Werken van J. J. CREMER. Van Garibaldi hadden ondervonden door de tegenwoordigheid der staatsambtenaren. Ook verhaalt men, dat men te Londen ophelderingen heeft gevraagd over de geldsommen die Gari baldi van daar ontvangt en reeds meer dan 4 millioenen moe ten bedragen. De keizer der Franschen heeft eenige fraaije tapijtwer ken uit de fabrieken der Gobelins en die van Beauvais ten geschenke gezonden aan het South Kensigton-Museum. Dit geschenk werd begeleid door een schrijven van maarschalk Vaillant, waarin gemeld wordt dat het een bewijs is van's kei zers erkentelijkheid wegens de hupsche ontvangst der Fransche jury door de directie van het Museum. De eigenaar van het groot magazijn les quatre Nations heeft boven zijn huis een klok doen plaatsen, die elk kwartier een aria uit een opera speelt, terwijl gelijktijdig een Fransch- man, een Rus, een Engelschman en een Oostenrijker met de vaandels van hun land te voorschijn treden en voor het pu bliek een buiging maken. Een zeer bekende beursspeculant te Parijs zou in het huwelijk treden. Alles was gereed, om naar het bureau van den burgerlijken stand te gaan ten einde het huwelijk te laten voltrekkentoen de bruidegom den vader der bruid even ter zijde riep en een verhooging van den bruidschat met 40,000 francs eischte. De vader vreesde, dat bij eene weigering het huwelijk niet zou doorgaan en de goede naam zijner dochter daardoor nadeel lijdenzoodat hij toegaf. Alles was zoo spoe dig en in stilte in zijn werk gegaandat alleen de bruid er iets van had bespeurd. Voor den ambtenaar van den burger lijken stand verschenen, werd aan den bruidegom gevraagd of hij deze bruid tot zijn vrouw nam, waarop deze spoedig "ja!" antwoordde. De vraag aan de bruid gedaanwerd evenwel met vneeobeantwoord//envoegde zij er bij"ik zal nooit een man huwen, die de laagheid heeft over mij handel te drijven op het oogenblik waaróp ik mij aan hem zou ver binden." De bruidegom vertrok zonder vrouw. De commissie, die zich te Londen heeft gevormd, om het verblijf der werklieden die de tentoonstelling bezoeken zoo goedkoop en aangenaam mogelijk te maken, heeft nu van de directeurs der schouwburgen en andere openbare vermakelijk heden, alsmede van de voornaamste fabriekanten in Engeland ver lof bekomen, om aan al de buitenlandsche werklieden, die de tentoonstelling komen bezoeken kaarten uittedeelen waarmede zij gratis toegang verkrijgen. Nog heeft zij besloten om in het tentoonstellingsgebouw vier achtereenvolgende feestmalen te geven waartoe de buitenlandsche en ook engelsche werk lieden worden uitgenoodigd. De groote tentoonstelling te Londen is Zaturdag be zocht geworden door 26,353 personen, waarvan 9779 met abonnementskaarten. Onder de aanwezigen merkte men op den Prins van Oranje, twee Prinsen van Saksende Groothertogin van Mecklenburg-Strelitz met haar zoon, den prins van Join- ville, den graaf van Parijs, den hertog van Chartres, den hertog van Cambridge en zijn zuster prinses Mary. De Prins van Oranjevergezeld vau den zoon van den groothertog van Mecklenburg Strelitzwas tegenwoordig bij de groote revue, die Maandag 11. te Aldershott werd gehou den en bezocht in den namiddag, door den hertog van Cam bridge vergezeld onderscheidene voorname personen. In de Zuid-Amerikaansche staten der Argentijnache Adver ten tién. confederatie heeft men voor eenigen lijd katoenplanten ge vonden dieofschoon een tamelijk verbasterd product van vroegere teelt opleverende, echter nog een bruikbare grond stof gevenalthans een zekere hoeveelheid daarvan naar En geland -gebragtwerd bevonden twintig a twee en twintig p. per pond waard te zijn. De heer Grimaud te Cairo heeft een nieuw middel ont