige zuidelijke provinciën, waar men gewoon was zich uitsluitend van metrieke maten in cilindrischen vorm te bedienen. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden doet te weten dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den 24sten der vorige maand invorderbaar verklaard, Kohier voor de belas ting op het Personeel, over het dienstjaar 1862 en 1863, houdende aanslagen voor de Wijken 3 en 4, terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. I- Ondertrouwd van P. J. COUVÉE en LONDON, 26 Lambeth Hill, Doctors' Commons en FRANKFORT a/m. Eenige en algemeene kennisgeving Ondertrouwd H. P. SCHIM VAN DER LOEFF Ber. Predikant te Abbenbroek en H. A. DELFOS, Soeterwoude 31 Julij 1862. Receptie: 8 Augustus. AGENT voor HOLLAND t 29 Junij 1862door Predikant aldaar.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3