Buitenlandsch Nieuws. Te Rotterdam is tot lid van den gemeenteraad verko zen Mr. H. J. van Buren met 415 van de 810 geldige stem- meii. De heer P. Hudig verkreeg 393. Te Delft is bi] de herstemming voor leden van den Ge meenteraad de heer G. li. Landmeter voor twee opengevallen plaatsen verkozen. Een verwersknecht, Dingsdag op de Laan te 's Hage werkzaam zijnde, had het ongeluk door een duizeling over vallen te worden en van de ladder aftevalleu zoodat hij door zijn val den arm brak en naar zijn woning vervoerd moest worden. Dingsdag avond is in het etablissement Zeerust van den heer Rauch met talrijk gevolg afgestapt de regerende vorstin Aloïse van Lichtensteinkomende van Weenen. Zij is ver gezeld van haar zoon, vorst van Lichtenstein, een jongeling van ongeveer 14 jareuen van vijf dochters. De Vorstin denkt voor den tijd van zes weken te Scheveningen te ver blijven. Burgemeester en Wethouders van Schoonhoven zullen, onder nadere goedkeuring van den Raad dier gemeentein het openbaar bij enkele inschrijving aanbesteden: het inrig- ten en maken van gebouwen tot huisvesting van artilleristen, benevens het afbreken van poorten en maken van muren en andere werken te Schoonhoven. Deze aanbesteding zal geschie den in het Heeren-Logement te Schoonhoven, alwaar van 5 Augustus het bestek en de teekening zal liggen, en de in- schrijvingsbilletten op 11 Augustus 1862, des middags te 12 uur geopend zullen worden. Uit Curasao schrijft men dd. 7 Juuij het volgende: Na, of liever te zamen met mazelen en roodvonk hebben we bier helaas ook de pokken gekregen, die, zoo men zegt, van Cuba zijn overgebragten eerst voor Varioliden werden verklaard, zoodat men er zich niet veel over bekommerde, maar welhaast bleken de natuurlijke pokken te zijn. Zij tas ten nu niet alleen kinderen, maar ook volwassenen aan en er zijn reeds kinderen aan gestorvenhetgeen niet te ver wonderen is, indien men de benaauwde woningeu of liever krotten in aanmerking neemt, waarin de geringere klasse leeft, want, op enkele uitzonderingen na, is het nog de ge ringe, zwarte en gekleurde bevolking welke wordt aangetast, en wel bijzonder in de eigenlijke Willemstad maar vooral in een gedeelte, buiten de Willemstad gelegen, dat Pietermaai heet; terwijl aan de Spaansche zijde en op Marocco zich nog geen pokken hebben geopenbaard. Niet alleen nu, dat in de huizen, waarin de kinderziekte heerschtde bewoners dit door een gesehrift, aan de deur aangeplaktmoeten kenbaar maken maar van gouvernementswege is ook een woning ingerigt waar de pokzieken kunnen verpleegd worden; die woning nu ligt wel hoog en is van de andere afgescheidendoch is toch onder den wind, zoodat indien er besmetting van uitgaat, ze door den wind over de stad verspreid wordt. Ook is er een inteekeulijst geopend, om aan de lijders tegemoetkoming te bezorgen waarvan het bedrag nog niet bekend is; ook wordt van gouvernemeiuswege onderstand verleend. Niet alleen zijn de schoolonderwijzers, maar ook de onderscheidene gees telijken aangeschreven om geen kinderen toetelaten uit hui zen waar de kinderziekte heerscht, en de oorlogschepen, die verleden week van een kruistogt zijn teruggekeerd, liggen nu veiligheidshalve niet meer in de haven, maar diep de haven in, namelijk in het dusgenoemde Schottegat; ofschoon deze ligging ook nog een andere oorzaak heeft, namelijk, zooals men zegt, omdat de eigenaar der werf, waarvoor zij lagen t verzocht had dat zij elders zouden gaan liggen omdat andere schepen, van welke hij zijn voordeel had, verhinderd werden aan de werf te komen. De manschappen mogen niet van boordalleen de officieren en onderofficieren en dan nog wel alleen om aan de Spaansche zijde of Otrobanda te blijven. Dat de kinderziekte hier veel voortgang zou kunnen hebben, zou niet te verwonderen zijn, daar in jaren laug niet gevraagd is naar bewijs van inenting voor schoolkinderen en de school commissie er geen acht op heeft geslagen. Er zijn dus een menigte kinderen niet ingeënt, velen zijn er zelfs tegen, dus ook in fatsoenlijke huisgezinnen