dekt om vleesch voor bederf te bewaren zelfs gedurende het heetste weder. Wanneer het vleesch versch geslagt ishoudt men het even boven een kleine brandende lamp, gevuld met zijn preparaat. Daardoor beweert hij worden de gazstoffendie zich in het vleesch ontwikkelenopgeslurpt en de aderen digtge- schroeid, waardoor het voor bederf wordt gevrijwaard. De on kosten zijn zeer gering. Een stuk schapenvleeschop deze wijze toebereidheeft de reis van Cairo naar Engeland ge maakt en werd daar bevonden zoo versch te zijnals ware het pas geslagt. De heer Grimaud heeft zijn geheim voor J0 2000 verkocht. OFric,IEEL KtElWi. De Commissaris des Konings in deze provincie, brengt ter kennis van de belanghebbenden dat door Gedeputeerde Staten is bepaald dat de afzonderlijke jagten op waterwild voor dit jaar, in deze provincie zullen geopend zijn op Vrij dag den lsten Augustus aanstaande; en dat mitsdien, van af dat tijdstip, de uitoefening der Jagtbedrijven vermeld in art. 15, lett. d. f. en h der Jagtwet, geoorloofd zal wezenonder herinnering aan de bepaling van art. 1 van het reglement op de uitoefening der Jagt en Visscherij in deze provincie krachtens welke die jagten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de strandenoevers van meeren plassen, rivieren, mitsgaders op moerassige landen. Burgerlijke Stand van Leiden, van 24 tot en met.30 Julij 1862. Bevallen: C. Rijken, geb. Ligtvoet, Z. - A. M. Ver- sluys, geb. Stumpf, Z. - G. Verwer, geb. Buitendijk, D. - J. Brokkaar, geb. Regeer, Z. - 11. Questroogeb. Bon D.- W. van Heuzengeb. de Mey Z. - E. van den Wijngaar den, Z. - D. van Pijpen, geb. van der HordenD. - C. Kling, geb. van Es, Z. - J. Vroom, D. - E. C. Bronsgeest, geb. vau Dijk, Z. - J. Wolters, geb. Jansen, Z. - M. Breijer, geb. de Water, Z. - H. Cornelissengeb. Brugman Z. - G. Neuteboom, geb. Bavelaar, Z. - W. P. van Weeren, geb. Visser, Z. - C. Frankhuizen geb. den Oude, D. - M. A. C. Keereweer, geb. EikerboutZ. - J. Spaandermangeb. Hoek, D. en Z. tweel. - W. Planken, geb. van der Ree, Z. - P. Waasdorp, geb. van der Kolk, D. Gehuwd: J. Noordove, Wedr. en J. Ileusen, jd. - H. Statieu, jm. en H. M. Blom, jd. - A. Wijsman, Wedr. en A. Wessels, Wed. - J. Verhoog, jm. en G. van Terthoolen, jd. - E. Noordijk, jm. en A. W. M. van Meurs, jd. Overleden: J. H. Boehmer, Z. ruim 4 m. - H. M. Martijn D. 1 j. 2 m. - H. de Nobel Z. 2 d. - A. J. Bak ker Z. 3 j. 2 m. - D. Beekman, geb. Cohen, 38 j. - P. J. Vijlbrief 28 j. - A. C. T. Degon Z. 5 j. 2 m. - E. J. Ha remaker, D. ruim 3 m. - T. M. van der Burg Z. 11 w. - K. Driebergen, geb. Boudewijns 30 j. - E. Zierikzee D. 2 m. - Jannetje van der Laaken 19 j. - J. P. Doove Z. ruim 4 j.- J. van Duuren Z. ruim 4 m. Uitgave van A. W. SYTHOFF, te Leiden: ÏIITT HFT 1 FVFiV BEELDEN EN SCHETSEN. - Driemaal "D v l-ilv» gezien, Herinneringen van Fidelius. Wat Vader Harmsen vertelt. Naar omhoog. Wat ik hoorde en zag in den Spoorwagen en binnen de Wachtkamer. Zes Schetsen in eene Lijst. ƒ1.50. TWFF VflVFï I FIV PORTRETTEN. - Kees Springer in 1 W Eiüi 11 vF V UiLjH 11 en buiten de Kerk. Met eene Litho graphic ƒ1.90. 4 RH/117 d4MITI7¥ EEN VERHAAL. - Met eene Lithographie iVillvll-j ai\l»IU LL. Muzijk en Zang. Derde druk. ƒ1.80. De Scbuldeischers van den gefailleerde» JAN ZUIDERHOEK, Koopman te Al phen wier schuldvorderingen op de eer ste bijeenkomst niet zijn geverifieerd wor den opgeroepen, tegen Maandag den 18den Augustus 1862, des morgens ten 10 ure, in de Vergaderkamer van de Arrondisse- ments-Regtsbank te Leydenten einde als nog tot de Verificatie hunner schuldvor deringen over te gaan. De Curator Mr. J. M. GORDON.

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 3