N". lil Vrijdag 1 Augustus. A°. 18(12. Binnenlandsch Nieuws. V LEIDSCH DAGBLAD. D»ee Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels ƒ0.76. Tedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90 Iedere regel meer 15 Ct3. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u.36m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 16 m.j 3 u. 47 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 31 ra.; 10 u. 20 m.; 12 u. 4 m.; 2 u. 55 ra.; 4 u. 53 ra.; 9 u. 29 m. en op de Zondagen 's avonds 10 u. 40 m. uit 's Hage naar Leiden en 11 u. 30 m. terug naar 's Hage. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u.. de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag's middags 2$. u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 40 m.; 's middags te 11 u. 15 ra., 'a namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. 40 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 en 25 van elke maand. Rglcs-Telegraaf, Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 89 en van 2—5 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 's m. 89 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is te •preken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aceijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belas tingen en accijnsen te Beetgum den beer G. Plantema, thans te Warga en tot concierge in het locaal voor de bureaux van de bijzondere aldeeling Hervormde Eeredienst, J. van Gro ningen bode bij die afdeeling; alsmede in zijn rang en an ciënniteit overgeplaatst bij het leger in O.-I. de 2de luitenant J. Arnoldy van het 2de regt. inf. Zooals reeds gemeld is, heeft Z. M. gelieven te bepalen dat te Schoonhoven zal gevestigd worden een instructie-kom- pagnie ter vorming van onderofficieren en korporaals voor het wapen der artillerie. Het bevel voor gemelde instructie-kom- pagnie zal naar men verneemt worden opgedragen aan den kapitein J. J. Collard, van de 12de kompagnie van het 3de regement vesting-artillerie. Woensdag was aan het paleis van Z. K. H. prins Hen drik nog geen nader berigt ontvangen nopens den gezond heidstoestand van Z. D. H. den hertog Bernard van Saxen Weimar, die wel eenigzins ongesteld ismaar niet verontrus tend. Dat HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik naar Saxen zijn vertrokken moet dan ook niet het gevolg zijn der ongesteldheid van den hertog, daar HD, die reis reeds vroeger voornemens was te doen, nadat HH. KK. HH, (na het bezoek bij H. M. de Koningin-Moeder te Soestdijk)]eenige dagen in de residentie zouden hebben doorgebragt. Bij de Eerste Kamer zijn ingekomen vele verzoekschrif ten houdende bezwaren tegen het voorgedragen tarief op de in- uit- en doorvoer; daaronder is er een van den heer L. J. van Enthoven en Comp. en 1400 industrieeleneen van de Wed. N. de Graaf en Zoon en andere fabrikanten in wollen ga rens, maar ook een geteekendJan Eigenbelangwonende overal. Z. M. kanonneerboot N°. 4, onder bevel van den luit. ter zee 1ste kl., H. D. Slegt, is Zaturdag morgen van Vlis- singen vertrokkenen zal een togt doen langs de rivieren de Maas en de Waal, in het belang der kweekschool voor zee vaart te Leiden. Een gedeelte van de jongelingen, die bij deze inrigting hun opleiding ontvangen zal den togt mede maken. Na afloop van het Dingsdag aan de leden der Vereen i- ging van Duitsche Spoorweg-besturen in het Park te Am sterdam aangeboden diner, namen zij deel aan het aldaar in den prachtig versierden tuin gegeven zomer-concert. Woensdag morgen te 9 uur werd de zitting voortgezet en gesloten. Daarop zijn de nog overige punten van het programma afgehandeld en is met groote meerderheid het tegenwoordig bestuur wederom voor vier jaren als zoodanig herkozen. Woensdag namiddag te half zes uur zijn de leden van het spoorweg-congres uit Amsterdam in de residentie aange komen en in 45 rijtuigen gezeten door den heer burgemeester vergezeld de stad doorgereden naar het 's Gravenhaag3che Bosch en vervolgens naar Scheveningen. Vele particuliere huizen, vooral in de Wagenstraat, Veenestraat, Hoogstraat enz., waren met vlaggen versierd. Zoowel de Scheveningsche weg als het dorp zelf en het strand waren als bezaaid met wandelaarsgelijk ook de etablissementen van uitspanning. Het schoonste weder lokte daartoe mede uit, en het terrein van het Badhuis waar de leden van het Verein, sommige van hunne dames vergezeld plaats hadden genomenleverde een fraai schouwspel op. Tegen half negen uur werd aan het Verein van wege het gemeentebestuur een collation aangebo den terwijl men zich kort na den afloop wederom naar het spoorwegstation begaf, waar twee extra-treinen de leden ver voerden deels terug naar Amsterdamdeels naar Rotterdam, zijnde die leden welke gevolg hebben gegeven aan de uitnoo- diging om naar Londen te gaantot welk einde Donderdag morgen een extra-stoomboot te Rotterdam in gereedheid zou liggen. Nopens het bezoek van de leden der Duitsche Spoor weg-Vereeniging te 'sHage, moet nog worden gemeld, dat toen de stoet nabij het paleis het Huis ten Bosch genaderd was, H. M. de Koningin, vergezeld van Z. K. H. Prins Alexanderop het bordes verscheen en de reizigers met de grootste minzaamheid begroette, hetgeen door hen op harte lijke wijs werd beantwoord. Eenige leden van de Duitsche spoorweg-vereenigingjziju in de residentie gebleven en hebben hun intrek gekomen in de verschillende hotels aldaar, om de merkwaardigheden in en om de residentie te bezigtigen. i, 1

Leidsch Dagblad | 1862 | | pagina 1