heeft geen inenting plaats gehad. Nu is er wel een vrouw met drie kinderen naar Porto Cobello in Venezuela gezonden om die daar te laten inenten en koepokstof er van medetebrengeiimaar ongeluk kig moet de inenting niet hebben gevat op die kinderen, en de stof te veel verouderd zijn. Door deze ziekte nu wordt de koophandel zeer belemmerd, want daar de van hier vertrek kende schepen geen schoone gezondheidspas kunnen beko men moeten zij op de plaats van hun aankomst quarantaine houdenof indien zij zich daaraan niet willen onderwerpen mogen zij geen gemeenschap met den wal hebbenzooals met onze paketten naar St. Thoma3 en Maracaïbo het geval is. Er gaan dus geeu passagiers mededaar deze ook niet aan wal mogen komen. Men heeft dus weder een schaarscben en duren tijd te voorzien. Het weder blijft over het algemeen droog, winderig en derhalve niet zeer aangenaam. Onderscheidene verkoudheden ontstaan daardoor. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag de3 namiddags te 5 uur 67°, des avonds te 8 uur 62°, te 10 uur 60". Donderdag morgen te 5 uur 53°, te 8 uur 62°, te 12 uur 72°, 's namiddags te 4 uur 76°. Het bezoek van de schouwburgen te Berlijn is zeer talrijk ten gevolge der aanwezigheid van het Japansche ge zantschap dat door de directie tot de bijwoning wordt uit- genoodigd. In een particulier schrijven uit Berlijn wordt gemeld, dat de Japansche Gezanten alles behalve tevreden zijn over den uitslag van huu onderhoud met graaf Bernstorff, daar [ook] Pruissen zich uiet zeer gezind betoont nog 7 jaar uitstel te verleenen. De Napelsche politie heeft vier Zwitsers en een Napolitaan die vroeger tot een rooverbende behoordengearresteerdwijl men vermoedde, dat zij een vereeniging gevormd hadden, ten doel hebbende, om personen opteligten en losgeld afte persen. In het distrikt Luciano heeft een bende van 60 roovers onlangs het plaatsje Altino aangetastde nationale garde ont wapend en een huis geplunderd, De berigten uit Hongarije ontvangen betreffende den stand der granen is allergunstigst. De opbrengst zal zeer ruim zijn en de kwaliteit der granen uitstekend. De aardappelen oogst zal insgelijks zeer overvloedig zijn en van de ziekte der plant bespeurt men niets. Te Huil werd in de verloopene week een pleziertogtje te water door zes heeren en zes dames ondernomen. Door den sterken stroom en wind werd het bootje, niettegenstaande alle pogingenzeewaarts gedreven en mogt het hun niet ge lukken de kust te bereiken. Na een angstigen nacht met den dood voor oogen op de holle zee te hebben doorgebragt, werden zij 's morgens door een schip opgevischt en te Fleet wood aan wal gezet. LI. Vrijdag, tegen middernacht, zag de heer Waler, een oud gendarme, - zegt het dagblad van Doornik - iemand, mei de vlugheid van een kat, tegen een ladder, die voor een der voornaamste gestichten stond en welk gebouw over dag geverwd was, opklimmen. De heer Waler wachtte geduldig de aankomst van andere passanten af en ging toen de politie halen. Deze, ter plaatse aangekomen, wilden niets gelooven van hetgeen die heer zeide. Deze laatste sloeg toen voor om den ladder opteklimmen en den dief optesporen. Waar die heer ook zochthij vond hem niet. Beneden gekomensloeg hij aan de politie-agenten voor een onderzoek in het gebouw met hem te doen. Nieuwe weigering. De ex-gendarme echter, zeker van zijn man te vinden, stak een kaars op en ging toen mede op zijn zoek. Spoedig daarop zag men echter een man zijn hoofd uit het raam steken, die de ex-gendarme bij zijn kraag vasthield. De heer Waler dwong den liefhebber, die zulks noode deed, den ladder afteklimmeu. Voor de laat ste beneden was, deed hij nog een poging om te ontvluch ten door over de hoofden van de daar staande personen te springen, maar het baatte hem niet. Spoedig zat hij achter de traliën. Men meldt, bij wijze van gerucht, dat de Fransche regering ernstige vertoogen aan het kabinet te Turin heeft gezonden over de; zedelijke ondersteuningdie de redevoeringen

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 2